001_PanoramAH_Tatry

PanoramAH! jest nowoczesnym systemem okien aluminiowych – przesuwnych i rozwieranych. System wykorzystuje właściwości strukturalne szkła, co pozwala na wykonanie dużych przeszklonych powierzchni  przy zastosowaniu wyjątkowo smukłych profili, nadając oknom ponadczasowej elegancji. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów okienno-drzwiowych, w systemie PanoramAH! szkło stanowi główny samonośny element konstrukcyjny, a aluminiowa rama pełni drugorzędną funkcję umożliwiając przesuwanie tafli i zapewniając dodatkowe wzmocnienie konstrukcji oraz zapewniając szczelność.

Perfekcja wykonania

Właściwości okien PanoramAH! pozwalają na całkowite ukrycie ram okiennych w elementach budowlanych takich jak ściany, podłogi i sufit, oferując w ten sposób rozszerzony i wizualnie niezakłócony widok. Profile pionowe szerokości 20 mm zapewniają spójne, jednolite i prawie niedostrzegalne połączenia między szybami, jednocześnie gwarantując doskonałą odporność na warunki pogodowe przy pełnej maksymalizacji przeszklonej powierzchni.

Nieograniczone możliwości

Wymiary okien przesuwnych PanoramAH! są ograniczone jedynie przez możliwości produkcyjne w przetwórstwie szkła. Konstrukcja, sposób montażu i dopracowane okucia umożliwiają  komfortową obsługę  szklanych paneli o powierzchni nawet do 27m². Elementy przesuwne składające się z zespolonego strukturalnie szkła i aluminium przemieszczają się po opatentowanym systemie jezdnym. Możliwe jest m.in. wykonanie okien przesuwnych o wysokości do 8 metrów.

Łożyskowane profile jezdne są bardzo wytrzymałe. Listwy długości 1 metra potrafią przenieść obciążenia do 1800 kg / mb i są bardzo łatwe w utrzymaniu lub ewentualanej wymianie, co sprawia że system PanoramAH! jest trwały i niezawodny.