Dobre wrażenie już od wejścia!

Powiedzieć o nich „zwykły element budowlany”, to jak nie powiedzieć nic! Drzwi wejściowe pełnią dziś cały szereg niezwykle ważnych funkcji. Stały się swoistą wizytówką posesji, barierą, która chroni przed ucieczką ciepła, strażnikiem spokoju domowników i niebanalnym elementem kompozycji, która dodaje charakteru elewacji i strefie wokół domu. Jak zatem wybrać te idealne? Niezależnie od tego, czy postawisz na drzwi wejściowe aluminiowe, czy plastikowe podstawowa reguła jest jedna. Parametry techniczne zawsze muszą iść w parze z walorami wizualnymi. A my w tym przypadku nie pozwalamy sobie na żadne kompromisy.


Drzwi wejściowe plastikowe czy aluminiowe? Oto jest pytanie!

A odpowiedź wcale nie jest taka trudna! Dzięki wysokiej jakości materiałom, zdobyczom techniki i nowoczesnej technologii, zarówno jedne, jak i drugie mogą pochwalić się dziś najlepszymi parametrami cieplnymi oraz akustycznymi, wysoką klasą bezpieczeństwa i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku, gdy zdecydujemy się na drzwi wejściowe od sprawdzonego producenta.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych?

W pierwszej kolejności, bez wątpienia, na kwestie techniczne, m.in. wysokość współczynnika Ud, a dla modeli z pakietem szybowym również wartość Ug. Oba parametry informują nas o przenikalności cieplnej (Ud dla całych drzwi, Ug dla szyby), a im niższa wartość deklarowana przez producenta, tym lepiej – oznacza to mniejsze straty ciepła, czyli większą termoizolacyjność.

Następnie warto zweryfikować klasę zabezpieczeń, wyrażaną w skali RC1-RC6. RC1 stawia najmniejszy opór, RC6 największy. W budownictwie jednorodzinnym warto poszukać rozwiązania RC2 lub RC3, które zestawia się z systemem alarmowym. 

Nie mniej ważne będą również wiatro- i wodoszczelność, które ochronią drzwi wejściowe przed kapryśną, tak charakterystyczną dla naszego klimatu, pogodą.

Otwarci na… design!

Idealnym dopełnieniem najlepszych właściwości technicznych będzie niebanalny design, który wyróżni dom na tle okolicznej zabudowy, a elewacji doda charakteru i oryginalnego stylu. A w naszej ofercie jest z czego wybierać! Drzwi wejściowe z przeszkleniem czy bez? W kolorach palety RAL, a może imitujące kamień, drewno lub beton? Z klasyczną klamką czy nowoczesnym pochwytem? Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, a rozwiązania „szyjemy na miarę” potrzeb projektu. Wiemy bowiem, że nawet najmniejszy detal ma wpływ na atmosferę, klimat i odbiór wnętrza – a w tym przypadku nie idziemy na żadne kompromisy.