Praktyczne i uniwersalne okna plastikowe

Jakie parametry powinny charakteryzować dobre okna PVC? Choć to pytanie stawia sobie pewnie każdy potencjalny nabywca, odpowiedź nie jest już tak oczywista. Poza właściwościami termoizolacyjnymi czy akustycznymi nowoczesne okna plastikowe wyróżnia ich funkcjonalność, wytrzymałość oraz niebanalna estetyka. Obecnie produkowana stolarka okienna PVC zapewnia wysoki komfort termiczny w pomieszczeniu oraz chroni jego użytkowników przed uciążliwym hałasem z zewnątrz – bez względu na to czy budynek znajduje się w centrum miasta, czy na jego obrzeżach. Co więcej parametry techniczne często idą w parze z modnymi i pożądanymi przez inwestorów wielkogabarytowymi przeszkleniami. Nowoczesne okna PVC zostały zaprojektowane m.in. z myślą o dobrze doświetlonych przestrzeniach. Ograniczenie szerokości plastikowej ramy okiennej do minimum pozwala zwiększyć powierzchnię zastosowanego pakietu szybowego co sprawia, że do pomieszczenia dostaje się dużo więcej światła słonecznego. Takie rozwiązania doskonale sprawdzą się zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i budownictwie komercyjnym.


Dziś okna PVC w niczym nie przypominają swoich pierwowzorów i goszczą w najmodniejszych projektach domów, stając się mocnym punktem kompozycyjnym – zarówno wnętrza, jak i całej elewacji. Czym jeszcze Was zaskoczą?

Okna PVC nie tylko w klasycznym wydaniu

Powiedzmy sobie wprost – od stolarki okiennej wymagamy czegoś więcej niż tylko funkcjonalności. Przez architektów jest ona traktowana, jako element dekoracyjny, który ma duży wpływ na końcowy wygląd inwestycji. Dzięki możliwości dopasowania koloru i struktury ramy do naszego projektu, plastikowe okna idealnie sprawdzą się w obiektach zarówno o tradycyjnym, jak i nowoczesnym charakterze. Poza klasyczną, białą wersją do wyboru mamy kolory z palety RAL oraz opcje drewnopodobne (z zachowaniem charakterystycznych dla drewna nierówności). Ponadto, okna plastikowe mogą być produkowane w niestandardowych rozmiarach oraz kształtach. Przed Wami prawdziwa projektowa dowolność.

Stolarka okienna PVC na lata

Niejednokrotnie dom budujemy z myślą, by przekazać go kolejnym pokoleniom. Wybierajmy wiec sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, które pozwalają na ich bezawaryjne użytkowanie przez lata. Nowoczesne, plastikowe okna poradzą sobie świetnie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Solidnie zabezpieczona rama to gwarancja braku zarysowań i utraty koloru. Co więcej, nasze okna plastikowe wyposażone są w niezawodne szyby, które stoją na straży bezpieczeństwa budynku i zapraszają do wnętrz więcej promieni słonecznych.

Okna plastikowe dostosowane do otoczenia

Nie ma znaczenia czy budynek znajduje się w centrum miasta, na jego obrzeżach, czy w pobliżu autostrady, ponieważ dobre okna PVC to doskonała ochrona przed różnego rodzaju hałasem. Wybrane modele zawierają dźwiękoszczelny pakiet szybowy, który jest dopasowany do warunków panujących na zewnątrz – również pogodowych. Za sprawą wysokiej klasy uszczelek i głęboko osadzonej szyby, stolarka plastikowa charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki temu ciepło nie ucieka na zewnątrz, a wilgoć nie dostaje się do środka. Wysoki komfort termiczny i akustyczny sprawiają, że okna plastikowe to jakość w korzystnej cenie i doskonała alternatywa dla modeli drewnianych i ALU.