Balkon francuski Reveal - OknoPlus

Element XS, design XXL? Balkon francuski!

Myśląc „balkon” lub „taras”, przed oczami staje nam przydomowa strefa relaksu i mnóstwo światła wpadającego do pomieszczenia. Są jednak projekty budowlane, które z uwagi na okoliczną zabudowę lub aspekty konstrukcyjne budynku pozbawiają inwestora możliwości poszerzenia domowej przestrzeni o „zewnętrzny salon”. Tu z pomocą przychodzi balkon francuski Reveal, który sprawdzi się doskonale w połączeniu z innymi elementami tej nowoczesnej kolekcji lub koncertowo… zagra solo. Choć sam w sobie jest niewielki, przyniesie wielką radość miłośnikom jasnych wnętrz, kwiatów i stylistycznej oszczędności.

Jak wygląda balkon typu francuskiego Reveal?

Balkon francuski święcił prawdziwe triumfy popularności od XVII do XIX wieku, gdy ciężkie, pałacowe budowle i majestatyczne dworki tonęły w mroku i półcieniu. Te ozdobne konstrukcje wpuszczały do pomieszczeń wiele drogocennego światła, a dodatkowo zdobiły oryginalne fasady budynków minionego wieku. Dziś balkon typu francuskiego przeżywa prawdziwy renesans i doskonale dopełnia projekty budynków użyteczności publicznej, jak i domów jednorodzinnych.

Co go charakteryzuje? Przede wszystkim brak wylanej płyty balkonowej. Główną rolę grają tu zatem wysokiej jakości szklenie oraz stylowa, okalająca je, balustrada. Balkon w stylu francuskim Reveal, choć minimalistyczny w wyrazie, maksymalizuje wrażenia estetyczne, wynosi jakość konstrukcji na zupełnie nowy poziom i zaprasza do wnętrz ogromną ilość promieni słonecznych. Za jego trwałość, statykę i niezawodność odpowiadają innowacyjne profile aluminiowe DECALU w technologii SoEasy, zaś na straży bezpieczeństwa i doświetlenia stoją szyby hartowane klejone renomowanej marki Saint-Gobain.

Dodając do tego rozbudowany wachlarz kolorystyczny balkonów francuskich Reveal, które doskonale współgrają z oknami z tej samej kolekcji, oraz różnorodny wybór balustrad, zyskujemy rozwiązanie, które, choć niewielkie, gwarantuje spektakularny efekt.

Balkon w stylu francuskim – dekoracja na miarę światowej stolicy mody

Na balkonie francuskim nie stworzymy przydomowej strefy wypoczynku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się aranżacyjną perełką fasady i integralną częścią kompozycji wnętrz. Ozdobne balustrady sprawdzą się zarówno w wariancie sauté, jak i udekorowane pnącymi lub kaskadowymi roślinami. O klimat zadbają również stylowe światełka LED, które dodadzą przestrzeni niepowtarzalnego klimatu.

Niewielki rozmiar, wielki efekt? W OknoPlus mamy na to sposób!