Okna fix, czyli sposób na designerską, nietypową ścianę

Okna nieotwieralne – choć na pierwszy rzut oka takie zestawienie może wydawać się paradoksalne i niezrozumiałe, rozwiązanie to święci prawdziwe triumfy popularności w nowoczesnych projektach budynków. Okna fix, czyli okna stałe, to nic innego jak zamontowana w ścianie szyba umieszczona w ramie, która sprawdzi się doskonale tam, gdzie istnieje potrzeba doświetlenia wnętrza, ale jego wielkość lub aranżacja nie pozwala na montaż tradycyjnego okna. Małe stanie się przyjemnym urozmaiceniem tradycyjnej ściany, zaś wielkogabarytowe zamieni ją w nowoczesną, szklaną powierzchnię, która zaprosi do domu światło, piękne widoki i doda przestrzeni lekkości!


Wielopoziomowe oszczędności? Postaw na okna stałe

Jak to wygląda w praktyce? Po pierwsze okna nieotwierane, będąc konstrukcją stałą, nie potrzebują skrzydeł, zawiasów oraz okuć. Mniej komponentów to bez wątpienia niższa cena – nawet od 20 do 40% w porównaniu z tradycyjnym oknem. To zatem doskonały sposób na realną ulgę dla portfela przy budowie lub remoncie domu czy mieszkania. Po drugie, stawiając na nowoczesne, energooszczędne okna fix, różnicę poczujemy również w sezonie grzewczym. Okna stałe, przy braku okuć, są niezwykle szczelne, a cienka rama ułatwia promieniom słonecznym dogrzewanie pomieszczeń. Efekt? Cieplejszy dom jesienią i zimą bez konieczności dodatkowego wsparcia pieca lub kaloryfera. Korzyść dla budżetu i dla… planety! Po trzecie, wybierając okna fix, możemy zaoszczędzić wiele drogocennego miejsca – brak kwater, a do tego dowolność w kwestii wielkości otwierają przed inwestorem zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. A na koniec – oszczędność nerwów i stresu, bowiem okna stałe uważane są za niezwykle bezpieczne i odporne na działania włamywaczy – zwłaszcza, gdy zostaną wyposażone w wysokiej jakości pakiety szybowe.

Okna nieotwieralne – zamontuj i… zapomnij!

I to niemal dosłownie. Idealnie umiejscowione okna stałe stają się integralną częścią ściany i naturalnym elementem wzbogacającym kompozycję. Wtapiają się w otoczenie, ale wcale nie znikają – dodają mu jasności i minimalistycznego sznytu. Zapomnieć można również o konserwacji uszczelek, okuć oraz profili, a utrzymanie ich w czystości, ze względu na brak zakamarków, to dosłownie chwila.

Gdzie zamontować okna fix?

Gdzie tylko podpowiada Ci wyobraźnia! Wielkoformatowe stworzą doskonały duet z przesuwnymi konstrukcjami tarasowymi lub staną się mocnym punktem salonu. Te nieco mniejsze, mistrzowie do zadań specjalnych, doskonale doświetlą kuchenny blat lub staną się zachwycającym tłem dla domowego narożnika lub kanapy, gdzie uchylanie skrzydła byłoby sporym problemem. Okna nieotwieralne polubią się także z poddaszem oraz garażem.

Okna fix – nieotwieralne, a jednak otwierają sporo możliwości!