Przepis na modny detal we wnętrzu? Okna antracytowe

Powiedzieć o nich, że w ostatnich sezonach podbiły serca inwestorów i projektantów, to jak nie powiedzieć nic! Stanowią absolutną podstawę wnętrz w klimacie loftowym, tworzą doskonały duet z modnym stylem industrialnym, grają główną rolę w designerskim nurcie minimalistycznym. Antracytowe okna, bo o nich mowa, to najgorętszy trend architektoniczny, który z łatwością stanie się mocnym punktem kompozycji oraz niebanalnym dopełnieniem nowoczesnej fasady budynku.


Okna antracytowe – elegancja rodem z kina noir

Jeszcze nie czarne, ale już nie szare, przez co tajemnicze, oryginalne i wymykające się utartym schematom. Antracytowe okna łączą dwa barwne światy, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którym czerń wydaje się zbyt ciężka i przyłączająca, zaś szarość zbyt subtelna oraz pozbawiona efektu WOW. Sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, odważnych projektach, ale dodadzą również charakteru tym klasycznym, gdzie nawet niewielka zmiana może zupełnie odmienić oblicze dobrze znanych, codziennych zestawień.

Z czym łączyć okna antracytowe?

Ze wszystkim, z czym tylko zapragnie wyobraźnia! Okna antracytowe w zestawieniu monochromatycznym lub tonalnym wprowadzą do aranżacji nutę tajemniczości i futuryzmu, zaś zestawione z kontrastującymi barwami, zaproszą do wnętrz nieco wzorniczej energii i dynamiki. Wybierając antracytowe okna mamy pewność, że pomieszczenie nie stanie się ponure i przygaszone – zwłaszcza, gdy planujemy montaż wielkogabarytowych przeszkleń lub systemów przesuwnych. Ich kompanem będą bowiem promienie słoneczne, które wspaniale rozświetlą przestrzeń i wydobędą z kompozycji zupełnie nowe tony.

Antracytowe okna – ALU czy PVC?

W tym przypadku wybór zależy tylko od projektu i pożądanego efektu końcowego. Tę niezwykłą barwę znajdziesz zarówno w propozycjach aluminiowych, jak i PVC, a to nie jedyny punkt styczny naszych rozwiązań. Niezależnie od tego, czy postawisz na np. na kolekcję Reveal czy Morlite, zyskujesz gwarancję najlepszych parametrów i szerokiego wachlarza funkcjonalności. Uw znacznie wyprzedzające wymagania Warunków Technicznych 2021, doskonała wodo- i wiatroszczelność, wysoka klasa bezpieczeństwa i doskonałe pakiety szybowe, które, wraz z najlepszymi profilami, staną na straży ciepła i spokoju domowników.

Okna antracytowe – solo czy w duecie?

A gdyby wynieść kreatywność projektową na zupełnie nowy poziom? Żaden problem! Jeśli antracytowe okna pasują idealnie do wnętrza, ale niekoniecznie sprawdzą się w przypadku fasady (lub odwrotnie!) wybierz opcję bicolor, czyli okna dwukolorowe! Na zewnątrz i wewnątrz zachwycą dowolnym odcieniem, co sprawi, że żadne aranżacyjne kompromisy nie będą już konieczne.