Drzwi brązowe – tam, gdzie klasyka spotyka nowoczesność

Słysząc „drzwi brązowe”, przed oczami staje nam wzornictwo i estetyka poprzednich dekad, w których królowały pikowane skrzydła wykonane ze skaju lub niszczejące panele „ozdabiane” okleiną lub niskiej jakości okładziną. Dziś drzwi zewnętrzne brązowe nie mają nic wspólnego ze swoimi pierwowzorami. Dzięki nowoczesnym materiałom, designerskim dodatkom oraz stylowym przeszkleniom bez kłopotu staną się pięknym dopełnieniem zarówno nowoczesnych projektów, jak i tych, w których główną rolę gra tradycyjna klasyka.


Zacznij od podstaw…

…czyli od parametrów, bowiem to one, ukryte pod niebanalnym wykończeniem, staną na straży bezpieczeństwa, ciepła i komfortu akustycznego domowników. Drzwi zewnętrzne: brązowe, szare, białe, czarne, czy w jakimkolwiek innym kolorze, muszą wyróżniać się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła (Ud), wysoką dźwiękoszczelnością oraz całym szeregiem zabezpieczeń antywłamaniowych, które uczynią je dla złodzieja barierą nie do pokonania. To absolutne podstawy. Teraz można poddać skrzydło wymarzonej personalizacji.

Drzwi zewnętrzne brązowe w wersji saute

To tylko jedna z opcji, która bazuje na minimalistycznym podejściu do kompozycji. Panel, w całości brązowy, może zostać wybarwiony na wybrany ton palety RAL lub doskonale oddawać piękno naturalnego usłojenia drewna. Jedyną ozdobą staje się oryginalny pochwyt lub finezyjna klamka. Nieco odważniejszym wariantem będą kolorystyczne duety lub łączenia faktur – szarość oraz brąz lub biel i brąz to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Drzwi brązowe z wzorniczym twistem

Nowoczesne skrzydła drzwiowe uwielbiają przeszklenia i dodatki – nic więc nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze wyobraźni i zamienić, z pozoru zwykłe, drzwi brązowe w prawdziwe dzieło sztuki. Panel można z powodzeniem wzbogacić o monumentalną taflę szkła, kilka mniejszych szkleń lub modne doświetle ułożone centralnie lub na jednym z boków. Taki zabieg nie tylko wzbogaci kompozycję, ale otuli hol lub przedpokój miękkim światłem.

Ciekawym elementem będzie także stylowy pochwyt, który może stać najmocniejszym punktem wykończenia – zwłaszcza, gdy postawimy na kolor, który będzie kontrastował z barwą naturalnego drewna lub tą z palety RAL. Czerń, srebro, ALU? Wybór należy do Ciebie.

Niezależnie od tego czy wybierzesz drzwi zewnętrzne brązowe wykonane z aluminium czy z PVC, oddajemy w Twoje ręce rozwiązania, które łączą funkcjonalność, bezpieczeństwo, najwyższe parametry i design na miarę XXI wieku.

Gotowi, by otworzyć się… na jakość?