Drzwi wejściowe PCV Classic - OknoPlus

Klasyczne drzwi wejściowe PVC

Nieprzemijający czar klasycznych, eleganckich rozwiązań, zwłaszcza w aranżacyjnym detalu, dodaje kompozycji szyku i niepowtarzalnego klimatu. Tworząc drzwi wejściowe PCV Classic postawiliśmy na fuzję dwóch, z pozoru różnych, światów – projektowego oraz technologicznego. Połączyliśmy wysokie parametry użytkowe z ponadczasowym wzornictwem, a taki duet sprawia, że Classic staną się doskonałą wizytówką każdego domu.

Dzięki szerokiej możliwości personalizacji wymarzonego modelu decyzje estetyczne zapadają nawet w przypadku najdrobniejszych elementów – pochwytów ze stali szlachetnej, klamek klasycznych lub nowoczesnych, a także rodzaju szkła – od ozdobnego szklenia ornamentowego i witrażowego, aż po wysmakowane szkło weneckie i matowe.

Drzwi zewnętrzne PCV – parametry techniczne

Specjalnie zaprojektowany, ciężki profil PVC, a także stalowe zbrojenie o grubości 2 mm, stojące na straży bezpieczeństwa domowników, stanowią ciekawy kontrast dla eleganckiego, subtelnego charakteru drzwi Classic.

Mamy tu bowiem do dyspozycji panele dekoracyjne o grubości od 24 mm do 44 mm grubości i współczynniku izolacyjności termicznej od 1,1 do 0,76 W/m2K. Opcjonalnie, dla zwiększenia bezpieczeństwa, panel może zostać wyposażony w blachę o grubości 1,5 mm. Efekt? Zachwycająca kompozycja i drzwi wejściowe antywłamaniowe w jednym.

Drzwi wejściowe PCV – innowacje

Wybór drzwi zewnętrznych PCV Classic to także indywidualne podejście do zamykania i otwierania, a wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Tradycyjny klucz można z łatwością połączyć z czytnikiem linii papilarnych, kluczem RiFD, pilotem, klawiaturą, a nawet systemem Bluetooth, odpowiadając tym samym na zróżnicowane preferencje i przyzwyczajenia wszystkich domowników.

Ponadto, dodatkowym udogodnieniem jest możliwość montażu zasuwnicy autoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym, dzięki której zyskujemy efekt automatycznego zaryglowania tuż po zamknięciu drzwi.

Nowoczesny design drzwi wejściowych klasycznych

Ponadczasowa elegancja modelu Classic wyraża się przede wszystkim w czerpaniu z najlepszych praktyk projektowych – wszak dobry design broni się sam i nigdy nie wychodzi z mody! Wysokiej jakości przeszklenia w wielu wariantach estetycznych, szeroki wachlarz stonowanych lub kontrastowych pochwytów, a także rozbudowana oferta klamek sprawiają, że PVC Classic to idealny wybór dla miłośników szlachetnego detalu aranżacyjnego.

Łącząc to, co efektowne i efektywne, stworzyliśmy drzwi wejściowe klasyczne o zupełnie zaskakujących właściwościach termicznych oraz wizualnych.

Drzwi wejściowe PCV Classic – ponadczasowe piękno klasyki

„Moda przemija, styl pozostaje” – nie inaczej jest z drzwiami wejściowymi Classic, które, tak chętnie wybierane przez inwestorów i projektantów, od wielu sezonów zdobią fasady domów i zachwycają domowników oraz gości. Szeroki wybór wykończeń sprawi, że z łatwością dopasujemy je do kompozycji elewacji i strefy wokół domu. Ponadczasowa biel? Warianty drewnopodobne? Fantazyjne przeszklenia? Wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

Dobre wyposażenie to u nas standard!

Od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, zależy komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie użytkowników stolarki. Już na starcie stawiamy na najlepsze opcje. Co kryją w sobie drzwi wejściowe klasyczne PCV od OknoPlus?

 • Konstrukcję ze specjalnie zaprojektowanego, szerokiego profilu PVC, dodatkowo wzmacnianego w narożach, posiadającego doskonałe parametry izolacyjności termicznej.
 • Panele wsadowe o doskonałym wzornictwie.
 • Zawiasy typu Jocker – 3 sztuki – w kolorze z palety RAL.
 • Szybę Satinovo.
 • Pakiet 2- lub 3-szybowy.
 • Klamkę obustronną ze stali szlachetnej z rozetką przeciwrozwierceniową.
 • Zasuwnicę wielopunktową, ryglowaną.
 • Podwójną blokadę antywyważeniową.
 • Wkładkę podstawową (montażową).
 • Możliwą grubość panelu do 46 mm.

Dodatkowe możliwości drzwi PVC Classic:

 • zawiasy cylindryczne,
 • aplikacje ze stali szlachetnej szczotkowanej,
 • do wyboru: szyba piaskowana, refleksyjna, barwiona w masie,
 • orzekładka z blachy ocynkowanej 1,5 mm zwiększająca bezpieczeństwo,
 • pochwyt ze stali szlachetnej szczotkowanej nawierzchniowy,
 • samozamykacz,
 • atestowana wkładka patentowa,
 • system klucza centralnego,
 • elektroniczne sterowanie drzwi.

Wysokiej klasy okucia – synonim bezpieczeństwa

Aby stolarka drzwiowa PVC w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia antywłamaniowe. Jakie rozwiązania proponujemy?

Na straży Twojego bezpieczeństwa stoi zasuwnica Winkhaus z wielopunktowym ryglowaniem. Dzięki temu drzwi są zabezpieczone nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale również na dole i na górze skrzydła. Dostępna jest również wersja zasuwnicy, która otwierana jest za pomocą napędu elektrycznego.

 • Wybierając zasuwnicę autoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym, zyskujesz efekt jej automatycznego zaryglowania już po przymknięciu drzwi.
 • Ryglowanie następuje poprzez dwa masywne rygle, które automatycznie wysuwają się z zasuwnicy, natomiast odryglowanie następuje w momencie naciśnięcia klamki.
 • Rygle są dwuczęściowe: element uszczelniający zapewnia optymalny docisk i szczelność, natomiast masywny rygiel hakowy (zdjęcie obok) – wysoki stopień bezpieczeństwa.
 • W zasuwnicy AV3 możliwe jest zastosowanie zapadki dzień-noc, którą oferujemy w standardzie. To dzięki temu elementowi nie musicie obawiać się zatrzaśnięcia się drzwi wbrew Waszej woli.

Bezpieczeństwo i szczelność drzwi zostały zagwarantowane przez: wielopunktowe ryglowanie zasuwnicy, blokadę antywyważeniową, klamkę z rozetką przeciwrozwierceniową, a także możliwość zastosowania wkładki patentowej klasy C oraz czujnika magnetycznego – kontaktronu – który sygnalizuje o ewentualnej próbie włamania.

OknoPlus montuje dodatkowo w standardzie 4-punktową blokadę skrzydła od strony zawiasów.

Panele – tam, gdzie klasyka spotyka funkcjonalność

Oddajemy w Twoje ręce panele dekoracyjne o grubości od 24 do 46 mm i współczynniku izolacyjności termicznej od 1,1 do 0,76 W/m2K. Opcjonalnie, dla zwiększenia bezpieczeństwa, panel może mieć wmontowaną blachę o grubości 1,5 mm, która dodatkowo utrudnia włamanie.

Sposoby zamykania drzwi PCV Classic

Drzwi zewnętrzne PCV Classic wyposażane są standardowo we wkładki montażowe, które po zakończeniu prac wykończeniowo-remontowych z uwagi na bezpieczeństwo powinny być wymienione na docelowe w obecności Klienta. Decydując o sposobie zamykania drzwi macie do wyboru: patentowy klucz (wyposażony w kartę, na której zakodowane są dane do wykonania duplikatu), klucz RFID, pilot, klawiaturę, czytnik linii papilarnych lub system Bluetooth.

Zachęcamy do zastosowania wkładek patentowych klasy C.

Zawiasy na straży bezpieczeństwa

W kwestii bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy, dlatego oddajemy w Twoje ręce dwa rodzaje zawiasów: zawiasy Jocker oraz zawiasy cylindryczne.

Klamki i podchwyty – dobry design już od wejścia

Klasyczne klamki, a może nowoczesne pochwyty? W przypadku personalizowania drzwi wejściowych PCV Classic liczy się każdy detal. Który z nich najlepiej dopasuje się do Twojego projektu?

Nowoczesne klamki

Pochwyty ze stali szlachetnej

Wybierając drzwi wejściowe pamiętaj:

 1. Podejmij decyzję, czy będą otwierać się do wewnątrz czy na zewnątrz;
 2. Określ kierunek otwierania lewy lub prawy;
 3. Zwróć uwagę na kierunek układania się słoi w panelach zawierających aplikacje drewnopodobne – pamiętaj, że w przypadku bram garażowych i rolet zewnętrznych, słoje na okleinach zazwyczaj układają się w poziomie;
 4. Chcąc podnieść komfort obsługi drzwi w całym domu, rozważ zastosowanie systemu klucza centralnego – jednym kluczem otworzysz wszystkie drzwi;
 5. Pochwyty za stali szlachetnej, zawierające elementy drewna, wykonane są z innego materiału niż okleiny i aplikacje drewnopodobne zastosowane m.in. w konstrukcjach PVC i ALU, tym samym mogą się one różnić co do faktury, koloru i struktury;
 6. Drzwi wyposażone są we wkładkę podstawową, którą należy wymienić na inną, własną, najlepiej patentową klasy B lub C. Ze względów bezpieczeństwa, montaż nowej wkładki powinien przebiegać pod nadzorem Właściciela.