Decydując się na urozmaicenie bryły budynku dużymi przeszkleniami, każdy inwestor zadaje sobie pytanie o funkcjonalność takiego rozwiązania. Wątpliwości budzą takie aspekty jak szczelność, bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi wielkogabarytowego systemu przesuwnego. Wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających inwestorów, stworzyliśmy rozwiązanie, które rozwieje każde wątpliwości miłośników nowoczesnych przeszkleń, oczekujących od drzwi przesuwnych czegoś więcej. System DuoPort łączy w sobie bowiem nowoczesny design, wysokie parametry użytkowe, a przede wszystkim niezwykłe walory estetyczne, które idealnie dopełnią projekt każdego domu pasywnego i energooszczędnego.

 

Parametry techniczne

Drzwi przesuwno – uchylne DuoPort S, pozwalające na konstrukcję przeszkleń o szerokości nawet do 3,5 metra i wysokości do 2,4 metra to prawdziwe rozwiązanie do zadań specjalnych. Dlaczego? Ta rozbudowana konstrukcja wymaga niezwykle stabilnych okuć, które zapewnią najwyższy stopień bezpieczeństwa i funkcjonalności w wielu cyklach dziennego otwierania i zamykania oraz spełnią wszystkie wymagania współczesnego, eleganckiego wzornictwa.

Dostępne w dwóch wersjach – DuoPort SK-S sterowanej ręcznie i DuoPort SK-Z z komfortowym sterowaniem w klamce, o zwiększonej średnicy rolek, gwarantuje bezszmerowe przesuwanie bardzo ciężkich skrzydeł drzwiowych bez utraty płynności ruchu i łatwości otwierania.

 

Innowacje

Technologia DuoPort to szerokie spektrum zabezpieczeń antywłamaniowych, które można z łatwością dopasować do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Okucie w wersji podstawowej wyposażone jest w solidne trzpienie ryglujące, zaś możliwość zastosowania zaczepów antywłamaniowych na ramie okna pozwala uzyskać wysoką odporność na włamanie. Drzwi tarasowe przesuwne DuoPort dostępne są także w opcji z klamką zamontowaną po obu stronach oraz z zamkiem, dzięki czemu idealnie spełnią rolę drzwi wyjściowych np. na taras czy werandę.

Dla tych, którzy szukają rozwiązania wykraczającego poza wszelkie schematy, przygotowaliśmy możliwość konstrukcji systemu w trybie 4 – skrzydłowym, które pozwala uzyskać przeszklenie o jeszcze bardziej monumentalnych wymiarach.

 

Design

System uchylno – przesuwny to kwintesencja dyskretnego designu, który stanie się idealnym uzupełnieniem każdej nowoczesnej bryły budynku. Dodatkowo, takie rozwiązanie w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni wokół przeszkleń, pozwalając nam na dowolną aranżację i stając się prawdziwą ozdobą, wpuszczającą do pomieszczeń wiele naturalnego światła.

Paleta kolorów dla systemu NorskStil

Fantazja tworzenia

Paleta kolorów NorskStil jest bardzo bogata. Poza kolorem białym, najbardziej popularne są okleiny Montana, Tiama, Vermont i Antarcyt, a w grupie akrylcolorów Antarcyt, Ciemnobrązowy oraz Alux DB 703.

 

W palecie pozastandardowej jest dodatkowo kilkadziesiąt folii drewnopodobnych i jednobarwnych oraz tyleż samo kolorów akryli.

Dostępne w OknoPlus są również nowości w palecie oklein drewnopodobnych: kolor An Teak oraz Sosna górska.

 

 

W grupie akryli standardowych znalazły się kolory cieszące się największym powodzeniem – Antarcyt, Ciemnobrązowy oraz Alux DB 703.

W palecie poza standardowej jest dodatkowo kilkadziesiąt kolorów akryli.

 

 

Paleta kolorów dla systemu Salamander

W standardzie OknoPlus proponuje aż 11 kolorów:

 

 

Nowość

Paleta kolorów niestandardowych jest bardzo bogata, poniżej przykładowe kolory: