Któż z nas nie marzy o słońcu i zieleni przez cały rok? Namiastką w realizacji tego pragnienia jest stworzenie pomieszczenia nazwanego ogrodem zimowym. Co ciekawe – nazwany zimowym poprawia bilans cieplny budynku ponieważ odzyskuje ciepło słoneczne i oddaje je do sąsiadujących pomieszczeń w okresie zimy.

Ogród zimowy nie jest koncepcją nową, bo od dawnych czasów wiele dworków, budynków pałacowych posiadało oranżerię, która stanowiła przedłużenie salonu. Obecnie staje się sercem domu, często powierzchnią najbardziej reprezentacyjną, gdzie chcemy spędzać jak najwięcej czasu. Dzięki nowoczesnym profilom aluminiowym kształt, forma i styl ogrodów zimowych spełnia nawet najbardziej wyrafinowane architektonicznie wyzwania. W tradycyjnym znaczeniu ogród zimowy to nieogrzewana weranda, używana w sezonie wiosenno-letnim, pozwalająca na przedłużenie okresu wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą. Możliwe jest również przeznaczenie ogrodu zimowego jako całorocznego pomieszczenia mieszkalnego, uzyskanego dzięki aluminiowym profilom izolowanym termicznie połączonym ze szkłem izolacyjnym. Pomieszczenia tego typu są ekonomiczne pod względem energetycznym zapewniając odpowiedni komfort cieplny również zimą.

Warunki panujące w ogrodzie zimowym w znacznej mierze zależą od jego usytuowania względem stron świata. Decydując się na ogród zimowy należy pamiętać, że jego lokalizacja wpływa na układ funkcjonalny całego budynku. Najbardziej uniwersalna jest strona wschodnia albo zachodnia. Panują tu umiarkowane warunki termiczne, dlatego trudno jest o przegrzanie lub nadmierne wychłodzenie pomieszczenia. Dzięki ogrodowi zimowemu zyskuje się nową jakość przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcja ogrodu zimowego uatrakcyjni bryłę każdego domu, czyniąc go bardziej rozłożystym i ekskluzywnym.

 

Najczęściej wybierane SYTEMY ALUMINIOWE do ogrodów zimowych

 

ALIVIER 1000

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 73 mm (zwykła i renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 2 m (szkło) lub do 2,5 m (poliwęglan). Krokiew wsparta na zintegrowanym z rynną profilu okapowym oraz przegubowym profilu kalenicowym. Zacinanie krokwi na prosto, w jednej płaszczyźnie.

 

ALIVIER 2000+

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 105 lub 125mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętości krokwi: do 2,5 m (szkło) i 3 m (poliwęglan) dla krokwi 105 mm oraz 3,2 m (szkło) i 3,8 m (poliwęglan) dla krokwi 125 mm. Profile okapowe i kalenicowe posiadają specjalnie wyprofilowaną półkę, na której opierają się zacięte pod kątem prostym krokwie.

 

ALIVIER 5000+

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 150 mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 3,6 m (szkło) lub do 4,4 m (poliwęglan). Możliwość wzmacniania okapu typowymi stalowymi profilami, co pozwala na montowanie w ścianach pionowych konstrukcji przesuwnych lub harmonijkowych o dużych gabarytach.