Drzwi zewnętrzne z przeszkleniem Aluglass - OknoPlus

Tam, gdzie tradycja spotyka nowoczesność

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniem to rozwiązanie idealnie dopełniające bryły budynków, w których główne role grają światło, szkło i oryginalne, choć oszczędne w formie, wzornictwo. Okna w rozmiarach XXL rozgościły się w naszych domach na dobre – dlaczego więc nie połączyć modnego, niezwykle bezpiecznego szkła i drzwi zewnętrznych? Nowoczesne technologie umożliwiły stworzenie rozwiązania, które kryje w sobie wysokie parametry użytkowe z niebanalnym designem, gwarantując przy tym najwyższy stopień bezpieczeństwa. W OknoPlus wynosimy znaczenie słowa „funkcjonalność” na zupełnie nowy poziom – również, gdy mowa o drzwiach zewnętrznych z panelem szklanym.

Prawdziwie mocnym punktem drzwi zewnętrznych z szybą jest szklenie, które zostało poddane procesowi piaskowania z pozostawieniem elementów przezroczystych. Taki duet przykuwa wzrok, dodaje kompozycji charakteru, a do tego jest niezwykle atrakcyjny pod względem cenowym i energooszczędnym. Geometryczny porządek? Abstrakcyjna swoboda? Wybór należy do Ciebie! Szeroka możliwość personalizacji drzwi z przeszkleniem Aluglass pozwala na puszczenie wodzy wyobraźni nawet w przypadku najdrobniejszych szczegółów – pochwytów ze stali szlachetnej, klamek klasycznych lub nowoczesnych, a także rodzaju szkła – od ozdobnego szklenia ornamentowego i witrażowego, aż po wysmakowane szkło weneckie i matowe.

Parametry techniczne drzwi zewnętrznych z panelem szklanym wsadowym

Specjalnie zaprojektowany, ciężki profil PCV, a także stalowe zbrojenie o grubości 2 mm stojące na straży bezpieczeństwa domowników stanowią ciekawy kontrast dla lekkiego wzorniczo szkła. W wyniku tej fuzji powstały drzwi o zupełnie zaskakujących właściwościach termicznych i estetycznych.

Współczynnik Uw dla drzwi przeszklonych wyposażonych w pakiety szybowe wynosi:

 • 1,0 W/m2K – dla drzwi z pakietem 3-szybowym.

Drzwi zewnętrzne – nowoczesny system bezpieczeństwa

Wybór drzwi z przeszkleniem to także indywidualne podejście do zamykania i otwierania, a wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Tradycyjny klucz można z łatwością połączyć z czytnikiem linii papilarnych, kluczem RFID, pilotem, klawiaturą, a nawet systemem Bluetooth, odpowiadając tym samym na zróżnicowane preferencje i przyzwyczajenia wszystkich domowników.

Ponadto, dodatkowym udogodnieniem w przypadku drzwi przeszklonych jest możliwość montażu zasuwnicy autoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym, dzięki której zyskujemy efekt automatycznego zaryglowania tuż po zamknięciu.

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniem – design, który zachwyca

Ponadczasowa elegancja drzwi z szybą wyraża się przede wszystkim w czerpaniu z najlepszych praktyk projektowych. Wysokiej jakości przeszklenia w wielu wariantach estetycznych, szeroki wachlarz stonowanych lub kontrastowych pochwytów, a także rozbudowana oferta klamek sprawiają, że jest to idealny wybór dla miłośników szlachetnego detalu aranżacyjnego, którzy nie chcą wybierać miedzy tym, co efektywne, a tym, co efektowne!

Rozwiązanie wzorniczo doskonałe!

Na drzwi i elewację zawsze należy patrzeć jak na kompozycyjną całość – to bowiem ten duet staje się prawdziwą wizytówką naszego domu. W przypadku nowoczesnych rozwiązań z przeszkleniem znaczenie ma nie tylko kolor ramy, ale przede wszystkim wzory paneli szklanych. Modna paleta barw pozwoli dobrać odcień najlepiej korespondujący z fasadą budynku, a ozdobny motyw na szybie podkreśli indywidualny charakter domowników. Dzięki możliwości personalizacji detali, takich jak pochwyty lub klamki, możemy stworzyć drzwi będące naszym małym dziełem sztuki.

Dobre wyposażenie to u nas standard!

Od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, zależy komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie użytkowników stolarki. W OknoPlus już na starcie stawiamy na najlepsze opcje. Co kryją w sobie drzwi z panelem szklanym wsadowym Aluglass?

 • Konstrukcję ze specjalnie zaprojektowanego, szerokiego profilu PCV, dodatkowo wzmacnianego w narożach, posiadającego doskonałe parametry izolacyjności termicznej.
 • Panele szklane o niebanalnym wzornictwie.
 • Zawiasy nawierzchniowe – 3 sztuki, w kolorze z palety RAL.
 • Szybę Satinovo.
 • Pakiet 3-szybowy.
 • Klamkę obustronną ze stali szlachetnej z rozetką przeciwrozwierceniową.
 • Zasuwnicę wielopunktową, ryglowaną.
 • Podwójna blokadę antywyważeniową.
 • Wkładkę podstawową (montażową).
 • Możliwa grubość panelu do 46 mm.

Dodatkowe możliwości:

 • Zawiasy cylindryczne.
 • Do wyboru – szyba piaskowana, refleksyjna, barwiona w masie.
 • Pochwyt ze stali szlachetnej szczotkowanej nawierzchniowy.
 • Samozamykacz.
 • Atestowana wkładka patentowa.
 • System klucza centralnego.
 • Elektroniczne sterowanie drzwi.

Troszczysz się o bezpieczeństwo? Pamiętaj o niezawodnych okuciach

Aby stolarka okienna w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia. Jakie rozwiązania proponujemy?

Na straży Waszego bezpieczeństwa stoi zasuwnica Winkhaus z wielopunktowym ryglowaniem. Dzięki temu drzwi są zabezpieczone nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale również na dole i na górze skrzydła. Dostępna jest również wersja zasuwnicy, która otwierana jest za pomocą napędu elektrycznego.

 • Wybierając zasuwnicę autoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym, zyskujemy efekt automatycznego zaryglowania już po przymknięciu drzwi.
 • Ryglowanie następuje poprzez dwa masywne rygle, które automatycznie wysuwają się z zasuwnicy, natomiast odryglowanie następuje w momencie naciśnięcia klamki.
 • Rygle są dwuczęściowe: element uszczelniający zapewnia optymalny docisk i szczelność, natomiast masywny rygiel hakowy (zdjęcie poniżej) – wysoki stopień bezpieczeństwa.
 • W zasuwnicy AV3 możliwe jest zastosowanie zapadki dzień-noc, którą oferujemy w standardzie. To dzięki temu elementowi nie musisz obawiać się zatrzaśnięcia się drzwi wbrew Twojej woli.

Bezpieczeństwo i szczelność drzwi zostały zagwarantowane przez: wielopunktowe ryglowanie zasuwnicy, blokadę antywyważeniową, klamkę z rozetką przeciwrozwierceniową, a także możliwość zastosowania wkładki patentowej klasy C oraz czujnika magnetycznego – kontaktronu – który sygnalizuje o ewentualnej próbie włamania.

OknoPlus jako jedyna firma na polskim rynku montuje dodatkowo w standardzie 4-punktową blokadę skrzydła od strony zawiasów.

Sposoby zamykania – rozwiązania jutra? Mamy je już dziś!

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniem Aluglass wyposażane są standardowo we wkładki montażowe, które po zakończeniu prac wykończeniowo-remontowych z uwagi na bezpieczeństwo powinny być wymienione na docelowe w obecności Klienta. Decydując o sposobie zamykania drzwi macie do wyboru: patentowy klucz (wyposażony w kartę, na której zakodowane są dane do wykonania duplikatu), klucz RFID, pilot, klawiaturę, czytnik linii papilarnych lub system Bluetooth.

Rodzaje zawiasów – niezawodny strażnik bezpieczeństwa

W kwestii bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy, dlatego oddajemy w Twoje ręce dwa rodzaje zawiasów: zawiasy nawierzchniowe oraz zawiasy cylindryczne.

Klamki i podchwyty – dobry design już od wejścia!

Klasyczne klamki, a może nowoczesne pochwyty? W przypadku personalizowania drzwi z panelem szklanym Aluglass liczy się każdy detal. Który z nich najlepiej dopasuje się do Waszego projektu?

Pochwyty ze stali szlachetnej

Dla Klientów zainteresowanych bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami OkonoPlus proponuje bogatą ofertę pochwytów ze stali nierdzewnej.

Wybierając drzwi wejściowe pamiętaj:

 1. Podejmij decyzję, czy będą otwierać się do wewnątrz czy na zewnątrz;
 2. Określ kierunek otwierania lewy lub prawy;
 3. Zwróć uwagę na kierunek układania się słoi w panelach zawierających aplikacje drewnopodobne – pamiętaj, że w przypadku bram garażowych i rolet zewnętrznych, słoje na okleinach zazwyczaj układają się w poziomie;
 4. Chcąc podnieść komfort obsługi drzwi w całym domu, rozważ zastosowanie systemu klucza centralnego – jednym kluczem otworzysz wszystkie drzwi;
 5. Pochwyty za stali szlachetnej, zawierające elementy drewna, wykonane są z innego materiału niż okleiny i aplikacje drewnopodobne zastosowane m.in. w konstrukcjach PVC i ALU, tym samym mogą się one różnić co do faktury, koloru i struktury;
 6. Drzwi wyposażone są we wkładkę podstawową, którą należy wymienić na inną, własną, najlepiej patentową klasy B lub C. Ze względów bezpieczeństwa, montaż nowej wkładki powinien przebiegać pod nadzorem Właściciela.