Drzwi wejściowe - beton - OknoPlus

| 1 lipca 2022 |

Drzwi do domu to nie tylko skrzydło chroniące nas przed nieproszonymi gośćmi czy zimnem. Dziś drzwi zewnętrzne (nowoczesne wzory, design i możliwość pełnej personalizacji), są istotnym elementem kompozycyjnym, który wpływa nie tylko na ostateczny wygląd elewacji, ale również strefy wokół budynku. Dlaczego więc nie postawić na efekt WOW i nie sprawić, by drzwi wejściowe – nowoczesne i przykuwające uwagę – stały się naprawdę mocnym punktem aranżacyjnym? Z propozycjami OknoPlus to banalnie proste, a zachwyt będzie gwarantowany… już od wejścia!

Nowoczesne spojrzenie na surowy beton

Z pozoru zimny i ascetyczny, a tak naprawdę rozgrzewa serca miłośników minimalizmu i niezwykle popularnego stylu industrialnego. Bez betonu, bo o nim mowa, nie może istnieć pełnoprawny pofabryczny lub loftowy projekt, który w towarzystwie metalu i drewna potrafi wyczarować prawdziwą, designerską magię. Co jednak, gdy chcemy, by industrialne inspiracje widoczne były już od progu? Tu z pomocą przychodzą drzwi wejściowe – nowoczesne skrzydła, które doskonale odwzorowują fakturę tego surowca. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę będą warianty Concrete, Definite, Enduring oraz Stiff dostępne w kolekcji drzwi aluminiowych Reveal. Dopełnione czarnym pochwytem lub stylowym przeszkleniem dodadzą elewacji oryginalnego charakteru.

Drzwi zewnętrzne – wzory inspirowane drewnem

Czy drzwi drewniane muszą być… drewniane? Aluminium, które od kilku lat podbija serca projektantów i inwestorów udowadnia, że można z łatwością połączyć piękno naturalnego usłojenia z lekkością oraz trwałością ALU, co sprawdza się idealnie, gdy chcemy postawić na niezawodne drzwi zewnętrzne. Projekt garściami czerpiący z ciepłych, nieco rustykalnych klimatów, choć w absolutnie świeżej i współczesnej wersji, to doskonałe uzupełnienie nie tylko klasycznych, ale i zupełnie futurystycznych brył. Do „drewnianego” wykończenia wystarczy dodać nieco szkła, stylowy pochwyt lub połączyć go z ponadczasową szarością czy czernią i tradycyjne wzornictwo zamienia się w design na miarę XXI wieku. Tu prym wiodą zarówno kolekcja Reveal – np. wzory Wooden, Crude, Elegant lub Mighty, jak i prawdziwa gwiazda w ofercie OknoPlus – drzwi zewnętrzne energooszczędne STAR – np. warianty Dakota, Nebraska czy Indiana.

Źródło: HOMEKONCEPT.

Drzwi zewnętrzne – design odbity w szkle

Kiedyś szkło było ostatnim materiałem, który przychodził nam do głowy, gdy myśleliśmy „drzwi wejściowe”. Nowoczesne skrzydła przeszkleniami stoją, a to dzięki bezpiecznym, hartowanym pakietom szybowym, które z powodzeniem ochronią domowników przed wizytą nieproszonych gości Są bowiem niezwykle trudne do sforsowania oraz rozbicia. Modele z przeszkleniami można z powodzeniem doposażyć w zasuwnicę z wielopunktowym ryglowaniem na dole i górze skrzydła. W standardzie oferowana jest również podwójna blokada antywyważeniowa. Szeroką gamę przeszkleń – gładkich, piaskowanych, Satinovo, wzbogaconych pięknym wzorem znajdziemy dziś w każdej kolekcji OknoPlus – zarówno w opcjach ALU, jak i PVC.

Czytaj także: czy nowoczesne drzwi zewnętrzne z dużym przeszkleniem są bezpieczne?

Projekt, który pokochał kamień

Choć mogłoby się wydawać, że drewno, szkło i beton z powodzeniem wyczerpują temat designerskich skrzydeł, na aranżacyjnej scenie pojawiły się one – panele, które doskonale imitują niepowtarzalną fakturę kamienia. Ten innowacyjny wariant został wprowadzony wraz z premierą aluminiowych drzwi Reveal i od razu stał się absolutnym hitem wśród projektantów. Przenikające się barwy – szarość, beż i brąz ocieplają jego z pozoru chłodne lico i stają się mocnym punktem całej kompozycji, obok której nie można przejść obojętnie. W jakich stylizacjach sprawdzą się takie drzwi zewnętrzne? Wzory imitujące kamień, tj. Monolith oraz Stone z kolekcji Reveal to idealne wzbogacenie stylu industrialnego, nowoczesnego, rustykalnego, a nawet nowoczesnego glamour.

Drzwi zewnętrzne – design pełen koloru

Kiedyś białe lub brązowe, dziś potrafią przybrać dowolny odcień z bogatej palety RAL. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by skrzydło zdobiła ognista czerwień, kojący błękit, głęboka zieleń czy elektryzujący żółty. Obok spokojnego scandi, czy oszczędnego industrialu, triumfy popularności święci dziś klimat boho oraz styl eklektyczny, który aż prosi się, by puścić wodze wyobraźni i pozwolić sobie na nieco kolorystycznego szaleństwa!

Jednak wzornictwo to nie jedyny czynnik, który wyróżnia nasze nowoczesne drzwi zewnętrzne. Design idzie tu w parze z doskonałymi parametrami technicznymi i szerokim wachlarzem funkcjonalności. Ot dobre wrażenie, już od wejścia, można zrobić tylko raz, prawda?