Drzwi tarasowe, czyli świat na wyciągnięcie ręki

Zamknij oczy i wyobraź sobie kojący łagodną zielenią krajobraz, skąpane w promieniach słonecznych drzewa i krzewy, trawę, która aż prosi się o dotyk bosych stóp… A teraz otwórz oczy, zrób jeden krok i przez drzwi tarasowe wyjdź do własnego ogrodu lub zaproś promienie słońca do wymarzonego wnętrza.

Drzwi na taras szeroko otwierają świat zewnętrzny łącząc salon z tarasem i strefą wokół domu. Dzięki nim możesz mieć niezakłócony niczym kontakt z otaczającą Cię naturą.


Architektoniczna perełka

Drzwi na taras to w nowoczesnych domach znacznie więcej niż tylko otwór w ścianie. Zastosowanie najnowszych technologii pozwoliło powiększyć drzwi tarasowe do naprawdę imponujących rozmiarów. Konstrukcje odstawno-przesuwne lub podnoszono-przesuwne mogą mieć szerokość nawet sześciu metrów! Takie rozwiązanie dodaje lekkości bryle domu, gwarantując przy tym zachwycający efekt wizualny.

Drzwi na taras to niezrównana funkcjonalność

Niewątpliwe walory estetyczne to dopiero początek długiej listy zalet, jakimi mogą się pochwalić drzwi tarasowe firmy OknoPlus. Otwieranie, zamykanie i uchylanie nawet tych największych jest niezwykle lekkie oraz łatwe dzięki systemom szyn i rolek. Niskie bądź całkowicie ukryte progi zapewniają bezpieczeństwo dzieciom, osobom starszym i tym o ograniczonej sprawności ruchowej.

Realne oszczędności

Najwyższej klasy profile aluminiowe i PVC w połączeniu z doskonałymi pakietami szybowymi odznaczają się znakomitymi parametrami termoizolacyjnymi – drzwi na taras powstrzymują ucieczkę ciepła na zewnątrz przy równoczesnym dogrzaniu pomieszczeń przez energię słoneczną. Dodajmy do tego znacznie większą ilość naturalnego światła we wnętrzu i otrzymamy prosty sposób na ograniczenie zużycia energii, co bezpośrednio przekłada się na stan naszego portfela, ale także środowiska naturalnego.

Drzwi tarasowe gwarantem komfortu i spokój ducha

Ciepło, światło i kontakt z naturą to czynniki, które mają ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W domu wyposażonym w duże drzwi tarasowe czujemy się komfortowo, a przy tym bezpiecznie, bowiem wszystkie konstrukcje chronią nas nie tylko przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, lecz także przed włamywaczami – dzięki szeregowi rozwiązań utrudniających sforsowanie drzwi.

Drzwi na taras OknoPlus = możliwość pełnej personalizacji

Szeroka gama modeli to jedno, ale każdy z osobna można dopasować do indywidualnego projektu. Pełna paleta kolorów, różnorodność profili i systemów – to wszystko sprawia, że drzwi tarasowe są już nie tylko pełnoprawnym elementem architektonicznym, lecz także prawdziwą ozdobą każdego domu.