Magiczny Kraków – miasto kultury, historii i designu

Co łączy teatry, muzea i operę z nowoczesną stolarką otworową? Stworzyć energooszczędne, estetyczne i wysokiej jakości okno to również… sztuka! A na sztukę – w jej różnorodnej formie jesteśmy niezwykle czuli. Z ogromną dumą wspieramy krakowskie instytucje kultury i nauki – zarówno w ramach sponsoringu czy mecenatu, a także angażując się w prace renowacyjne i remontowe. Nasze okna dopełniają dziś fasady pięknych, krakowskich budynków.

Od wielu lat jesteśmy przyjaciółmi Teatru STU, Filharmonii imienia Karola Szymanowskiego, Opery Krakowskiej oraz Muzeum Archeologicznego w Krakowie, a od 2023 roku z dumą współpracujemy z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.


OknoPlus – przyjaciel Teatru Stu

Współpraca z teatrem Scena Stu rozpoczęła się w 1998 roku. Do końca 1999 roku zostały wymienione okna we wszystkich pomieszczeniach należących do Teatru Scena STU. W roku 2000 firma OknoPlus podjęła się następnego zadania – wyremontowania fasady kamienicy przy Al. Krasińskiego 18, gdzie mieści się siedziba teatru. Prace zostały ukończone w czerwcu 2000 roku i piękna, zabytkowa kamienica znów nabrała dawnego blasku. W kolejnych latach OknoPlus towarzyszy w dalszych pracach modernizacyjnych wnętrza Teatru, wykorzystując nowoczesną, śmiałą stylistykę szkła.

Firma OknoPlus od lat niezmiennie wspiera Teatr STU, a naszą obecność można zauważyć na stronach najnowszego Repertuaru na sezon 2016/2017.

Zwracamy się z gorącym podziękowaniem za podjęcie i realizację współpracy z naszym teatrem (…) zapoczątkowana akcja wymiany okien w naszym teatrze udowodniła perfekcyjną jakość Państwa produktów, a także duży profesjonalizm i kulturę ekipy montażowej. Jesteśmy przekonani, że dotychczasowa i przyszła współpraca będzie wzajemną nobilitacją naszych instytucji. Proszę wybaczyć nadmierną śmiałość, ale pragniemy Państwa włączyć do grona przyjaciół naszego teatru.

Aleksander Nowak
Dyrektor Naczelny
Krakowski Teatr Scena STU


Filharmonia Krakowska

Firma OknoPlus w sezonie 2014/2015 wspiera działalność Filharmonii Krakowskiej. Uczestniczyliśmy w szeregu znakomitych koncertów, w tym koncercie sylwestrowym oraz noworocznym. Naszą obecność można zauważyć we wszystkich programach koncertów organizowanych przez Filharmonię w sezonie 2014/2015.


Opera Krakowska

Firma OknoPlus miała w 2014 roku zaszczyt wspierać działalność Opery Krakowskiej, uzyskując tytuł Sponsora XVIII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej.


Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Nasza współpraca rozpoczęłą się w 2013 roku. Pomogliśmy w pracach związanych z poprawą wizerunku wnętrza Muzeum Archeologicznego.


Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, założony w 1783 roku, jest bez wątpienia wyjątkowym punktem na mapie Krakowa. To najstarszy instytut botaniczny w kraju, który niepowtarzalność światowej flory łączy z rozwojem nauki, sztuki, a także kultury. Skojarzenia związane z tym niezwykłym miejscem i filozofią OknoPlus są dla nas oczywiste. Szacunek do otaczającego świata oraz wrażliwość na to, co piękne – zarówno, gdy mowa o dziełach przyrody, jak i dziełach pracy ludzkich rąk są nam niezwykle bliskie. Wraz z Ogrodem Botanicznym UJ zaprosimy wszystkich miłośników dobrego designu, muzyki oraz natury na serię wydarzeń w naprawdę pięknych okolicznościach… przyrody!