Aranżacje nowoczesnych brył budynków rządzą się swoimi prawami i nie ma w nich miejsca na zbędne elementy. Idealnym uzupełnieniem lekkiej, współczesnej architektury stają się więc duże przeszklenia, stanowiące wygodne połączenie domu z ogrodem, znakomicie doświetlające wnętrza i estetycznie uzupełniające minimalistyczne, eleganckie kompozycje, a także te odważne i zupełnie futurystyczne.

Z myślą o tych, którzy walory estetyczne stawiają na równi z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania, stworzyliśmy rozwiązanie DuoPort PAS Comfort, łączące w sobie cechy rozwiązania idealnego – niebanalne wzornictwo, podwyższone bezpieczeństwo oraz doskonałe parametry użytkowe.

 

Parametry techniczne

DuoPort PAS Comfort to rozwiązanie otwarte nawet na najśmielsze pomysły projektowe. Stworzone z myślą o konstrukcjach wielkogabarytowych, daje możliwość aranżacji przeszklenia o imponującej powierzchni 3,5 x 2,4 m. Technologia odsunięcia skrzydła okiennego od ramy o 6 mm umożliwia stałą, efektywną pod względem energetycznym cyrkulację powietrza, bezpieczną nawet podczas nieobecności domowników. Zastosowanie ośmiokątnego trzpienia ryglującego ze stalowymi zaczepami ramowymi, sprawia, że rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz, drzwi zachowują zaś standard bezpieczeństwa taki, jak przy konstrukcji zamkniętej. Podwyższony próg zabezpiecza przed dostaniem się wody czy śniegu do pomieszczenia, zachowując wysoki poziom szczelności, niczym nieustępujący tradycyjnym rozwiązaniom stolarki okiennej o standardowych wymiarach.

 

Innowacje

DuoPort PAS to innowacyjne spojrzenie na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię, uzyskano niezawodne okucie stworzone do obsługi wielkogabarytowych konstrukcji (nawet do 160 kg!), gwarantujące jednocześnie bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi bez użycia dużej siły.

Zastosowanie odsunięcia skrzydła okiennego od ramy daje możliwość pozostawienia rozszczelnionego okna nawet na kilka dni. Takie rozwiązanie zapewni nieprzerwany dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, bez obaw o obniżone parametry bezpieczeństwa i niemiłą niespodziankę w postaci nieproszonych gości – zwłaszcza podczas rodzinnego urlopu.

Szeroki wachlarz komfortowych funkcji drzwi DuoPort PAS Comfort dopełnia możliwość przymknięcia drzwi od zewnątrz bez obawy o ich zatrzaśnięcie.

 

Design

Duże przeszklenia zawładnęły sercami inwestorów i architektów, łącząc w sobie ponadczasowe wzornictwo, nowoczesny design i wysoką funkcjonalność. By służyły przez lata, potrzebują estetycznej i trwałej oprawy – okuć, które sprostają wysokim wymaganiom nowego trendu. DuoPort PAS Comfort idealnie wpasują się w projekty domów energooszczędnych oraz pasywnych, wpuszczając do wnętrza dużą dawkę światła dziennego oraz poprawiając właściwości cieplne budynku.

 

Paleta kolorów dla systemu NorskStil

Fantazja tworzenia

Paleta kolorów NorskStil jest bardzo bogata. Poza kolorem białym, najbardziej popularne są okleiny Montana, Tiama, Vermont i Antarcyt, a w grupie akrylcolorów Antarcyt, Ciemnobrązowy oraz Alux DB 703.

W palecie pozastandardowej jest dodatkowo kilkadziesiąt folii drewnopodobnych i jednobarwnych oraz tyleż samo kolorów akryli.

Dostępne w OknoPlus są również nowości w palecie oklein drewnopodobnych: kolor An Teak oraz Sosna górska.

W grupie akryli standardowych znalazły się kolory cieszące się największym powodzeniem – Antarcyt, Ciemnobrązowy oraz Alux DB 703.

W palecie poza standardowej jest dodatkowo kilkadziesiąt kolorów akryli.

 

Paleta kolorów dla systemu Salamander

W standardzie OknoPlus proponuje aż 11 kolorów:

 

Nowość

 

Paleta kolorów niestandardowych jest bardzo bogata, poniżej przykładowe kolory: