Drzwi wejściowe PCV Classic - OknoPlus

Drzwi Classic

Nieprzemijający czar klasycznych, eleganckich rozwiązań, zwłaszcza w aranżacyjnym detalu, dodaje kompozycji szyku i dobrego smaku. Tworząc drzwi Classic postawiliśmy na fuzję dwóch, z pozoru różnych, światów projektowych – wysokich parametrów użytkowych, zapewniających najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz subtelności bryły, dzięki, której drzwi stanowią swoistą wizytówkę każdego domu. Dzięki szerokiej możliwości personalizacji wymarzonego modelu, decyzje estetyczne zapadają nawet w przypadku najdrobniejszych elementów Classic – pochwytów ze stali szlachetnej, klamek klasycznych lub nowoczesnych, a także rodzaju szkła – od ozdobnego szklenia ornamentowego i witrażowego, aż po wysmakowane szkło weneckie i matowe.

Parametry techniczne

Specjalnie zaprojektowany, ciężki profil PVC, a także stalowe zbrojenie o grubości 2 mm, stojące na straży bezpieczeństwa domowników, stanowią ciekawy kontrast dla eleganckiego, indywidualnie dobieranego panelu dekoracyjnego drzwi Classic. Z tej fuzji powstały drzwi o zupełnie zaskakujących właściwościach termicznych i estetycznych. OknoPlus oferuje bowiem panele dekoracyjne o grubości od 24 mm do 44 mm grubości i współczynniku izolacyjności termicznej od 1,1 do 0,76 W/m2K. Opcjonalnie dla zwiększenia bezpieczeństwa panel może mieć wmontowaną blachę o grubości 1,5 mm, która znacznie zwiększa właściwości antywłamaniowe.

Innowacje

Wybór drzwi wejściowych Classic to także indywidualne podejście do zamykania i otwierania, a wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Tradycyjny klucz można z łatwością połączyć z czytnikiem linii papilarnych, kluczem RiFD, pilotem, klawiaturą, a nawet systemem Bluetooth, odpowiadając tym samym na zróżnicowane preferencje i przyzwyczajenia wszystkich domowników.

Ponadto, dodatkowym udogodnieniem, jest możliwość montażu zasuwnicy autoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym, dzięki której zyskujemy efekt automatycznego zaryglowania tuż po zamknięciu drzwi.

Design

Ponadczasowa elegancja modelu Classic wyraża się przede wszystkim w czerpaniu z najlepszych praktyk projektowych. Wysokiej jakości przeszklenia  w wielu wariantach estetycznych, szeroki wachlarz stonowanych lub kontrastowych pochwytów, a także rozbudowana oferta klamek, sprawiają, że Classic to idealny wybór dla miłośników szlachetnego detalu aranżacyjnego.

WZORY PANELI CLASSIC

 

Wyposażenie

Grand design - long corridor in a contemporary interior

Konstrukcja i wyposażenie standardowe

 • Konstrukcja drzwi ze specjalnie zaprojektowanego, szerokiego profilu PCV, dodatkowo wzmacnianego w narożach, posiadającego doskonałe parametry izolacyjności termicznej,
 • Panel wsadowy, wybrany indywidualnie,
 • Zawiasy typu Jocker – 3 sztuki – w kolorze z palety RAL,
 • Szyba Satinovo,
 • Pakiet 2 lub 3-szybowy w zależności od wybranego modelu,
 • Klamka obustronna ze stali szlachetnej z rozetką przeciwrozwierceniową,
 • Zasuwnica wielopunktowa, ryglowana,
 • Podwójna blokada antywyważeniowa,
 • Wkładka podstawowa (montażowa),
 • Możliwa grubość panelu do 46 mm.

 

Dodatkowe możliwości

 • Zawiasy cylindryczne,
 • Aplikacje ze stali szlachetnej szczotkowanej,
 • Do wyboru: szyba piaskowana, refleksyjna, barwiona w masie,
 • Przekładka z blachy ocynkowanej 1,5 mm zwiększająca bezpieczeństwo,
 • Pochwyt ze stali szlachetnej szczotkowanej nawierzchniowy,
 • Samozamykacz,
 • Atestowana wkładka patentowa,
 • System klucza centralnego,
 • Elektroniczne sterowanie drzwi.

 

Bezpieczeństwo

Okucia

OknoPlus w standardzie stosuje zasuwnicę firmy Winkhaus z wielopunktowym ryglowaniem. Dzięki temu drzwi są zabezpieczone nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale również na dole i na górze skrzydła. Opcjonalnie dostępna jest wersja zasuwnicy, która otwierana jest za pomocą napędu elektrycznego.

 • STV_autoLock_AV3_Einbau_460x320Wybierając zasuwnicę autoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym, zyskujemy efekt jej automatycznego zaryglowania już po przymknięciu drzwi.
 • Ryglowanie następuje poprzez dwa masywne rygle, które automatycznie wysuwają się z zasuwnicy, natomiast odryglowanie następuje w momencie naciśnięcia klamki.
 • Rygle są dwuczęściowe: element uszczelniający zapewnia optymalny docisk i szczelność, natomiast masywny rygiel hakowy (zdjęcie obok) – wysoki stopień bezpieczeństwa.
 • W zasuwnicy AV3 możliwe jest zastosowanie zapadki dzień-noc, którą OknoPlus oferuje w standardzie. To dzięki temu elementowi Klienci nie muszą obawiać się zatrzaśnięcia się drzwi wbrew ich woli.

 

Bezpieczeństwo i szczelność drzwi zostały zagwarantowane przez: wielopunktowe ryglowanie zasuwnicy, blokadę antywyważeniową, klamkę z rozetką przeciwrozwierceniową, a także możliwość zastosowania wkładki patentowej klasy C oraz czujnika magnetycznego – kontaktronu – który sygnalizuje o ewentualnej próbie włamania. OknoPlus jako jedyna firma na polskim rynku montuje dodatkowo w standardzie 4-punktową blokadę skrzydła od strony zawiasów.

 

Panele

Nasi Klienci mają do wyboru panele dekoracyjne o grubości od 24 mm do 46 mm i współczynniku izolacyjności termicznej od 1,1 do 0,76 W/m2K. Opcjonalnie dla zwiększenia bezpieczeństwa, panel może mieć wmontowaną blachę o grubości 1,5 mm, która dodatkowo utrudnia włamanie.

 

Sposoby zamykania

Drzwi Classic wyposażane są standardowo we wkładki montażowe, które po zakończeniu prac wykończeniowo-remontowych z uwagi na bezpieczeństwo powinny być wymienione na docelowe w obecności Klienta. OknoPlus zachęca do zastosowania wkładek patentowych klasy C. Niezależnie wkładki drzwiowe zabezpieczone są przed rozwierceniem dzięki zastosowaniu  rozety z ruchomą ich osłoną. Klienci OknoPlus decydując o sposobie zamykania drzwi mają do wyboru: patentowy klucz (wyposażony w kartę, na której zakodowane sa dane do wykonania duplikatu), klucz RFID, pilot, klawiaturę, czytnik linii papilarnych lub system Bluetooth.

 

                   

 

Rodzaje zawiasów

Klientom OknoPlus proponujemy dwa rodzaje zawiasów: zawiasy typu Jocker lub zawiasy cylindryczne.

 

 

Klamki

W ofercie firmy znajdują się trzy typy klamek do drzwi – dobierane swobodnie w zależności od potrzeb Klienta.

 

Pochwyty ze stali szlachetnej 

Dla Klientów zainteresowanych bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami OkonoPlus proponuje bogatą ofertę pochwytów ze stali nierdzewnej.

Konstrukcje drzwi wejściowych dostępne w OknoPlus

 

Wybierając drzwi pamiętaj

 1. Podejmij decyzję, czy będą otwierać się do wewnątrz czy na zewnątrz;
 2. Określ kierunek otwierania lewy lub prawy;
 3. Zwróć uwagę na kierunek układania się słoi w panelach zawierających aplikacje drewnopodobne – pamiętaj, że w przypadku bram garażowych i rolet zewnętrznych, słoje na okleinach zazwyczaj układają się w poziomie;
 4. Chcąc podnieść komfort obsługi drzwi w całym domu, rozważ zastosowanie systemu klucza centralnego – jednym kluczem otworzysz wszystkie drzwi;
 5. Pochwyty za stali szlachetnej, zawierające elementy drewna, wykonane są z innego materiału niż okleiny i aplikacje drewnopodobne zastosowane m.in. w konstrukcjach PCV i ALU, tym samym mogą się one różnić co do faktury, koloru i struktury;
 6. Drzwi wyposażone są we wkładkę podstawową, którą należy wymienić na inną, własną, najlepiej patentową klasy C. Ze względów bezpieczeństwa, montaż nowej wkładki powinien przebiegać pod nadzorem Właściciela.
 7. Właściwości termoizolacyjne drzwi muszą być zgodne z obowiązującą normą. W OknoPlus współczynnik Uw dla drzwi jednoskrzydłowych Classic wynosi od 1,0 do 1,5 W/m2K w zależności od tego, czy są to drzwi pełne, czy z pakietem szybowym.