Nowoczesne, przesuwne drzwi balkonowe

Choć mogłoby się wydawać, że o tarasowych i balkonowych drzwiach przesuwnych wykonanych z aluminium lub PVC powiedziano już niemal wszystko, na aranżacyjną scenę z rozmachem wkraczają coraz śmielsze rozwiązania, które zachwycają designem i rozmiarem. Dziś o wyborze praktycznych drzwi balkonowych w formie suwanek nie decydują bowiem wyłącznie względy praktyczne, lecz w dużej mierze aktualnie panujące trendy architektoniczne. A te uwielbiają szkło, światło i przestrzeń.

Współcześnie produkowane wejściowe drzwi przesuwne w połączeniu z energooszczędnym pakietem szybowym i wysokim współczynnikiem przenikania światła to recepta na poprawę komfortu termicznego, przepis na dobrze doświetlone pomieszczenie oraz zachwycającą kompozycję wnętrz.

Postaw na efekt WOW wybierając przesuwne drzwi balkonowe z dużymi przeszkleniami.


Otwórz się na otaczające piękno dzięki drzwiom przesuwnym balkonowym

Wyobraź sobie zachwycający obraz, który zmienia się wraz z porą dnia lub porą roku. Porankami wypełnia się nieśmiałymi promieniami słońca, wieczorami zaś rozbłyskuje światłem gwiazd. Jak oprawić go w ramę i zatrzymać we własnym domu?

Tu z pomocą spieszą przesuwne drzwi balkonowe – swoiste całoszklane ściany, wielkoformatowe przeszklenia ciągnące się od podłogi aż po sufit. To opcja nie tylko dla tych, którzy mają za oknem malownicze pejzaże w postaci gór, lasów czy panoramy dużego miasta. Czasem i nieco bardziej codzienny widok potrafi zachwycać, a poza piękną ekspozycją krajobrazu za szybą, wejściowe drzwi przesuwne roztoczą przed Tobą cały pakiet korzyści.

Po pierwsze gwarantują doskonały dostęp do naturalnego światła i uzyskanie jasnych przestrzeni, dobrze doświetlonych przyjaznym dla człowieka światłem słonecznym – estetycznie i z korzyścią dla naszego samopoczucia. Po drugie pozwalają na dogrzewanie pomieszczeń promieniami słońca, co pozwala ograniczyć wydatki na energię cieplną – z troską o środowisko i zasobność naszego portfela. Po trzecie efektownie łączą wnętrze domu z ogrodem, optycznie powiększając przestrzeń i otwierając wnętrza na wszechobecną zieleń.

Jednak by wejściowe drzwi przesuwne były nie tylko efektowne, ale i efektywne w zakresie utrzymywania komfortu termicznego w pomieszczeniu, powinny spełnić szereg precyzyjnie określonych wymagań. W przypadku parametrów i designu nie chodzimy jednak na żadne kompromisy, a każde rozwiązanie szyjemy na miarę potrzeb danego projektu.

Jak dobrze wybrać drzwi przesuwne wejściowe?

Przesuwne drzwi balkonowe to nie tylko funkcjonalny element architektoniczny, czy ważny punkt wzorniczy na tle bryły budynku lub jego wewnętrznej aranżacji. Nowoczesna stolarka otworowa stoi bowiem na straży bezpieczeństwa domowników, dba o ciepło we wnętrzach, chroni przed hałasem i doświetla pomieszczenia. Wybierając idealne rozwiązania warto szukać takich, które łączą doskonałe parametry i nienaganne wzornictwo. W tym przypadku nie chodzimy na żadne kompromisy!