Drzwi PSK – przestrzeń otwarta na świat

Współczesne projekty nie zamykają domowników w czterech ścianach, ale otwierają domy na piękno otoczenia. Nic więc dziwnego, że serca architektów i inwestorów podbijają wielkoformatowe przeszklenia oraz drzwi tarasowe PSK, które gwarantują niezwykle bliski kontakt z naturą, ogrom światła we wnętrzach, a także swobodne przemieszczanie się między tarasem i salonem. Jakie jeszcze zalety posiadają innowacyjne i designerskie drzwi PSK oraz dlaczego stanowią perfekcyjne dopełnienie nowoczesnych projektów?


Czym są drzwi tarasowe PSK?

Skrót drzwi PSK pochodzi z języka niemieckiego (Parallel-Schiebe-Kipp-Tür), a jego nazwa wprost opisuje schemat działania tego typu systemu. Są to bowiem drzwi uchylno-przesuwne, w których jedno skrzydło jest stałe, drugie zaś ruchome. Otwierając okno lub drzwi tarasowe PSK, mechanizm okucia sprawia, że skrzydło zostaje najpierw uchylone, następnie odsunięte, a w dalszym kroku można je lekko przesunąć po specjalnej prowadnicy. Gdy skrzydła drzwi PSK są zamknięte, tworzą linię prostą, zaś uchylanie działa dokładnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnych okien.

Drzwi tarasowe PSK – rozwiązanie pełne zalet

Wielkoformatowe drzwi PSK to gwarancja, że Twoje wnętrze będzie nie tylko jaśniejsze i cieplejsze, ale przede wszystkim wyda się znacznie bardziej przestronne. I nie jest to tylko wrażenie wizualne. Wystarczy jeden ruch ręką, by połączyć salon z tarasem, zyskując dodatkowe miejsce relaksu i odpoczynku. Ale to nie wszystkie zalety tego rozwiązania.

W przeciwieństwie do innych wariantów, drzwi tarasowe PSK można otwierać w taki sposób, że nie zabiorą drogocennej przestrzeni, co jest niezwykle ważne, gdy aranżując dom, liczy się każdy metr kwadratowy. Co więcej drzwi PSK są znacznie tańsze niż warianty HST czy Smart Slide.

Puść wodze kompozycyjnej wyobraźni

Drzwi tarasowe PSK otworzą nie tylko Twoją przestrzeń, ale również niezwykle możliwości projektowe. Mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjną ścianę, rozciągając się od podłogi aż po sufit lub stać się częścią całoszklanego narożnika. Dodając do tego niezwykle szeroki wybór wykończeń – od bogatej palety kolorów RAL aż po różnorodne warianty drewnopodobne, zyskujesz rozwiązanie, które z powodzeniem dopełni każde wnętrze. Zarówno to w jasnych tonach scandi, nieco chłodnym i surowym lofcie, a nawet eleganckim i odważnym glamour. W przypadku drzwi PSK OknoPlus personalizacja wymarzonych rozwiązań zyskuje zupełnie nowy wymiar. Bez zbędnych ograniczeń, bez niepotrzebnych kompromisów.