Okno ekologiczne Genesis - OknoPlus

Okno ekologiczne i designerskie zarazem

Ma być minimalistycznie, a zarazem funkcjonalnie. Designersko, ale w oparciu o najlepsze praktyki wzornicze. To podstawa stylu nowoczesnego, który oprócz eleganckiej prostoty uwielbia także światło, przestrzeń, neutralne barwy, geometryczny porządek oraz komfort, który powinny zapewnić domownikom poszczególne elementy wyposażenia. W ten trend  idealnie wpisuje się okno jednoskrzydłowe Genesis, które łączenie piękna i pragmatyzmu opanowało do prawdziwej perfekcji. A do tego bez wahania można je nazwać oknem ekologicznym. Co takiego w sobie kryje?

Twoje wymagania są wysokie? Okno Genesis sprosta im wszystkim

Okna Genesis to topowy standard izolacyjności termicznej, przy zachowaniu najwyższej ergonomii użytkowania, funkcjonalności i nowoczesnej estetyki profilu. Co więcej, linia doskonale wpisuje się w nurt eko, dbając przy tym o domowy budżet. Właściwości techniczne, dzięki którym Genesis spełnia zaostrzone normy obowiązujące od 2021 roku, pozwolą Ci ze spokojem patrzeć w przyszłość – współczynnik Uw równy 0,7 W/m2K wyprzedza wymagania z nawiązką.

Okno jednoskrzydłowe Genesis występuje w kilku wariantach – w zależności od warunków klimatycznych miejsca, w którym będzie zamontowane oraz przedstawionego projektu. Każdy dom jest inny, każdy wyjątkowy, dlatego personalizacja naszych rozwiązań i dostosowanie ich do Twoich oczekiwań to dla nas absolutna podstawa.

Okno występuje w dwóch wysokościach złożeń skrzydła z ramą: 107,5 mm oraz 123 mm. Możesz zdecydować czy potrzebujesz rozwiązania z dodatkowymi wkładami termicznymi czy też bazowa wersja jest w danym miejscu wystarczająca. Niezależnie od Twojej decyzji okno ekologiczne Genesis uzyskuje doskonałe parametry w każdych warunkach termicznych.

A to dopiero początek wyborów!

Genesis - aluminium dla domu - OknoPlus

Design, który zachwyca

Konstruktorzy OknoPlus przygotowując profil Genesis zadbali o to, aby z powodzeniem realizował nawet najśmielsze pomysły architektów i inwestorów.

Duże przeszklenie, niezwykle wysokie okno, całoszklana ściana? Profil w odcieniu RAL (Qualicoat 1518), kolory strukturalne, kolory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect (Qualideco PL-0001), anoda,  bikolor? Odwodnienie profili tradycyjne, a może ukryte? Zastosowanie szyb jedno, dwukomorowych, akustycznych czy antywłamaniowych?

Decyzja należy do Ciebie!

Okno dźwiękoszczelne – nie tylko do serca miejskiej dżungli

Dom powinien być oazą spokoju i miejscem, w którym ładujemy baterie na kolejne, pełne wyzwań, dni. Na straży ciszy stoją tu dodatkowe uszczelki, dzięki którym Genesis z powodzeniem może szczycić się mianem okna dźwiękoszczelnego.

Mówiąc Genesis, myślimy minimalizm! Gotowy na rozwiązanie, które idealnie dopełni projekt Twojego domu?

Okno ekologiczne Genesis zostało wpisane na rządową listę urządzeń i materiałów, kwalifikującą do programu Czyste Powietrze.

Produkt ekologiczny!

Tam, gdzie design spotyka technologię

Choć aspekt wizualny w przypadku wyboru okien ma niepodważalne znaczenie, równie ważne jest to, by za pięknem i estetyką stały najlepsze parametry techniczne i wysoka jakość. Jakie rozwiązania wykorzystaliśmy w oknach ekologicznych Genesis?

Przekroje

Wizualizacje przekrojów

Dane techniczne Genesis

IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA Uf* PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZA OBCIĄŻENIE WIATREM WODOSZCZELNOŚĆ
Genesis 75 Uf od 0,84 W/m2K Klasa 4; norma PN-EN 12207 Klasa C4; norma PN-EN 12210 Klasa E1500/1950; norma PN-EN 12208

*izolacyjność termiczna uzależniona jest od kombinacji złożeń profili oraz grubości wypełnienia.

Pamiętaj o niezawodnych okuciach!

Okucie Select

ActivPilot Select to okucie uchylno-rozwierane z zawiasami, które są niewidoczne przy zamkniętym oknie. Efekt? Minimalistyczny design i funkcjonalność ukryta we wnętrzu konstrukcji.

Dyskretna budowa ActivPilot Select pozwala na swobodny dobór kolorów i faktur okien, a co za tym idzie – kreowanie wnętrz zgodnie z upodobaniami inwestora. Okucia o standardowej konstrukcji ograniczają tę swobodę ze względu na widoczne osłony zawiasów dostępne w niewielkiej liczbie wzorów.

Brak „zewnętrznych” zawiasów to dodatkowa wygoda podczas mycia okien oraz zabezpieczania ich przy pracach remontowych.

Okucie Select ma budowę modułową. Wystarczą 2 dodatkowe elementy, by zwiększyć nośność okucia ze standardowych 100 do 150 kg. Zawiasy wpisują się w koncepcję przyjaznych dla montażysty, co oznacza uproszczony sposób montażu oraz regulacji.

Klamki

Do wyboru mamy również 4 klamki uzależnione od rowka okuciowego.

Komfort świetlny w każdym calu

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór należy do Ciebie!

W przypadku okna Genesis potrójny pakiet szybowy (U szyby – 0,5 W/m2K, ciepła ramka międzyszybowa) oferujemy w standardzie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dopasować przeszklenie do własnych potrzeb projektowych.

Zadbaj o dobry nastrój

Czasy, w których okna były wyłącznie białe odchodzą w zapomnienie. Wystarczy puścić wodze wyobraźni i wybrać rozwiązanie doskonale dopasowane do wnętrza i fasady budynku. Kolory strukturalne IGP i TIGER, lakiery drewnopoodbne, folie renolit, anoda naturalna, a może powłoki anodowane: gold, silver, champagne, inox, bronze, olive, black? Każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie!

Kolory standardowe:

Kolory z palety RAL – przykładowe:

Lakiery drewnopodobne: