Nowe drzwi zewnętrzne? Antracyt to najgorętszy trend sezonu!

Już nie szarość, ale jeszcze nie czerń – antracyt szturmem wszedł na salony, doskonale uzupełniając nowoczesne elewacje budynków – nie tylko tych utrzymanych w klimacie loftowym czy industrialnym. Idealnym dopełnieniem takich kompozycji będą designerskie drzwi zewnętrzne. Antracyt wydobędzie ich oryginalny charakter i sprawi, że wzrok odwiedzających od razu powędruje do tej swoistej wizytówki każdego domu. Zachwycający efekt zagwarantowany już od progu, prawda?


Wybierasz drzwi wejściowe? Antracyt sprawdzi się zarówno w wariantach ALU i PVC

Czasy, w których rozwiązania aluminiowe były uważane za zimne i surowe, a skrzydła PVC traktowane były jako te niższej jakości, odeszły w zapomnienie. Innowacyjne sposoby produkcji, wysokiej klasy materiały i zdobycze technologiczne sprawiły, że oba warianty mogą pochwalić się najlepszymi parametrami technicznymi i niezawodną trwałością. Nasze propozycje sprawdzą się zarówno w budynkach energooszczędnych, jak i pasywnych, zapewnią ciszę w sercu miejskiej dżungli oraz staną na staży bezpiecznego snu mieszkańców. Ale to nie jedyne wartości, jakimi można opisać idealne drzwi wejściowe. Antracyt bez wątpienia otuli funkcjonalność najmodniejszym spojrzeniem na design.

Drzwi zewnętrzne – antracyt solo czy z dodatkami?

Choć drzwi w tym odcieniu to mocny punkt każdej aranżacji, można w pełni spersonalizować ich skrzydło, stawiając na niebanalne dodatki i elementy wykończenia. Przeszklenie zajmujące niemal całą powierzchnię drzwi, a może mniejsze, geometryczne szklenia? Szyba piaskowana, satinovo, czy ta z fantazyjnym wzorem? To dopiero początek wyborów, gdy projektujesz wymarzone drzwi wejściowe. Antracyt potrzebuje też detalu w postaci idealnie dopasowanej klamki – tradycyjnej lub w formie nowoczesnego pochwytu. Personalizując nasze rozwiązania możesz bez wahania puścić wodze wyobraźni.

Niezwykła barwa do niezwykłych brył

Choć mogłoby się wydawać, że drzwi w tak ciemnym kolorze będą idealnym dopełnieniem projektów w klimacie industrialnym czy loftowym, nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się ozdobą domów minimalistycznych, nowoczesnych stodół czy klimatów Scandi. W pierwszym przypadku stworzą zachwycającą, monochromatyczną całość, zaś w drugim ich siłą będzie kontrast, który doda strefie wokół domu nieco energii i wyrazistości.

Nowe drzwi zewnętrzne? Antracyt, śmiało zajmujący miejsce miedzy szarością a czernią to bez wątpienia kolor tego sezonu i wielu następnych!