Okno pasywne SwissForm Art - OknoPlus

Produkt wycofany ze sprzedaży.

Okno pasywne – cicho, ciepło, bezpiecznie

Nic tak nie poprawia nastroju, jak aromatyczna kawa i niezwykły, wiosenny widok za oknem lub kojąca cisza i przyjemne ciepło podczas wieczornego, zimowego seansu z książką. Jak w prosty sposób zapewnić sobie upragniony spokój, bezpieczeństwo i niezwykłe wrażenia estetyczne? Tu z pomocą przychodzi okno termiczne SwissForm Art, które zrewolucjonizuje Twój sposób myślenia o stolarce otworowej, wynosząc komfort akustyczny, termiczny i aspekty wzornicze na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom.

Co kryje w sobie ta niezwykła linia?

Ciepłe okno? Liczy się profil

Co takiego kryje w sobie okno pasywne SwissForm Art, że nie daje zrzucić się z podium najchętniej wybieranych rozwiązań dedykowanych projektom ekologicznym i energooszczędnym? Bez wątpienia innowacyjna, 6-komorowa budowa profilu bluEvolution o szerokości 82 mm, która w połączeniu ze specjalnym systemem uszczelek oraz głębokim osadzeniem szyby gwarantuje doskonałą izolację termiczną. Doskonałą, czyli… jaką?

Referencyjne okno termiczne SwissForm wzbogacone o system potrójnych uszczelek osiąga współczynnik Uw na poziomie 0,7 W/m2K, natomiast opcja z systemem podwójnych uszczelek (AD) – Uw = 0,8 W/m2K. Jeśli dodamy do tego możliwość wyboru pakietów szybowych o grubości od 24 do 52 mm (a w wariancie klejonym nawet do 54 mm), wysoką przepuszczalność światła (w przypadku potrójnego pakietu szybowego 48 mm Lt = 74%) oraz unikalny system wysokiej jakości uszczelek otrzymamy rozwiązanie, które doskonale uzupełni projekty domów energooszczędnych, a nawet pasywnych. Ekologicznie, ekonomicznie i efektywnie zarazem!

System SwissForm - logo - OknoPlus

Szukasz ciepłego okna? Zwróć uwagę na każdy detal!

Powiedzieć o nich innowacyjne i nowoczesne to jak nie powiedzieć nic – do konstrukcji okien pasywnych SwissForm Art użyto bowiem najwyższej jakości komponentów. Na straży statyki i stabilności stoją tu stalowe wzmocnienia wielokrotnie gięte o grubości 1,5-2 mm, które pozwalają na wykonywanie okazałych, wielkogabarytowych przeszkleń. O doskonałą izolację, akustykę oraz termikę dba specjalny system uszczelek, który zagwarantuje niezawodną ochronę również w obliczu ekstremalnych warunków atmosferycznych – silnego wiatru czy ulewnego deszczu.

Ciepłe okno SwissForm Art to także swoboda wyboru – do dyspozycji mamy bowiem aż trzy kształty wykończeń przyszybowych: zaokrąglony, prosty lub ozdobny, dzięki czemu idealnie dopasujemy okno do indywidualnego charakteru pomieszczenia.

Okno pasywne SwissForm Art zostało wpisane na rządową listę urządzeń i materiałów, kwalifikującą do programu Czyste Powietrze.

SwissForm Art – jakość, która mówi sama za siebie

Wybierając okna idealne, które posłużą nam przez lata, zapewnią wysokie parametry techniczne i nowoczesny design, należy zwrócić uwagę na każdy detal. Co kryją w sobie ciepłe okna PVC SwissForm Art?

Przekrój techniczny złożenia ramy ze skrzydłem:

Przekrój termiczny złożenia złożenia ramy ze skrzydłem:

Troszczysz się o bezpieczeństwo? Pamiętaj o sprawdzonych okuciach

Aby stolarka okienna w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia obwiednowe. Jakie rozwiązania proponujemy?

ActivPilot – wszechstronny mistrz

Aby okno PVC było funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne pod uwagę trzeba wziąć każdy, nawet najmniejszy detal konstrukcyjny. Co kryje w sobie okucie ActivPilot?

 • bogaty standard wyposażenia podstawowego,
 • wysoki stopień zabezpieczenia antywłamaniowego,
 • rozbudowaną funkcjonalność okuć,
 • stalowe zaczepy antywłamaniowe,
 • symboliczne dopłaty za dodatkowe elementy zabezpieczające przed włamaniem,
 • wygodną zmianę standardu wyposażenia,
 • 8-kątny grzybek mimośrodowy zamiast tradycyjnej rolki.

Okucia Comfort z funkcją rozwiewną

Efektywne wietrzenie pomieszczeń bez zbędnych strat ciepła, wygoda i bezpieczeństwo? Odkryj okucia Comfort do okien PVC!

 • Okucie Comfort, oprócz funkcji rozwiernej i uchylnej, posiada dodatkową opcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. W tej pozycji pomiędzy skrzydłem a ramą tworzy się ok. 6-milimetrowa szczelina, która umożliwia cyrkulację powietrza przy bezpiecznie zaryglowanym oknie.
 • Przepływ powietrza uzyskany dzięki rozszczelnieniu okna, eliminuje problem wilgoci gromadzącej się w pomieszczeniach. Dzięki temu chronimy wnętrza przed powstawaniem pleśni oraz grzybów, które nie tylko niszczą ściany, ale szkodzą zdrowiu domowników.
 • Okucie dostępne jest również w wersji z napędem elektrycznym. Możliwość odstawienia skrzydła następuje poprzez wciśnięcie odpowiedniej opcji na panelu sterującym lub za pomocą pilota.

Efekt? Bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników, zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza.

Okucia Select

Okna PVC z okuciem Select dostępne są w naszej ofercie od 2009 roku i od tamtej pory nie dają się zrzucić z podium najchętniej wybieranych rozwiązań. Ukrycie zawiasów w luzie wrębowym, czyli w wolnej przestrzeni, która powstaje między skrzydłem a ościeżnicą stwarza niezwykłe możliwości aranżacyjne. Wysoka jakość i trwałość niewidocznego okucia idzie w parze z jego ponadczasową elegancją.

Stolarka okienna wyposażona w okucie Select, to także niespodzianka dla każdego, kto marzy o dużych przeszkleniach wpuszczających do wnętrza jak największe ilości światła słonecznego.

Wybierając Select zyskujesz:

 • nienaganne, minimalistyczne wzornictwo,
 • wyższą szczelność,
 • wyższą energooszczędność i dźwiękochłonność,
 • stabilność i wyjątkową trwałość,
 • brak uszkodzeń, zarysowań podczas prac wykończeniowych,
 • poprawę komfortu mycia.

Okucia okien PVC – wyposażenie standardowe i dodatkowe

Stopniowanie uchyłu w oknach RU

Twoje okno PVC, Twój wybór. Stopniowanie uchyłu pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach.

 • Stopniowanie uchyłu jest elementem okucia okiennego RU, tym samym jego montaż nie wymusza ingerencji w profil i zbrojenie.
 • Mechanizm wyklucza samoistne zatrzaśnięcie uchylonego okna w wyniku przeciągu.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Stopniowanie uchyłu w oknach RU - OknoPlus

Blokada obrotu klamki

Prosta obsługa i pełne bezpieczeństwo.

 • Mechanizm nie pozwala na „niewłaściwy” ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć.
 • Szczególnie polecany dla osób, którym zależy na prostej, bezstresowej obsłudze okna.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Blokada obrotu klamki Winkhaus - OknoPlus

Zatrzask balkonowy

Pełna swoboda ruchu, czyli połączenie salonu z ogrodem.

 • Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie okna od strony zewnętrznej domu.
 • Do wyboru w różnych opcjach kolorystycznych.

Zatrzask balkonowy biały - OknoPlus

Niech stanie się… jasność!

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór należy do Ciebie!

Szkło ornamentowe:

Montaż techniką STV

Aby wynieść możliwości konstrukcyjne oraz projektowe na zupełne nowy poziom rekomendujemy montaż wykonany w technologii STV. Metoda wklejania szyb w ramę skrzydła (STV) umożliwia uzyskanie efektownych, eleganckich i wielkoformatowych przeszkleń zachowujących równocześnie doskonałe parametry izolacyjności termicznej – nawet w obliczu najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

 • Montaż pakietu szybowego na taśmie STV stabilizuje konstrukcję drzwi na całym obwodzie – również w narożnikach, gdzie nie dochodzi stalowe wzmocnienie.
 • Dzięki usztywnieniu konstrukcji (zwłaszcza w przypadku ciężkich pakietów 3-szybowych) minimalizujemy potrzebę częstej regulacji skrzydeł drzwiowych.
 • Poprawiona statyka daje większą trwałość i komfort użytkowania szczególnie ciężkich konstrukcji – drzwi pracują gładko i lekko.
 • STV daje możliwość wyprodukowania konstrukcji o zdecydowanie większych gabarytach.
 • Ciężar szyby jest przenoszony na skrzydło równomiernie po całym obwodzie.
 • Otrzymujemy zwiększone parametry bezpieczeństwa i właściwości antywłamaniowe konstrukcji (wypchnięcie szyby jest dodatkowo utrudnione).
 • Konstrukcje łukowe zyskują dzięki STV dodatkowe usztywnienie i są zabezpieczone przed ewentualnymi odkształceniami.
 • Technologia wklejania pakietu szybowego służy poprawieniu akustyki i zwiększa dźwiękoszczelność.
 • Dzięki wyeliminowaniu uszczelki na obwodzie szyby poprawiamy estetykę.

Ach, ten design!

Współczesne okna muszą być nie tylko funkcjonalne, trwałe i ciepłe, ale przede wszystkim designerskie i estetyczne. Stały się bowiem pełnoprawnym elementem kompozycyjnym wnętrza, w przypadku przeszkleń wielkogabarytowych – jego dominantą! Kolory w strukturze drewna Woodec, a może niezwykle modny antracyt? Wybór należy do Ciebie!

Kolory w strukturze drewna Woodec:

W standardzie OknoPlus proponuje następujące kolory poza białym:

Okno pasywne SwissForm Art – bezpieczeństwo przede wszystkim

Okucie ActivPilot

Mówiąc „okucia w standardzie”, myślimy „ActivPilot” firmy WinkHaus. Poprzez zastosowanie zaczepów oraz elementów ryglujących w kształcie ośmiokątnych grzybków możemy osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia przed włamaniem. Istotnym jest, aby zaczepy były przykręcone do stali wzmacniającej ramę. W ofercie OknoPlus stosuje się minimum 2 zaczepy na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy występujące w danej kwaterze są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa oraz sposób montażu pakietu szybowego w technologii STV – suchego szklenia statycznego.

Kontaktrony – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kontaktrony to niezwykle prosty, ale skuteczny mechanizm, który możemy zamontować praktycznie w każdym oknie. Jakakolwiek ingerencja w okucie lub próba wyważenia skrzydła skutkuje przerwaniem obwodu oraz natychmiastowym uruchomieniem systemu alarmowego.

Zalety kontaktronów:

 • kompatybilność ze wszystkimi systemami alarmowymi,
 • możliwość uzbrojenia systemu nawet w czasie obecności domowników,
 • najszybsza informacja o próbie włamania,
 • możliwość rozszczelnienia okna bez konieczności wyłączenia alarmu,
 • estetyczny i niewidoczny dla złodzieja montaż,
 • znaczna redukcja kosztów systemu alarmowego,
 • możliwość indywidualnej, inteligentnej rozbudowy systemu,
 • system przyjazny dla właścicieli zwierząt domowych.

Inteligentna klamka Secustik

Oferowana przez OknoPlus w standardzie, wyposażona w mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okna PVC przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz (inteligentne włamania).

Płytka przeciwrozwierceniowa

Specjalna metalowa płytka, która zabezpiecza okno przed włamaniem na wypadek próby rozwiercenia klamki.