Drzwi tarasowe rozsuwane VISOGLIDE PLUS - OknoPlus

VISOGLIDE PLUS – drzwi tarasowe rozsuwane

Wybierając do swojego projektu duże okno lub drzwi tarasowe, z tyły głowy pojawia się pytanie, czy przeszklenie w rozmiarze XXL zapewni nam dostateczny komfort termiczny? Cóż nam bowiem po pięknie doświetlonych wnętrzach, zniewalającym, designerskim efekcie i salonie połączonym z ogrodem, jeśli ciepło będzie w szybkim tempie uciekać z pomieszczenia?

Na szczęście, dzięki innowacyjnym technologiom i wysokiej jakości komponentom nie musimy wybierać między tym, co estetyczne, a funkcjonalne. Drzwi tarasowe rozsuwane w systemie VISOGLIDE PLUS bez trudu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego inwestora. Co takiego kryje się we wnętrzu tych niezwykłych, dużych drzwi tarasowych?

Tam, gdzie ciepło spotyka estetykę

To, co wyróżnia drzwi tarasowe rozsuwane VISOGLIDE PLUS to wyjątkowo wysokie właściwości termoizolacyjne oraz niemal nieograniczone opcje architektoniczne. Możliwość wykonania konstrukcji na ramach 2- lub 3-torowych gwarantuje bardzo dużą elastyczność w projektowaniu elewacji budynku, zaś maksymalny ciężar skrzydła, wynoszący 200 kilogramów, pozwala na tworzenie przeszkleń o naprawdę imponujących wymiarach. Brzmi przytłaczająco? Nic bardziej mylnego! Duże okno tarasowe charakteryzuje się niezwykłą smukłością i nowoczesnym designem.

A skoro o designie mowa…

Drzwi tarasowe rozsuwane – rozwiązanie otwarte na kreatywność

Tak, jak obraz potrzebuje godnej oprawy, tak panoramiczne szklenie wymaga od nas wyboru idealnego koloru profili – dostosowanych nie tylko do elewacji, ale przede wszystkim kompozycji wnętrza. A w tym przypadku jest w czym wybierać! Szeroki wachlarz barw z palety RAL? Warianty strukturalne, anodowane, a może opcje drewnopodobne, które idealnie odwzorowują naturalny charakter tego niezwykłego surowca? Mamy również coś specjalnego – barwienie bikolor, dzięki któremu ramy wewnątrz i na zewnątrz mogą pokazać dwa, zupełnie różne oblicza!

Drzwi tarasowe rozsuwane w systemie VISOGLIDE PLUS powstały z myślą o tych, którzy oprócz walorów estetycznych cenią sobie wysoką funkcjonalność otaczających ich rozwiązań – zwłaszcza, że sprawdzą się doskonale w domach energooszczędnych i pasywnych.

Więcej możliwości z drzwiami tarasowymi rozsuwanymi VISOGLIDE PLUS

Co sprawia, że duże drzwi tarasowe otworzą przed Tobą równie duże możliwości?

 • Możliwość zastosowania systemu dwu lub trzytorowego (każda wersja występuje z progiem z możliwością utopienia w posadzce).
 • Max. waga skrzydła w przypadku okucia przesuwnego: 200 kg.
 • Max. waga skrzydła w przypadku okucia podnoszono-przesuwnego: 150 kg.
 • Min. wymiary skrzydła (dla okucia podnoszono-przesuwnego): 800 mm x 1950 mm.
 • Max. wymiary skrzydła: 2000 mm x 2500 mm.

Podstawowe złożenie ramy i skrzydła VISOGLIDE PLUS

Otwórz się na funkcjonalne rozwiązania

Innowacyjne okucia zapewniają bezpieczeństwo domownikom, a także zapewniają wygodne używanie drzwi tarasowych rozsuwanych. Jakie rozwiązania stoją na straży komfortu i bezpieczeństwa domowników?

Okucie podnoszono-przesuwne

Okucie przesuwne

Standardowe klamki do okucia przesuwnego

Standardowy zestaw klamek do okucia podnoszono-przesuwnego

Nowoczesne pakiety szybowe na straży lepszego samopoczucia

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór przeszklenia drzwi tarasowych rozsuwanych należy do Ciebie!

Szkło ornamentowe:

Szyby:

 • Potrójny lub podwójny pakiet szybowy.
 • U szyby – 1,0 W/m2K (dla pakietu dwuszybowego).
 • U szyby – 0,5 W/m2K (dla pakietu trzyszybowego).
 • Ciepła ramka międzyszybowa.

Możliwe grubości wypełnień:

 • Skrzydło 8-36 mm.
 • Stałe szklenie w ramie: 18-60 mm.