Drzwi balkonowe PCV Classic - OknoPlus

Standardowe, klasyczne, antywłamaniowe, nowoczesne… drzwi balkonowe PCV dają nam wiele możliwości zarówno pod kątem designu, jak i funkcjonalności. Choć dziś myśląc o balkonie raczej mało kto wyobraża sobie romantyczną rozmowę kochanków z dramatu Williama Szekspira, to jednak przestrzeń ta bywa niezwykle klimatyczna. Zwłaszcza, gdy zostaje zaaranżowana jako przydomowa sfera relaksu na świeżym powietrzu.

Stylowa posadzka, rośliny w skrzynkach i donicach, stolik kawowy, krzesła oraz oświetlenie w postaci sznurów różnokolorowych lampek. W takim otoczeniu chętnie zasiądzie się zarówno z poranną kawą, jak i wieczorną lampką wina. Drzwi balkonowe klasyczne, znajdujące się najczęściej w salonie, powinny nie tylko stylowo dopełniać pomieszczenie, lecz także spełniać szereg praktycznych funkcji.

Drzwi balkonowe zewnętrzne PCV – zadbaj o komfort

Dobór odpowiedniego modelu drzwi balkonowych powinien odbywać się w oparciu o 3 podstawowe funkcjonalności: łatwość użytkowania, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu naświetlenia pomieszczenia. Jako przestronne zewnętrzne drzwi balkonowe PCV doskonale sprawdzą się modele szeroko otwierane z ruchomym słupkiem. Standardowe modele wyposażone są w próg PCV o wysokości 68 mm oraz w tzw. zatrzask balkonowy, umożliwiający przymknięcie skrzydła drzwiowego w czasie przebywania na zewnętrz.

Drzwi balkonowe antywłamaniowe – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wysoki poziom zabezpieczenia przed włamaniem osiągamy poprzez umiejętne zastosowanie w drzwiach balkonowych PCV zaczepów oraz elementów ryglujących w kształcie ośmiokątnych grzybków. Dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa oraz sposób montażu pakietu szybowego w technologii STV, czyli suchego szklenia statycznego, to kolejne elementy, o których należy pamiętać. Możemy postawić również na kontaktrony, czyli czujniki magnetyczne zamontowane w konstrukcji stolarki i powiązane z systemem alarmowym. Nasze antywłamaniowe drzwi balkonowe wyposażone są również w klamkę z mechanizmem blokującym jej obrót oraz płytkę przeciwrozwierceniową. Pierwszy wariant zabezpiecza przed próbami przesunięcia elementów ryglujących okucia z zewnątrz, drugi chroni przed włamaniem w wyniku rozwiercenia klamki

PCV Classic – więcej niż standardowe drzwi na balkon

Za sprawą zastosowanych okuć Comfort nasze klasyczne drzwi balkonowe pozwalają na bezpieczny wariant wietrzenia pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników. Regularna wymiana powietrza w mieszkaniu sprawia, że nadmiar nagromadzonej wilgoci jest odprowadzany na zewnątrz, co chroni pomieszczenia przed ryzykiem powstawania pleśni czy grzybów.

Warto pamiętać, że wybór odpowiednich drzwi balkonowych z PCV jest ściśle uzależniony od wymiarów, jakie ma wyjście na taras czy balkon, a także od tego, na której kondygnacji budynku znajduje się ta przestrzeń. Zamontować możemy zarówno drzwi jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe. Należy przy tym zadbać, by przynajmniej jedno skrzydło zostało przewidziane jako rozwierno-uchylne.

Gotowi, by zrobić wielkie wejście… na taras?

Troszczysz się o bezpieczeństwo? Pamiętaj o niezawodnych okuciach

Aby stolarka otworowa w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia. Jakie rozwiązania proponujemy?

ActivPilot – wszechstronny wielozadaniowiec

Aby drzwi były funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne pod uwagę trzeba wziąć każdy, nawet najmniejszy detal konstrukcyjny. Co kryje w sobie okucie ActivPilot?

 • bogaty standard wyposażenia podstawowego,
 • wysoki stopień zabezpieczenia antywłamaniowego,
 • rozbudowaną funkcjonalność okuć,
 • stalowe zaczepy antywłamaniowe,
 • symboliczne dopłaty za dodatkowe elementy zabezpieczające przed włamaniem,
 • wygodną zmianę standardu wyposażenia,
 • 8-kątny grzybek mimośrodowy zamiast tradycyjnej rolki.

Comfort szyty na miarę

Efektywne wietrzenie pomieszczeń bez zbędnych strat ciepła, wygoda i bezpieczeństwo? Sprawdź okucia obwiedniowe Comfort!

 • Okucie Comfort, oprócz funkcji rozwiernej i uchylnej, posiada dodatkową opcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. W tej pozycji pomiędzy skrzydłem a ramą tworzy się ok. 6-milimetrowa szczelina, która umożliwia cyrkulację powietrza przy bezpiecznie zaryglowanym oknie.
 • Przepływ powietrza uzyskany dzięki rozszczelnieniu okna tarasowego, eliminuje problem wilgoci gromadzącej się w pomieszczeniach. Dzięki temu chronimy wnętrza przed powstawaniem pleśni oraz grzybów, które nie tylko niszczą ściany, ale szkodzą zdrowiu domowników.
 • Okucie dostępne jest również w wersji z napędem elektrycznym. Możliwość odstawienia skrzydła następuje poprzez wciśnięcie odpowiedniej opcji na panelu sterującym lub za pomocą pilota.

Efekt? Bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników, zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza.

Okucie Select

Drzwi z okuciem Select dostępne są w naszej ofercie od 2009 roku i od tamtej pory nie dają się zrzucić z podium najchętniej wybieranych rozwiązań. Ukrycie zawiasów w luzie wrębowym, czyli w wolnej przestrzeni, która powstaje między skrzydłem a ościeżnicą stwarza otwiera niezwykłe możliwości aranżacyjne. Wysoka jakość i trwałość niewidocznego okucia idzie w parze z jego ponadczasową elegancją.

Drzwi wyposażone w okucie Select, to także niespodzianka dla każdego, kto marzy o dużych przeszkleniach wpuszczających do wnętrza jak największe ilości światła słonecznego.

Wybierając Select zyskujesz:

 • nienaganne, minimalistyczne wzornictwo,
 • wyższą szczelność,
 • wyższą energooszczędność i dźwiękochłonność,
 • stabilność i wyjątkową trwałość,
 • brak uszkodzeń, zarysowań podczas prac wykończeniowych,
 • poprawę komfortu mycia.

Okucia – wyposażenie standardowe i dodatkowe

Stopniowanie uchyłu w oknach tarasowych RU

Twoje drzwi, Twój wybór. Stopniowanie uchyłu pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach.

 • Stopniowanie uchyłu jest elementem okucia okiennego RU, tym samym jego montaż nie wymusza ingerencji w profil i zbrojenie.
 • Mechanizm wyklucza samoistne zatrzaśnięcie uchylonych drzwi balkonowych w wyniku przeciągu.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Stopniowanie uchyłu w oknach RU - OknoPlus

Blokada obrotu klamki

Prosta obsługa i pełne bezpieczeństwo – dwoje do pary.

 • Mechanizm nie pozwala na „niewłaściwy” ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć.
 • Szczególnie polecany dla osób, którym zależy na prostej, bezstresowej obsłudze drzwi.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Blokada obrotu klamki Winkhaus - OknoPlus

Zatrzask balkonowy

Pełna swoboda ruchu, czyli połączenie salonu z ogrodem.

 • Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie drzwi balkonowych od strony zewnętrznej domu.
 • Doceniany przez osoby często korzystające z wyjścia na taras.
 • W firmie OknoPlus polecany w różnych opcjach kolorystycznych, do wszystkich drzwi balkonowych.

Zatrzask balkonowy biały - OknoPlus

Odkryj źródło światła i dobrego samopoczucia

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Aby wynieść możliwości konstrukcyjne oraz projektowe na zupełne nowy poziom rekomendujemy montaż wykonany w technologii STV. Metoda wklejania szyb w ramę skrzydła (STV) umożliwia uzyskanie efektownych, eleganckich i wielkoformatowych przeszkleń zachowujących równocześnie doskonałe parametry izolacyjności termicznej – nawet w obliczu najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

 • Montaż pakietu szybowego na taśmie STV stabilizuje konstrukcję drzwi na całym obwodzie – również w narożnikach, gdzie nie dochodzi stalowe wzmocnienie.
 • Dzięki usztywnieniu konstrukcji (zwłaszcza w przypadku ciężkich pakietów 3-szybowych) minimalizujemy potrzebę częstej regulacji skrzydeł drzwiowych.
 • Poprawiona statyka daje większą trwałość i komfort użytkowania szczególnie ciężkich konstrukcji – drzwi pracują gładko i lekko.
 • STV daje możliwość wyprodukowania konstrukcji o zdecydowanie większych gabarytach.
 • Ciężar szyby jest przenoszony na skrzydło równomiernie po całym obwodzie.
 • Otrzymujemy zwiększone parametry bezpieczeństwa i właściwości antywłamaniowe konstrukcji (wypchnięcie szyby jest dodatkowo utrudnione).
 • Konstrukcje łukowe zyskują dzięki STV dodatkowe usztywnienie i są zabezpieczone przed ewentualnymi odkształceniami.
 • Technologia wklejania pakietu szybowego służy poprawieniu akustyki i zwiększa dźwiękoszczelność.
 • Dzięki wyeliminowaniu uszczelki na obwodzie szyby poprawiamy estetykę.

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór należy do Ciebie!

Szukasz standardowych drzwi balkonowych? Postaw na fantazję tworzenia!

Czy drzwi PCV mogą wyglądać jak te, wykonane z drewna? Żaden problem! Innowacyjne technologie wykończeniowe sprawiają, że powierzchnia profilu do złudzenia przypomina fakturę oraz usłojenie tego naturalnego surowca. Co więcej, zyskujemy nie tylko doskonały efekt wizualny, ale zapominamy o czasochłonnej i kłopotliwej konserwacji.

Szukasz mniej tradycyjnych rozwiązań? Miłośników industrialnych czy loftowych wnętrz bez wątpienia przekona jeden z najmodniejszych odcieni ostatnich sezonów – antracyt.

W palecie pozastandardowej jest dodatkowo kilkadziesiąt folii drewnopodobnych i jednobarwnych oraz tyleż samo kolorów akryli.

Dostępne w OknoPlus są również nowości w palecie oklein drewnopodobnych: kolor An Teak oraz Sosna górska.

W grupie akryli standardowych znalazły się kolory cieszące się największym powodzeniem – Antarcyt, Ciemnobrązowy oraz Alux DB 703.

W palecie poza standardowej jest dodatkowo kilkadziesiąt kolorów akryli.

Paleta kolorów dla systemu Salamander

W standardzie OknoPlus proponuje aż 11 kolorów:

Nowość

Paleta kolorów niestandardowych jest bardzo bogata, poniżej przykładowe kolory: 

Bezpieczeństwo – innowacyjne elementy konstrukcyjne drzwi balkonowych PCV na straży Twojego spokoju

Okucie ActivPilot

Mówiąc „okucia w standardzie”, myślimy „ActivPilot” firmy WinkHaus. Poprzez zastosowanie zaczepów oraz elementów ryglujących w kształcie ośmiokątnych grzybków możemy osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia przed włamaniem. Istotnym jest, aby zaczepy były przykręcone do stali wzmacniającej ramę. W ofercie OknoPlus stosuje się minimum 2 zaczepy na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy występujące w danej kwaterze są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa oraz sposób montażu pakietu szybowego w technologii STV – suchego szklenia statycznego.

Kontaktrony – dyskretne bezpieczeństwo

Kontaktrony to niezwykle prosty, ale skuteczny mechanizm, który możemy zamontować praktycznie w każdych drzwiach. Jakakolwiek ingerencja w okucie lub próba wyważenia skrzydła skutkuje przerwaniem obwodu oraz natychmiastowym uruchomieniem systemu alarmowego.

Zalety kontaktronów:

 • kompatybilność ze wszystkimi systemami alarmowymi,
 • możliwość uzbrojenia systemu nawet w czasie obecności domowników,
 • najszybsza informacja o próbie włamania,
 • możliwość rozszczelnienia drzwi bez konieczności wyłączenia alarmu,
 • estetyczny i niewidoczny dla złodzieja montaż,
 • znaczna redukcja kosztów systemu alarmowego,
 • możliwość indywidualnej, inteligentnej rozbudowy systemu,
 • system przyjazny dla właścicieli zwierząt domowych.

Inteligentna klamka Secustik

Oferowana przez OknoPlus w standardzie, wyposażona w mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza drzwi przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz (inteligentne włamania).

Płytka przeciwrozwierceniowa

Specjalna metalowa płytka, która zabezpiecza okno tarasowe przed włamaniem na wypadek próby rozwiercenia klamki.