Okna trzyszybowe – podstawa w domu energooszczędnym i pasywnym

Choć za jakość, trwałość i niezawodność okna odpowiada wiele elementów, szyba gra tu bez wątpienia jedną z głównych ról i to na jej tafli spoczywa niemała odpowiedzialność za parametry całej konstrukcji. Nic więc dziwnego, że pojedyncze przeszklenia odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły okna wyposażone w rozbudowane pakiety zespolone. I choć do wyboru mamy ona dwu-, a nawet czteroszybowe, to właśnie okna trzyszybowe stały się prawdziwym hitem w nowoczesnych projektach domów, które stawiają na energooszczędność, ciepło, ciszę i poszanowanie środowiska naturalnego. Co takiego kryją w sobie okna 3-szybowe i dlaczego, naszym zdaniem, to najlepszy możliwy wybór?


Okna trzyszybowe – czym są?

Okna 3-szybowe to nic innego jak pakiet szklenia składający się z 3 tafli szkła. Oddzielone miedzy sobą ciepłą ramką dystansową, tworzą komory wypełnione gazem szlachetnym. Wysokiej jakości pakiety chronią przed utratą ciepła, a do tego mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo, komfort akustyczny oraz to, jak jasne będzie wnętrze. Dlaczego zatem okna trzyszybowe będą wyborem optymalnym, gdy wznosimy budynek energooszczędny lub pasywny? Podwójmy zestaw może okazać się niewystarczający – nie udźwignie wymogów termicznych takiego projektu. Wariant poczwórny będzie niepotrzebnym wydatkiem – okna czteroszybowe stosowane są bowiem w miejscach, w których panują trudne warunki atmosferyczne.

Okna trzyszybowe OknoPlus

Tworząc nasze rozwiązania, dbamy o to, by każdy detal dostosowany był do indywidualnych potrzeb projektu oraz oczekiwań inwestora. Niezależnie od tego, czy postawisz na okna 3-szybowe wykonane z aluminium, czy PVC, zyskujesz gwarancje jakości, niezawodności i doskonałego designu – niezmienne, na długie lata.

Na jakie oznaczenia zwrócić uwagę wybierając okna 3-szybowe?

Właściwości przeszkleń, które czynią z nich rozwiązania ciepłe i energooszczędne, opisuje się następującymi parametrami:
• Ug wskazuje, ile ciepła przenika przez szybę na zewnątrz. Im niższa wartość Ug, tym „cieplejsza” szyba;
• współczynnik g to parametr określający przepuszczalność energii słonecznej. Im wyższy, tym więcej ciepła przedostanie się do wnętrza i ogrzeje dom;
• Lt to transmisja światła – wyrażana w procentach podpowiada, jak wiele promieni słonecznych przeniknie do pomieszczeń i jak jasne pomieszczenie uzyskamy.

Wybierając okna trzyszybowe, nie zapomnij zapytać doradcy o wiatro- i wodoszczelność, współczynnik tłumienia hałasu oraz klasę zabezpieczeń stolarki otworowej.