Kiedy mniej znaczy więcej – okno z panelem szklanym klejonym

Oszczędność przekazu, czystość formy, brak zbędnych detali – minimalizm w architekturze od wielu sezonów podbija serca projektantów oraz inwestorów i nic nie wskazuje na to, by dał się strącić z podium najgorętszych, wnętrzarskich trendów. Architekci jednak poszukują rozwiązań, które nie tylko doskonale wpiszą się w ich założenia kompozycyjne, ale spełnią jednocześnie wysokie wymagania techniczne.

Tu z pomocą przychodzi okno z szybą wklejaną, wykonane na bazie aluminiowego systemu SUPERIAL, które charakteryzuje się świetnymi parametrami termoizolacyjnymi. Dzięki prostej konstrukcji, pozwalającej ukryć profil okienny, tworzy doskonały duet z nowoczesnymi bryłami domów.

Nowoczesny look

Dzięki specjalnie przygotowanemu profilowi okno pozwala na zastosowanie wklejanej szyby. Co to oznacza w praktyce? Ta technologia sprawia, że od strony zewnętrznej widoczna jest jedynie duża powierzchnia przeszklenia i niezwykle wąska rama. Taka ekspozycja to nie tylko walor estetyczny, ale również doskonale doświetlone wnętrze. W naszej propozycji istnieje możliwość zastosowania ukrytych okuć Select firmy Winkhaus. Ot, efektywnie i efektownie zarazem!

Okno z szybą wklejaną – zatrzymaj ciepło

Nowoczesny, innowacyjny design to nie jedyna zaleta okna z klejonym pakietem szklanym. Sposób osadzenia szyby w ramie jest jednym z czynników wpływających na właściwości termoizolacyjne okna. Trzyszybowy pakiet szklany o maksymalnej grubości 60 mm, wraz z 94 mm profilem, pozwala na osiągnięcie doskonałych parametrów termicznych, zaś dzięki technologii wklejania pakietu szybowego ograniczone zostaje występowanie tzw. liniowych mostków termicznych. To miejsca, w których warstwa izolacji ulega przerwaniu lub osłabieniu.

Współczynnik przenikania ciepła wynosi U < 0,9 W/m2K dla okna referencyjnego. Funkcjonalność rozwiązania podnosi dodatkowo ramka Chromatech Ultra zapobiegająca kondensacji pary wodnej na krawędzi szyb.

Szyba wklejana – czy jest bezpieczna?

Wysokiej jakości okna powinny charakteryzować się trwałą, sztywną konstrukcją, która bez uszczerbku przetrwa trudne warunki atmosferyczne i będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Szyba zewnętrzna okna z klejonym pakietem szklanym wykonana jest z 8 mm szkła hartowanego. Jest to szkło bezpieczne, bardzo odporne na naprężenia związane z wahaniami temperatur i uszkodzenia mechaniczne.

Po stłuczeniu rozpada się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach. Grubość pozostałych szyb pakietu uzależniona jest od wymiarów skrzydła i wynosi 4 lub 6 mm.