Rolety elewacyjne zewnętrzne - OknoPlus

Strażnik Twojego komfortu

Po pierwsze – chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających do wnętrza, a tym samym zapewniają optymalną temperaturę – nawet upalnym latem. Po drugie – stoją na straży bezpieczeństwa naszego mienia. Po trzecie – ukrywają to, co chcemy zachować dla siebie. Po czwarte – stanowią piękną ozdobę elewacji. Niezależnie od tego, czy Twój projekt opiera się głównie na wielkoformatowych przeszkleniach czy nieco bardziej tradycyjnych oknach – zakup rolet elewacyjnych będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Jeśli jednak zaczniemy eksplorować temat, szybko okaże się, że wybór modeli jest naprawdę szeroki, a ich możliwości mogą zaskoczyć. Wykorzystując to, do czego zostały stworzone, rzućmy na nie nieco… światła!

Na jakie rozwiązania zwrócić szczególną uwagę?

Rolety zewnętrzne podtynkowe – idealne do nowo budowanych domów

Rolety zewnętrze podtynkowe dedykowane są nowo powstającym obiektom, w których nie zostały jeszcze wylane nadproża. Poszczególne systemy pozwalają na całkowite ukrycie skrzynek, co zapewnia wysoką estetykę budynku i utrzymanie go w duchu nowoczesnego minimalizmu.

Rolety zewnętrzne naokienne – dla modernizowanych budynków

Rolety zewnętrzne nadokienne w oferowanych przez nas systemach osadzane są na górnej ramie okna i razem z nim montowane we wnęce okiennej. Elewacja przesłania zewnętrzną ścianę kasety, dzięki czemu jest ona niewidoczna, jak i niedostępna od zewnątrz. Od wewnętrznej strony budynku zachowany musi być dostęp do klapy rewizyjnej.

Rolety zewnętrzne natynkowe – montowane są na elewacji. Warto zatem dobrze przemyśleć, jaki odcień skrzynki będzie pasował do naszego projektu – w tym wariancie element ten będzie bowiem doskonale widoczny z zewnątrz.

W jaki sposób rolety elewacyjne łączą to, co estetyczne z tym, co funkcjonalne?

Ich pancerze wyprodukowane są z wysokogatunkowego stopu aluminium i wypełnione pianką poliuretanową. Gwarantują wysoką wytrzymałość, szczelność oraz prawie bezszelestne podnoszenie i opuszczanie. Poduszka powietrzna, która powstaje między opuszczonym pancerzem i oknem, chroni przed stratami ciepła (obniża do 37% koszty opału) oraz skutecznie tłumi hałas. Całość dopełnia szeroki wachlarz wykończeń, który pozwoli z łatwością dopasować rozwiązanie do stylu projektu.

Komfort użytkowania rolet elewacyjnych – natynkowych, podtynkowych i naokiennych, zapewnia dodatkowo innowacyjny system sterowania. Wystarczy lekko nacisnąć przycisk pilota, nadajnika naściennego lub programatora czasowego, a rolety poruszą się pojedynczo lub grupowo. Funkcje te mogą zostać wywołane także automatycznie o zaprogramowanej godzinie lub przez sygnał czujnika słonecznego.