Drzwi czerwone

| 18 sierpnia 2023 |

Z perspektywy architektonicznej drzwi wejściowe to istotny, funkcjonalny element wykończeniowy zapewniający domownikom poczucie bezpieczeństwa. W ujęciu nieco mniej dosłownym, nie tak pragmatycznym, a bardziej metaforycznym stanowią doskonałą wizytówkę domu, a nawet mogą sporo powiedzieć o jego mieszkańcach. Każdy model można całkowicie spersonalizować – wybrać tradycyjną klamkę lub nowoczesny pochwyt, zdecydować się na dodatkowe przeszklenie – przezierne, matowe lub ozdobne, a przede wszystkim postawić na wyjątkowy kolor, który przyciąga wzrok i budzi emocje. Czerwone drzwi wejściowe to bez dwóch zdań propozycja dla poszukujących nieszablonowych możliwości i odważnego designu!

Drzwi wejściowe czerwone – mocny akcent od progu

Współczesne rozwiązania architektoniczne charakteryzuje znakomita funkcjonalność, doskonałe parametry i niebanalna estetyka. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na panel PVC czy aluminiowy, mamy pewność, że wybieramy najlepszą jakość. Nowoczesne modele zapewnią nam komfort termiczny i akustyczny na najwyższym poziomie. Odpowiednio zadbają o nasze bezpieczeństwo, więc i o spokojny sen oraz lepsze samopoczucie. Dodatkowo, jeśli zainwestujemy w drzwi w ramach programu Czyste Powietrze, mamy gwarancję, że w sezonie jesienno-zimowym ciepło pozostanie na naszych czterech ścianach, tworząc przytulny klimat we wnętrzu. Świadomość, że nie ucieka na zewnątrz i nie generuje niepotrzebnych wydatków pozwoli odetchnąć z ulgą oraz radością.

Solidne, nowoczesne drzwi wejściowe, które imponują jakością i zachwycają stylem? Wśród zaskakujących propozycji obowiązkowo powinny się znaleźć czerwone drzwi zewnętrzne od godnego zaufania producenta.

Drzwi wejściowe – czerwone tony dla amatorów przyrody?

Nowoczesna stolarka otworowa bez wątpienia ma wiele do zaoferowania zarówno dla miłośników klasyki i stonowanych wykończeń, jak i dla fanów nietuzinkowych rozwiązań wizualnych. Współcześnie nasila się trend powrotu do natury, a więc i do wykorzystywania elementów inspirowanych pięknem otaczającego nas świata. Niezwykle modny, kojący, drewnopodobny look można z powodzeniem zastosować nie tylko na podłogach czy ścianach (panele i płytki świetnie imitują drewno), ale także w przypadku okien i drzwi – zarówno tych plastikowych, jak i aluminiowych. Czerwone drzwi zewnętrzne, inspirowane wybarwieniem wiśni, mahoniu, czy olchy to dziś prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Czerwone drzwi wejściowe do domu – szukając nietuzinkowych rozwiązań

Obecnie wielu użytkowników decyduje się na stolarkę okienną i drzwiową w odcieniach brązu czy modnego antracytu. Coraz częściej jednak inwestorzy sięgają po mniej oczywiste rozwiązania. Wybierając czerwone drzwi wejściowe do domu lub w każdym innym oryginalnym kolorze, musimy upewnić się, że są wykonane przez sprawdzonego producenta. Gdy już zyskamy przekonanie, że nie musimy obawiać się o techniczną stronę inwestycji, możemy sięgnąć po paletę RAL i oddać się estetycznym poszukiwaniom. Psychologia kolorów to zjawisko, które znane jest w sferze marketingu praktycznie od zawsze. Poszczególne barwy oddziałują na naszą wyobraźnię, wrażenia i emocje. Jedne podsycają i potęgują doznania, inne wyciszają, koją i relaksują.

Czerwone, zielone, niebieskie, żółte…

Jeśli zdecydujemy się na zielone drzwi, to znaczy, że cenimy sobie radość, siłę, świeżość i energię płynącą z bliskiego kontaktu z naturą. Ważny jest dla nas spokój ducha, a dobry nastrój wypełnia nasze cztery ściany. Niebieski to kolor harmonii, spokoju i wyciszenia. Wzbudza zaufanie i uspokaja. Żółty natomiast charakteryzuje się dynamizmem, radością i dobrą energią. A czerwone drzwi wejściowe? Przykuwają wzrok, intrygują i nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Z pewnością budzą emocję i rozpalają wyobraźnię. Według Feng Shui to właśnie w drzwiach znajduje się źródło naszej energii, dlatego warto zadbać o ich wygląd i odpowiedni kolor. Wschodnia filozofia mówi, że osoby, które wybiorą czerwone drzwi zewnętrzne mogą liczyć na bogactwo. Drzwi wejściowe czerwone czy w innym charakternym kolorze z łatwością znajdziecie w bogatej ofercie paneli STAR.

Czerwone drzwi wejściowe – moc doznań w jednym panelu

Nie od dziś widomo, że wizytówką domu są właśnie drzwi zewnętrzne. Czerwone w połączeniu z jasną elewacją stworzą intrygującą kompozycję, w której główną rolę odgrywa mocny akcent jednak nieco okiełznany i oswojony, a przy tym pełen dobrej energii. Zapraszają do wnętrza przytulnego i niebanalnego, gdzie mieszkają ludzie o szerokich horyzontach i ciekawych pasjach. Natomiast w zestawieniu z ciemną fasadą czerwone drzwi wejściowe ukażą nieco bardziej drapieżne oblicze, będą elektryzować i intrygować, bo za progiem bez wątpienia znajdują się przebojowe osobowości, w których towarzystwie nie ma czasu na nudę i pospolitość, a zwykła codzienność zamienia się w szaloną, barwną przygodę!