Świadczy o nich jakość, nie cena

Słysząc „premium” w pierwszej kolejności pomyślimy cenie – i to na pewno niemałej! Wszak rozwiązania z najwyższej półki nie mogą być dostępne dla wszystkich, prawda? W OknoPlus udowadniamy, że drzwi zewnętrzne premium nie mają nic wspólnego z mocnym uszczupleniem domowego budżetu – wręcz przewinie. Dzięki ich jakości, doskonałym parametrom oraz niezwykle szerokiemu wachlarzowi funkcjonalności stają się inwestycją, która zwróci się z nawiązką. Jak to możliwe?


Drzwi zewnętrzne premium – poczuj ciepło, śpij spokojnie, ciesz się ciszą

Chronić – to bez wątpienia najważniejsze zadanie drzwi zewnętrznych. Po pierwsze – przed utratą ciepła, które skutkuje zaburzeniem komfortu termicznego, koniecznością dogrzewania pomieszczeń, a w efekcie – rosnącymi rachunkami eksploatacyjnymi. Według wytycznych Warunków Technicznych 2021 współczynnik przenikania ciepła U dla konstrukcji drzwiowej może wynosić maksymalnie 1,3 W/m²K – aluminiowe drzwi zewnętrzne wyprzedzają te wymagania z nawiązką, oferując Ud już od 0,8 W/m²K, a to oznacza zarówno oszczędności w portfelu, jak i oszczędzenie środowisku nadmiernej emisji gazów cieplarnianych.

Po drugie – drzwi premium musza stać na straży bezpieczeństwa domowników. W tym przypadku nie ma miejsca na żadne kompromisy. Nic więc dziwnego, że wyposażone są w najnowocześniejsze systemy ryglujące, wysokiej jakości okucia, inteligentne klamki oraz wzmocnione tak, by stanowić dla złodzieja przeszkodę niemożliwą do pokonania.

Po trzecie – drzwi zewnętrzne premium nie pozwolą przedrzeć się do wnętrz niechcianym dźwiękom – zapewnią błogą ciszę zarówno w zderzeniu z gwarem miejskiej dżungli, drogowym ruchem czy sąsiadami.

Drzwi premium szyte na miarę

Czym byłyby doskonałe parametry i niezawodna jakość, gdyby konstrukcja nie zachwycała wizualnie i nie była idealnie dopasowana do wymarzonego domu? Drzwi premium dają możliwość pełnej personalizacji – w każdym, niemal najdrobniejszym detalu. Skrzydło w dowolnym kolorze z palety RAL? A może panel inspirowany fakturą drewna, kamienia lub betonu? Z przeszkleniami czy bez? Wyposażone w tradycyjną klamkę, a może niezwykle nowoczesny pochwyt? Drzwi zewnętrzne premium wymykają się utartym schematom i kompozycyjnej nijakości – wszak stanowią swoistą wizytówkę i już od progu zapowiadają, czego goście mogą spodziewać się we wnętrzu.

Czy to, co ze zwykłych drzwi czyni drzwi premium to wysoka cena?

Nic bardziej mylnego. To konstrukcje – podobnie, jak okna premium – które charakteryzuje doskonała jakość, pełne dopasowane do potrzeb projektu i niebanalny design, który kryje w sobie innowacyjne rozwiązania na miarę XXI wieku.