Kiedy mniej znaczy więcej

Nieco ascetyczna, ale niezwykle designerska forma, brak zbędnych detali, szerokie możliwości aranżacyjne, świetne właściwości techniczne – okno z ukrytym skrzydłem to rozwiązanie dla wymagających, które idealnie wpisuje się w trend „less is more”. Dzięki specjalnemu kształtowi ramy skrzydło może zostać ukryte – od strony zewnętrznej całość wygląda jak stałe szklenie w ramie i świetnie uatrakcyjnia wygląd elewacji. Efekt? Subtelny profil, grające główną rolę przeszklenie i brak widocznych elementów konstrukcyjnych – niezawodny mechanizm jest bowiem dobrze schowany w środku – tak, by nic nie zakłócało niebanalnego designu. Ot, idealna rama dla pięknego krajobrazu i doskonały sposób na wpuszczenie do domu ogromnej ilości światła. Ale to nie wszystko, co to rozwiązanie ma do zaoferowania. Zachwyca bowiem nie tylko aspektami estetycznymi, ale gwarantuje również wyśrubowane parametry techniczne i termiczne.

Minimum elementów, maksimum designu

Nasza propozycja idealnie dopełni projekt nowoczesnych oraz industrialnych brył. Aluminiowy system Reveal Hide, wykorzystany do budowy okna, otwiera przed Tobą niemal nieograniczone możliwości kompozycyjne. Odcienie palety RAL, Farby strukturalne, lakiery drewnopodobne, folie termoplastyczne Renolit? Mnogość materiałów, kolorów i struktur, którymi mogą być wykończone systemy aluminiowe to gwarancja kreacyjnej swobody i pewność idealnego dopasowania okna zarówno do elewacji, jak i pieczołowicie skomponowanych wnętrz.

Okno z ukrytym skrzydłem – tam, gdzie estetyka spotyka technologię

Reveal Hide jest trójkomorowym systemem o podwyższonej izolacyjności termicznej, charakteryzującym się ponadto świetnymi właściwościami akustycznymi. Współczynnik przenikania ciepła – wartość, na której najbardziej zależy osobom kupującym okna do domów, plasuje się tu na poziomie U < 1.0 W/m2K. To doskonały wynik, który gwarantuje użytkownikom ciepło i komfort na co dzień, w dłuższej perspektywie zaś – mniejsze rachunki za ogrzewanie. W tej innowacyjnej technologii mogą zostać wykonane okna zarówno dwu- jak i jednoskrzydłowe.

By maksymalnie uprościć formę okna, warto zdecydować się na zastosowanie ukrytych zawiasów Select Winkhaus i wykonanie odwodnień od dołu ramy. Brak widocznych zaślepek sprawi, że rama będzie jeszcze bardziej subtelna i lekka.

Okno z ukrytym skrzydłem to przyszłość stolarki otworowej. Doskonale wpisuje się w panujące trendy, a do tego niesie za sobą cały szereg wartości dodanych – ciepło, ciszę, bezpieczeństwo i zachwycający widok na przydomowy ogród czy otaczający budynek krajobraz.