Tam, gdzie natura spotyka technologię – okna drewnopodobne PCV i ALU

Jeszcze do niedawna aluminium kojarzone było z budownictwem przemysłowym. Z pozoru chłodne i ascetyczne, dziś zupełnie zmienia swoje oblicze, z rozmachem wchodzi na domowe salony i stanowi silną pozycję w aranżacji wnętrz. Choć nie tylko! Prawdziwym hitem ostatnich sezonów stają się nowoczesne drzwi zewnętrzne z aluminium, które łączą w sobie najwyższe parametry technicznie, niemal nieograniczone możliwości konstrukcyjne i niebanalny design. Czym jeszcze zaskoczą Cię innowacyjne propozycje marki OknoPlus?


Okna drewnopodobne na bazie aluminium – absolutny „must have” we współczesnych projektach

Mogłoby się wydawać, że różni je wszystko. Drewno postrzegane jest jako ciepłe, przytulne i ekskluzywne, zaś do aluminium przylgnęła łatka chłodnego, dedykowanego budownictwu przemysłowemu i z nieco niższej półki. Nic bardziej mylnego. Dzisiejsze okna aluminiowe stanowią niemałą konkurencje dla tradycyjnych rozwiązań, a projektanci nowoczesnych wnętrz opierają kompozycje właśnie na tym surowcu. Z połączenia cech obu wariantów powstały doskonałe okna drewnopodobne na bazie ALU – trwałe, odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych i zachwycające idealnym odwzorowaniem usłojenia drewna.

Okna PCV – drewnopodobne wariacje na temat klasyki

Jeszcze do niedawna okna PVC od razu przywodziły na myśl włącznie białe ramy i design rodem z minionej epoki. Dziś nowoczesna stolarka plastikowa w niczym nie przypomina swoich pierwowzorów, a parametry technicznie i wzornictwo przechodzą oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów – zwłaszcza okna PCV drewnopodobne, które od kilku sezonów święcą prawdziwe triumfy popularności.   

Drewno nie jedno ma imię, dlatego…

Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wachlarz wykończeń okien drewnopodobnych, które wspaniale imitują ułożenie słojów oraz wybarwienie różnorodnych gatunków drzew. Ciepłe odcienie Wiśni, Sosny czy Buku sprawdzą się doskonale w tradycyjnych oraz rustykalnych aranżacjach. Tiama, Orzech oraz Dąb zagrają ze stylem nowoczesnym, zaś nieoczywiste Woodec Alpine i Woodec Concrete to najlepszy wybór do minimalistycznych projektów o zabarwieniu loftowym lub industrialnym. A to tylko niewielka cześć możliwości, jakie otwierają przed Tobą nowoczesne systemy okienne.

Choć okna drewniane są piękne i eleganckie, już dawno minęły czasy, kiedy były jedynym wyborem „premium” na rynku. Współczesne drewnopodobne propozycje z aluminium i PVC z łatwością dogoniły swoich konkurentów, a biorąc pod uwagę łatwość konserwacji, możliwości kreacyjne i ekologię, zostawiają je daleko w tyle. Ot, nowoczesne projekty wymagają równie nowoczesnych rozwiązań!