Okno PVC SwissForm Activ - OknoPlus

Produkt wycofany ze sprzedaży.

Okno PVC wykonane ze szwajcarską precyzją

Czasy, w których okna traktowane był wyłącznie jako element budowlany odchodzą w zapomnienie. Współcześnie stają się pełnoprawnym elementem aranżacyjnym, strzegą bezpieczeństwa naszego domu i nas samych, a we wnętrzu, gwarantują kojącą ciszę i spokój. Okno PVC SwissForm Activ daje jednak od siebie jeszcze więcej – jego innowacyjna budowa gwarantuje możliwość projektowania wielkogabarytowych przeszkleń, zapewniając użytkownikom zachwycające widoki i dużo więcej światła. Co więcej doskonale wpisuje się w trend eko, dbając o energooszczędność, ciepło i gwarantując odporność nawet w obliczu skrajnych warunków atmosferycznych.

Innowacyjny profil – okno PVC 6-komorowe

To, co wyróżnia SwissForm Activ na tle innych rozwiązań, to przede wszystkim fakt, że jest to okno sześciokomorowe, oparte na profilu bluEvolution o szerokości zabudowy 82 mm, który w połączeniu ze specjalnym systemem uszczelek zapewnia doskonałą izolacyjność termiczną. Ponadto, głębokie osadzenie szyby w profilu zmniejsza liniowy współczynnik strat cieplnych, co czyni okno SwissForm jeszcze cieplejszym.

Okno referencyjne SwissForm z systemem potrójnych uszczelek (MD) może pochwalić się wartością izolacji cieplnej na poziomie Uw = 0,7 W/m2K, zaś wariant z systemem podwójnych uszczelek (AD) – Uw = 0,8 W/m2K.

Okno PVC SwissForm Activ daje możliwość szklenia przy użyciu pakietów szybowych o grubości od 24 do 52 mm, a w wersji klejonej nawet do 54 mm! Możliwość zintegrowania profilu z potrójnym pakietem szybowym o szerokości 48 mm i przepuszczalności światła na poziomie Lt = 74% sprawiają, że konstrukcje SwissForm idealnie odnajdą się w domach, w których naturalne światło staje się jednym z podstawowych elementów aranżacyjnych wnętrza.

System SwissForm - logo - OknoPlus

Wzmocnienia, listwa przyszybowa, uszczelki – co na „pokładzie” ma okno 6-komorowe SwissForm Activ

Szwajcarską precyzję wykonania gwarantują stalowe, ocynkowane wzmocnienia wielokrotnie gięte o grubości 1,5-2 mm, zapewniające odpowiednią statykę i usztywniające konstrukcję. Połączenie z nowatorskim profilem SwissForm umożliwia wykonywanie okazałych, a jednocześnie stabilnych statycznie konstrukcji okiennych i drzwiowych.

Okna PVC SwissForm Activ to również swoboda wyboru – w ramach linii proponujemy bowiem trzy kształty wykończeń przyszybowych: prosty, ozdobny lub zaokrąglony, co pozwala na indywidualne dostosowanie okna do charakteru pomieszczenia. Wybór kształtu listwy nie ma wpływu na jego cenę, zaś szerokość listwy dobierana jest odpowiednio do wybranego pakietu szybowego.

Aby okno mogło spełniać swoje zadania, musi być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim doskonale zaprojektowane od strony technicznej. Specjalny systemem uszczelek zastosowany w SwissForm Activ to gwarancja doskonałej izolacji, poprawa właściwości akustycznych i termicznych, a także niezawodna ochrona również w obliczu ekstremalnych warunków atmosferycznych – silnego wiatru czy ulewnego deszczu.

Ot, idealne okno sześciokomorowe!

Okno PVC SwissForm Activ zostało wpisane na rządową listę urządzeń i materiałów, kwalifikującą do programu Czyste Powietrze.

Jakość, która mówi sama za siebie

W przypadku wyboru idealnych okien nie ma miejsca na żadne kompromisy, dlatego nasze rozwiązania łączą najwyższą jakość, doskonałe parametry techniczne, ponadczasową trwałość i nowoczesny design. Co kryją w sobie okna PVC SwissForm Activ?

Przekrój techniczny złożenia ramy ze skrzydłem:

Przekrój termiczny złożenia ramy ze skrzydłem:

Troszczysz się o bezpieczeństwo? Pamiętaj o solidnych okuciach

Aby stolarka okienna w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia obwiednowe. Jakie rozwiązania proponujemy?

ActivPilot – wszechstronny mistrz

Aby okno PVC było funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne pod uwagę trzeba wziąć każdy, nawet najmniejszy detal konstrukcyjny. Co kryje w sobie okucie ActivPilot?

 • bogaty standard wyposażenia podstawowego,
 • wysoki stopień zabezpieczenia antywłamaniowego,
 • rozbudowaną funkcjonalność okuć,
 • stalowe zaczepy antywłamaniowe,
 • symboliczne dopłaty za dodatkowe elementy zabezpieczające przed włamaniem,
 • wygodną zmianę standardu wyposażenia,
 • 8-kątny grzybek mimośrodowy zamiast tradycyjnej rolki.

Okucia Comfort z funkcją rozwiewną

Efektywne wietrzenie pomieszczeń bez zbędnych strat ciepła, wygoda i bezpieczeństwo? Odkryj okucia Comfort do okien PVC!

 • Okucie Comfort, oprócz funkcji rozwiernej i uchylnej, posiada dodatkową opcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. W tej pozycji pomiędzy skrzydłem a ramą tworzy się ok. 6-milimetrowa szczelina, która umożliwia cyrkulację powietrza przy bezpiecznie zaryglowanym oknie.
 • Przepływ powietrza uzyskany dzięki rozszczelnieniu okna, eliminuje problem wilgoci gromadzącej się w pomieszczeniach. Dzięki temu chronimy wnętrza przed powstawaniem pleśni oraz grzybów, które nie tylko niszczą ściany, ale szkodzą zdrowiu domowników.
 • Okucie dostępne jest również w wersji z napędem elektrycznym. Możliwość odstawienia skrzydła następuje poprzez wciśnięcie odpowiedniej opcji na panelu sterującym lub za pomocą pilota.

Efekt? Bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników, zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza.

Okucia Select

Okna PVC z okuciem Select dostępne są w naszej ofercie od 2009 roku i od tamtej pory nie dają się zrzucić z podium najchętniej wybieranych rozwiązań. Ukrycie zawiasów w luzie wrębowym, czyli w wolnej przestrzeni, która powstaje między skrzydłem a ościeżnicą stwarza niezwykłe możliwości aranżacyjne. Wysoka jakość i trwałość niewidocznego okucia idzie w parze z jego ponadczasową elegancją.

Stolarka okienna wyposażona w okucie Select, to także niespodzianka dla każdego, kto marzy o dużych przeszkleniach wpuszczających do wnętrza jak największe ilości światła słonecznego.

Wybierając Select zyskujesz:

 • nienaganne, minimalistyczne wzornictwo,
 • wyższą szczelność,
 • wyższą energooszczędność i dźwiękochłonność,
 • stabilność i wyjątkową trwałość,
 • brak uszkodzeń, zarysowań podczas prac wykończeniowych,
 • poprawę komfortu mycia.

Okucia okien PVC – wyposażenie standardowe i dodatkowe

Stopniowanie uchyłu w oknach RU

Twoje okno PVC, Twój wybór. Stopniowanie uchyłu pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach.

 • Stopniowanie uchyłu jest elementem okucia okiennego RU, tym samym jego montaż nie wymusza ingerencji w profil i zbrojenie.
 • Mechanizm wyklucza samoistne zatrzaśnięcie uchylonego okna w wyniku przeciągu.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Stopniowanie uchyłu w oknach RU - OknoPlus

Blokada obrotu klamki

Prosta obsługa i pełne bezpieczeństwo.

 • Mechanizm nie pozwala na „niewłaściwy” ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć.
 • Szczególnie polecany dla osób, którym zależy na prostej, bezstresowej obsłudze okna.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Blokada obrotu klamki Winkhaus - OknoPlus

Zatrzask balkonowy

Pełna swoboda ruchu, czyli połączenie salonu z ogrodem.

 • Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie okna od strony zewnętrznej domu.
 • Do wyboru w różnych opcjach kolorystycznych.

Zatrzask balkonowy biały - OknoPlus

Komfort świetlny w każdym calu

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór należy do Ciebie!

Szkło ornamentowe:

Montaż STV

Aby wynieść możliwości konstrukcyjne oraz projektowe na zupełne nowy poziom rekomendujemy montaż wykonany w technologii STV. Metoda wklejania szyb w ramę skrzydła (STV) umożliwia uzyskanie efektownych, eleganckich i wielkoformatowych przeszkleń zachowujących równocześnie doskonałe parametry izolacyjności termicznej – nawet w obliczu najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

 • Montaż pakietu szybowego na taśmie STV stabilizuje konstrukcję drzwi na całym obwodzie – również w narożnikach, gdzie nie dochodzi stalowe wzmocnienie.
 • Dzięki usztywnieniu konstrukcji (zwłaszcza w przypadku ciężkich pakietów 3-szybowych) minimalizujemy potrzebę częstej regulacji skrzydeł drzwiowych.
 • Poprawiona statyka daje większą trwałość i komfort użytkowania szczególnie ciężkich konstrukcji – drzwi pracują gładko i lekko.
 • STV daje możliwość wyprodukowania konstrukcji o zdecydowanie większych gabarytach.
 • Ciężar szyby jest przenoszony na skrzydło równomiernie po całym obwodzie.
 • Otrzymujemy zwiększone parametry bezpieczeństwa i właściwości antywłamaniowe konstrukcji (wypchnięcie szyby jest dodatkowo utrudnione).
 • Konstrukcje łukowe zyskują dzięki STV dodatkowe usztywnienie i są zabezpieczone przed ewentualnymi odkształceniami.
 • Technologia wklejania pakietu szybowego służy poprawieniu akustyki i zwiększa dźwiękoszczelność.
 • Dzięki wyeliminowaniu uszczelki na obwodzie szyby poprawiamy estetykę.

Funkcjonalność w służbie designu

Współczesne okna muszą być nie tylko funkcjonalne, trwałe i ciepłe, ale przede wszystkim designerskie i estetyczne. Stały się bowiem pełnoprawnym elementem kompozycyjnym wnętrza, w przypadku przeszkleń wielkogabarytowych – jego dominantą! Kolory w strukturze drewna Woodec, a może niezwykle modny antracyt? Wybór należy do Ciebie!

Kolory w strukturze drewna Woodec:

W standardzie OknoPlus proponuje następujące kolory poza białym:

Okno PVC SwissForm Activ – bezpieczeństwo przede wszystkim

Okucie ActivPilot

Mówiąc „okucia w standardzie”, myślimy „ActivPilot” firmy WinkHaus. Poprzez zastosowanie zaczepów oraz elementów ryglujących w kształcie ośmiokątnych grzybków możemy osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia przed włamaniem. Istotnym jest, aby zaczepy były przykręcone do stali wzmacniającej ramę. W ofercie OknoPlus stosuje się minimum 2 zaczepy na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy występujące w danej kwaterze są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa oraz sposób montażu pakietu szybowego w technologii STV – suchego szklenia statycznego.

Kontaktrony – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kontaktrony to niezwykle prosty, ale skuteczny mechanizm, który możemy zamontować praktycznie w każdym oknie. Jakakolwiek ingerencja w okucie lub próba wyważenia skrzydła skutkuje przerwaniem obwodu oraz natychmiastowym uruchomieniem systemu alarmowego.

Zalety kontaktronów:

 • kompatybilność ze wszystkimi systemami alarmowymi,
 • możliwość uzbrojenia systemu nawet w czasie obecności domowników,
 • najszybsza informacja o próbie włamania,
 • możliwość rozszczelnienia okna bez konieczności wyłączenia alarmu,
 • estetyczny i niewidoczny dla złodzieja montaż,
 • znaczna redukcja kosztów systemu alarmowego,
 • możliwość indywidualnej, inteligentnej rozbudowy systemu,
 • system przyjazny dla właścicieli zwierząt domowych.

Inteligentna klamka Secustik

Oferowana przez OknoPlus w standardzie, wyposażona w mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okna PVC przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz (inteligentne włamania).

Płytka przeciwrozwierceniowa

Specjalna metalowa płytka, która zabezpiecza okno przed włamaniem na wypadek próby rozwiercenia klamki.