CLIMATOP Family - OknoPlus

| 27 kwietnia 2017 |

Duże okna są źródłem światła oraz zysków z energii słonecznej, ale również mogą być powodem przegrzania pomieszczeń. W zależności od wielkości okien i konstrukcji domu (występowania zadaszeń/balkonów nad oknami) zastanów się nad doborem szyb szczególnie od strony południowej i zachodniej.

Climatop Family Compass

Program Climatop Family Compass zaproponuje gotowe rozwiązanie biorąc pod uwagę Twoje preferencje komfortu, geolokalizację i wielkość okien. Szyby ECOsun zapewnią maksymalne zyski darmowej energii słonecznej obniżając rachunki za ogrzewanie, natomiast szyby ECOterm oprócz doskonałej termoizolacji będę chronić Cię przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczeń.

Elewacje północne

Od tej strony, zyski z energii słonecznej są ograniczone, a naturalne oświetlenie jest niemal stałe. Szyby ze zwiększoną izolacją termiczną pozwalają na poszerzenie okien, przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła w zimie.

Elewacje wschodnie i zachodnie

Okna wychodzące na wschód bądź zachód otrzymują maksimum energii słonecznej w lecie: elewacja wschodnia rano a zachodnia po południa. Rano i wieczorem słońce znajduje się nisko nad horyzontem dostarczając dużej ilości światła i energii słonecznej.

Elewacje południowe

Zimą, kiedy słońce stoi nisko, okna od tej strony dają maksymalne nasłonecznie i docieplenie pomieszczeń. Natomiast w lecie okna wychodzące na południe mogą być z łatwością chronione przed nadmiarem słońca za pomocą zadaszeń lub balkonów.

Twój zysk z Climatop ECOsun i ECOterm

Oszczędności roczne Oszczędności 10-cio letnie
Prąd 628 zł 6284 zł
Olej 364 zł 3638 zł
Gaz 220 zł 2205 zł
Węgiel 187 zł 1874 zł

*Oszczędności dla różnych źródeł ogrzewania, dla okien z szybami ECOsun w porównaniu do okien standardowych trzyszybowych (Ug = 0,7 W/m2K) dla domu o powierzchni 150 m2, zlokalizowanego w Warszawie. Obliczenia wykonane na podstawie metody oceny energetycznej zatwierdzonej przez Polski Związek Okna i Drzwi.

Zobacz również: okna pasywne vs energoszczędne.