Nowy poziom aranżacyjnej kreatywności w dwukolorowym formacie

Czy nowoczesne okna muszą być po prostu całe… białe? Albo antracytowe? Lub doskonale imitujące naturalne drewno? Mogą, ale nie muszą – zwłaszcza, gdy projekt domu przełamuje wzornicze schematy i wynosi kompozycyjną kreatywność na zupełnie nowy poziom. Co bowiem w sytuacji, gdy elewacja i wnętrze potrzebują operowania odmienną paletą barw? Tu z pomocą przychodzą okna bicolor, a prościej rzecz ujmując – okna dwukolorowe, które otworzą przed Tobą nieznane dotąd możliwości projektowe.


Wolność tworzenia, swoboda komponowania? Postaw na dwukolorowe okna!

Podobno diabeł tkwi w szczegółach, dlatego na dom coraz częściej patrzymy w sposób całościowy. To, co nas otacza musi być bowiem spójne z tym, co wewnątrz czterech ścian, a obie przestrzenie są dziś tak samo ważne. Nie wiesz jaka barwa idealnie połączy to, co na zewnątrz, z tym co wewnątrz? A może wybór tylko jednego wariantu jest koniecznym kompromisem? Nie wszystkie projekty będą czuły się dobrze w wariancie mono. Tylko co z tym zrobić?

Zamiast decydować się na jedną, konkretną barwę, postaw na okna dwukolorowe.

Ale co to oznacza w praktyce?

Okna bicolor – do wyboru, do koloru

Co niezwykłego jest w dwukolorowych oknach? Ich ramy będą z każdej strony… prezentować się zupełnie inaczej. W zależności od naszych potrzeb możemy postawić na warianty kontrastowe – np. zestawić ponadczasową biel z niezwykle modnym antracytem, wybrać przejścia tonalne – np. jasne i ciemne warianty tego samego koloru lub zdecydować się na pełne kompozycyjne szaleństwo, łącząc ze sobą propozycje palety RAL, IGP lub TIGER.

Okna dwukolorowe to więcej możliwości

Dzięki naszej propozycji nic nie stoi na przeszkodzie, by jasne wnętrze scandi tworzyło spójną całość z ciemną fasadą i odwrotnie – aby ascetyczne, utrzymane w szarościach wnętrze w klimacie loft było wspaniałym dopełnieniem jasnej elewacji. Wystarczy dobrać odpowiedni duet barwny i gotowe!

Gratka nie tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych

Dwukolorowe okna to doskonałe wyjście, gdy budynek objęty jest opieką konserwatorską. W takim przypadku nie możemy ingerować w wygląd fasady budynku, co oznacza, że jesteśmy skazani na stolarkę otworową w konkretnym odcieniu, chyba że… zdecydujemy się na bicolor! Wtedy od zewnętrznej strony kolor będzie zgodny z wymaganiami architekta, a wewnątrz dokładnie taki, jak chcemy. Efektywnie i efektownie zarazem, prawda?

Rozwiązania łączące dwie barwy okien (bicolor) znajdziesz zarówno w oknach aluminiowych, jak i PVC.