Różnice nie do pogodzenia? Drzwi zewnętrzne dwukolorowe spieszą na ratunek!

Podobno nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Zasada ta nie dotyczy jednak drzwi do zadań specjalnych, którym projektant rzuci wyzwanie pogodzenia odmiennego stylu elewacji i aranżowanych pomieszczeń. Tu z pomocą przychodzą drzwi zewnętrzne dwukolorowe, czyli takie, które różnią się barwą wewnątrz i na zewnątrz skrzydła, tworząc tym samym płynne przejście między otoczeniem domu a stylowymi wnętrzami. Bo kto powiedział, że w branży okienno-drzwiowej istnieje problem, którego nie da się rozwiązać?


Drzwi wejściowe dwukolorowe, czyli opcja bicolor

Pierwsze skojarzenie, gdy słyszymy „drzwi zewnętrzne dwukolorowe”?Nic nadzwyczajnego, bowiem rozwiązań, które łączą ze sobą dwie barwy na jednej stronie skrzydła jest dziś nieskończenie wiele, a każdą dodatkowo można jeszcze spersonalizować. Tymczasem drzwi wejściowe dwukolorowe, zwane również wariantem bicolor, to coś zupełnie innego, niż może nam się w pierwszej chwili wydawać. Opcja ta wynosi szansę połączenia otoczenia domu z wnętrzami na zupełnie nowy poziom, gdyż… oferuje możliwość wybarwienia skrzydeł na dwa zupełnie różne kolory – inny będzie witał gości, inny ich żegnał. Architektoniczny kaprys? Niekoniecznie. Raczej niezwykle pragmatyczne, a zarazem designerskie rozwiązanie, które pomoże pogodzić różnice, wydawałoby się, nie do pogodzenia!

Elewacja jedno, wnętrza drugie

Może się zdarzyć, że fasada domu nie koresponduje z tym, co zaplanowaliśmy widzieć w czterech ścianach. Powodem może być restrykcyjne prawo zagospodarowania przestrzeni, jednolity projekt deweloperski lub zakup domu z rynku wtórnego. Biała elewacja i ciemne, surowe, industrialne wnętrze? Rustykalne ściany, a w środku klimat scandi? Tu z pomocą przychodzą drzwi zewnętrzne dwukolorowe, których jedna strona idealnie dopasuje się do otoczenia, druga zaś doskonale wkomponuje się w wystrój pomieszczeń. I po kłopocie.

Drzwi wejściowe – dwukolorowe warianty to dopiero początek personalizacji

Idealne drzwi to te szyte na miarę, umożliwiające pełne dopasowanie do wymagań inwestora i specyfiki projektu. Drzwi zewnętrzne dwukolorowe można wzbogacić o nowoczesną klamkę lub stylowy pochwyt, dodać przeszklenia oraz aplikacje, a do tego… wyposażyć swoistego strażnika domu w nowoczesne systemy otwierania – klawiaturę numeryczną, Bluetooth, klucz RFID czy czytnik linii papilarnych.

Bicolor otwiera przed inwestorami nieprawdopodobne możliwości aranżacyjne. Harmonijne połączenie stref jeszcze nigdy nie było tak proste!