Okno balkonowe przesuwne ECOSLIDE - OknoPlus

ECOSLIDE – inne spojrzenie na przesuwne drzwi tarasowe

Jak ściana działowa, to murowana, z bloczków komórkowych lub płyty OSB – to prawdopodobnie pierwsza myśl, która przyszłaby do głowy inwestorowi jeszcze kilka lat temu. Jednak czasy się zmieniają, trendy ewoluują, a możliwości techniczne i funkcjonalność materiałów wykończeniowych jest dziś na niezwykle wysokim poziomie.

Gdyby zatem odejść od utartych schematów i zamiast tradycyjnego podejścia postawić na całoszklane przegrody, które zupełnie zmienią nasze spojrzenie na architektoniczną kompozycję? Z przesuwnymi drzwiami tarasowymi ECOSLIDE to nic trudnego.

Rozsuwane drzwi tarasowe nie tylko na… tarasie!

O zaletach zastosowania szkła we wnętrzach można mówić bez końca. Wielkogabarytowe przeszklenia pozwalają na swobodne przenikanie się domowych stref, co sprawia, że pomieszczenia wydają się większe, a sama przestrzeń zdaje się oddychać. Rozsuwane drzwi tarasowe doskonale połączą salon z kuchnią lub gabinetem, zaś w odważniejszych projektach – sypialnię z łazienką. Taki duet święci ostatnio prawdziwe triumfy popularności.

Oparcie kompozycji na szkle to także więcej naturalnego światła w pomieszczeniach, co przekłada się zarówno na komfort termiczny domowników oraz ich samopoczucie, a z aranżacji wydobędzie nieznany dotąd blask – dosłownie i w przenośni.

Co więcej, przesuwne okno tarasowe, pełniące rolę ściany działowej, niezwykle łatwo utrzymać w czystości, co nie zawsze udaje się w przypadku powierzchni pokrytej farbą lub ozdobionej tapetą.

ECOSLIDE to system bez izolacji termicznej, który sprawdzi się również w przypadku nieogrzewanych zabudów zewnętrznych balkonów, tarasów oraz loggii.

Okno balkonowe – przesuwne rewolucje ze szkłem w roli głównej

Design niejedno ma imię, dlatego stawiając na okno balkonowe przesuwne ECOSLIDE do wyboru mamy szeroki wachlarz kolorystyczny – od bogactwa palety RAL, przez kolory strukturalne, powierzchnie drewnopodobne, anodowane oraz wariant bikolor. Dodając do tego kombinacje dwu-, trzy-, cztero-, sześcio- i ośmioskrzydłowe na systemach dwu-, trzy- lub czterotorowych, możliwości wzornicze stają się niemal nieograniczone, a to gwarancja doskonałego dopasowania do wnętrza – niezależnie od obranego stylu aranżacyjnego.

Wózki skrzydeł drzwi przesuwnych zamocowane są w dolnej ich części. System jest kompatybilny z innymi systemami firmy Aliplast.

Jakość i technologia w służbie designu

Wybierając okno balkonowe przesuwne ECOSLIDE, wybierasz kreatywną dowolność tworzenia. Konstrukcja dwu-, trzy-, cztero-, sześcio- czy ośmioskrzydłowa? Poruszająca się po systemie dwu-, trzy- lub czterotorowym? Postaw na rozwiązanie, które doskonale wpasuje się w projekt wymarzonego wnętrza.

ECOSLIDE – możliwe kombinacje

  • Max. waga skrzydła: 40 kg

Podstawowe złożenia ramy i skrzydła ECOSLIDE

Okucia – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Innowacyjne okucia zapewniają nie tylko bezpieczeństwo domownikom, ale również wygodne użytkowanie stolarki okiennej. Sprawdź, jakie rozwiązania przygotowaliśmy w przesuwnych drzwiach tarasowych ECOSLIDE

Wózek okucia przesuwnego

Zatrzask standardowy obustronny bez klucza

Dostępny w kolorach biały, czarny lub anoda srebrna.

Pochwyt do drzwi przesuwnych (opcja dodatkowa)

Dostępny w kolorach biały, czarny lub anoda srebrna.

Komfort świetlny na straży lepszego samopoczucia

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór przeszklenia przesuwnego okna tarasowego należy do Ciebie!

Szkło ornamentowe: