Ciepło, ekologicznie i oszczędnie – niezawodne drzwi energooszczędne

Czy wiesz, że przez nieszczelną, niskiej jakości stolarkę otworową może uciekać nawet 30% ciepła? Efektem jest nie tylko dyskomfort termiczny, odczuwalny zwłaszcza jesienią oraz zimą, ale przede wszystkim rosnące rachunki za ogrzewanie, które mogą znacząco uszczuplić domowy budżet. Postaw zatem na drzwi energooszczędne o doskonałych parametrach, najlepszych komponentach oraz niebanalnym designie. Te będą cieszyć nie tylko stan konta oszczędnościowego, ale i oczy domowników.


Drzwi zewnętrzne energooszczędne, czyli jakie?

Nowe Warunki Techniczne dotyczące drzwi, które weszły w życie w styczniu 2021, jasno określają, jakie normy muszą spełnić skrzydła, by mogły być zostać uznane za drzwi energooszczędne. Te, które oddzielają pomieszczenia nieogrzewane od ogrzewanych musi charakteryzować parametr U na poziomie niższym lub równym 1,3 W/m2K. Im niższy współczynnik U, tym cieplejsza przegroda i mniejsza potrzeba dogrzewania wnętrz.

OknoPlus – drzwi, które wyprzedzają normy

Drzwi zewnętrzne – energooszczędne i ciepłe mogą zostać wykonane zarówno z PVC, jak u aluminium, gdyż współczesna technologia produkcji wynosi ich termikę oraz jakość na zupełnie nowy, nieznany dotąd, poziom.

Dziś oddajemy w Wasze ręce rozwiązania, które wymagania ustawodawcy zostawiają daleko w tyle. W innowacyjnych drzwiach aluminiowych Reveal współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,81, co w obliczu WT 2021 jest naprawdę znakomitym wynikiem. Świetną alternatywą dla skrzydeł ALU będą drzwi PVC Classic, które mogą pochwalić się współczynnikiem izolacyjności termicznej, plasującym się między 1,1 a 0,76 W/m2K, co także czyni z nich doskonale dopełnienie domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Drzwi zewnętrzne – energooszczędne walory to nie wszystko!

Aspekty techniczne, choć niezwykle istotne i grające główną rolę, gdy wybór padnie na drzwi energooszczędne to nie wszystko. Najwyższe parametry powinny bowiem iść a parze z doskonałym designem – wszak drzwi to element, który wita gości, dopełnia aranżację elewacji i ma znaczący wpływ na finalny odbiór całego projektu.

***

Stylowy pochwyt, a może klasyczna klamka? Panel idealnie oddający rysunek betonu, drewna lub kamienia, czy dowolny odcień palety RAL? Skrzydło wzbogacone modnym szkleniem albo doświetlem? Możliwość pełnej personalizacji sprawia, że połączenie tego, co efektywne z tym, co efektowne jeszcze nigdy nie było tak proste.