Duże przestrzenie, jeszcze większe przeszklenia – nowoczesna architektura i coraz bardziej wymagający inwestorzy stawiają przed projektantami wiele wyzwań. Zwłaszcza jeśli chodzi o budownictwo pasywne i energooszczędne, które musi spełnić szereg restrykcyjnych norm dotyczących efektywności energetycznej, ekonomicznego użytkowania, a także samej konstrukcji, która dodatkowo, powinna odzwierciedlać najlepsze rozwiązania nowoczesnego wzornictwa i współczesnej sztuki projektowej.

To, co wyróżnia system HST na tle innych rozwiązań, to wyjątkowo wysokie właściwości termoizolacyjne oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwalają dopasować produkt do zróżnicowanych oczekiwań inwestora – zaczynając od funkcjonalności i kwestii bezpieczeństwa, na wymiarach i efekcie wizualnym kończąc.

 

Parametry techniczne

Drzwi podnoszono – przesuwne HST to wyraz monumentalności i elegancji w temacie przeszkleń, pozwalający na osiągnięcie konstrukcji drzwiowej o imponujących wymiarach: szerokości do 6 m i wysokości do 2,5 m. Lekkie uniesienie skrzydła przesuwanego powoduje znaczne ograniczenie tarcia progu o uszczelki, zaś niski próg, ukryty w płaszczyźnie podłogi, zapewnia bezpieczne i estetyczne połączenie przestrzeni wewnętrznej z ogrodem lub werandą.

 

Innowacje

Wielkogabarytowe szkło nie tylko idealnie doświetli każde wnętrze, ale z powodzeniem może spełniać funkcję drzwi wyjściowych do ogrodu czy na domową werandę. Ukrycie i wyeliminowanie bariery progu przystosowuje to rozwiązanie do najbardziej wymagających domowników – dzieci i osób starszych. Wybór niskoprogowych drzwi HST pomoże bowiem ustrzec najbliższych przed niechcianym wypadkiem – potknięciem, poślizgnięciem, upadkiem. Wpisując się w nowoczesną architekturę, drzwi te spełniają jednocześnie najwyższe standardy jakości.

Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania klamki z kluczem lub obustronnej klamki z wkładką drzwiową i kluczem, a także opcja rozszczelnienia konstrukcji na okuciach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, HST można z powodzeniem połączyć z szybami hartowanymi lub klejonymi.

Nie bez znaczenie pozostaje również możliwość montażu drzwi HST w narożnym połączeniu z konstrukcją drzwi niskoprogowych lub balkonowych.

 

Design

Dobry projekt to ten zakładający rozwiązania pewne, bezpieczne, o wysokiej jakości i estetyce. Od kilku sezonów w trendach aranżacyjnych królują minimalizm i prosta forma, przejawiające się nie tylko na poziomie projektowania wystroju wnętrz, ale i w detalu budowlanym. HST to odpowiedź na potrzeby tych, którzy marzą o imponującym gabarycie przeszklenia, jednocześnie zachowującym lekkość i elegancję nowoczesnych rozwiązań stolarki drzwiowej i okiennej.

W standardzie OknoPlus proponuje aż 11 kolorów:

Nowość

Paleta kolorów niestandardowych jest bardzo bogata, poniżej przykładowe kolory: