Farmhouse salon

| 30 maja 2024 |

Oryginalny wystrój bez wątpienia wprowadzi nową jakość w nasze cztery ściany. Przestronny, a jednocześnie przytulny pokój dzienny? Wypełniony rodzinną atmosferą, gwarem rozmów, promieniami słońca i refleksami ogrodowej zieleni? Modnie minimalistyczny i zarazem zanurzony w tradycji, lecz współczesny? Brzmi jak salon w stylu modern farmhouse! „Nie ma nic piękniejszego niż marzenie, które staje się rzeczywistością”, więc jeśli mamy ciekawy pomysł na aranżację domowej przestrzeni, to nie powinniśmy zbyt długo zwlekać z jego realizacją.

Czym jest salon w stylu modern farmhouse?

Propozycją w sam raz dla tych, którzy poszukując własnych korzeni, nie zapominają o współczesnych osiągnięciach technologicznych oraz modernistycznych akcentach w dekoracji salonu. W stylu farmhouse wszechobecny jest idylliczny urok wiejskiego domu. Przestronny, wygodny pokój dzienny wypełniają naturalne materiały, rodzinne fotografie, pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie, sielskie dodatki i mnóstwo słońca. Taki właśnie jest farmhouse – salon ten cechuje przytulna atmosfera niczym w ciepłym stylu alpejskim. Pozytywny klimat wnętrza sprzyja dobremu odpoczynkowi i umacnia optymistyczne spojrzenie na świat.

Jak zaaranżować salon modern farmhouse?

Udana aranżacja to zgrabne połączenie wyjątkowej estetyki oraz znakomitej funkcjonalności. W polskich domach od wielu sezonów z powodzeniem gości estetyka scandi. Harmonijna przestrzeń zachwyca lekkością i przejrzystością, jednak powoli zaczyna ustępować miejsca innym propozycjom jak choćby właśnie modern farmhouse. Salon sięga po środki estetyczne z różnych stylów. Rustykalne uwielbienie dla drewna przeplata się więc z surowymi, industrialnymi akcentami i dokłada elementy spod znaku vintage. Pogodna kolorystyka bazuje na subtelnym beżu, uniwersalnej bieli, delikatnej szarości. Mile widziane są również błękity, żółcienie, czerwień oraz zieleń podkreślające urok farmhouse. Salonu w tym klimacie nie wyobrażamy sobie tez bez oryginalnych wzorów – to ciekawe kraty, eleganckie pasy, romantyczne kwiaty przywodzące na myśl unikatowy brytyjski cottage house.

Salon w stylu farmhouse – magia dodatków

Elementy dekoracyjne powinny przyciągać wzrok, ale równie ważne jest ich praktyczne zastosowanie. Aspekt użyteczności ma szczególne znacznie w wystroju modern farmhouse. Salon ma być pogodny, elegancki i funkcjonalny. Warto zatem zwrócić uwagę na odpowiedni dobór mebli i akcesoriów. Centralne miejsce zajmuje tu nowoczesna, wygodna sofa najlepiej w kolorze szarym, beżowym lub kremowym. Pokryta wzorzystymi, płóciennymi poduszkami i bawełnianym pledem. Obok stoi prosty, drewniany stolik kawowy z wazonem i bukietem polnych czy ogrodowych kwiatów. Pod jasną, gładką ścianą znajduje się solidna, drewniana komoda z telewizorem, a tuż obok przeszklony… babciny kredens, który skrada całą uwagę! Meble z historią są wielce pożądane w salonie w stylu farmhouse. Designerskie dodatki do domu, zarówno te nowoczesne, jak i te nadgryzione zębem czasu wpływają na wyjątkową atmosferę pomieszczenia. W kredensie możemy umieścić stylową zastawę z porcelany, kolekcję książek i rodzinne pamiątki. W rogu pokoju niech stanie fotel z drewnianymi podłokietnikami, szafka w rustykalnym stylu i lampa w abażurem. Jeszcze podnóżek i można oddać się lekturze.

Jakie okno sprawdzi się w aranżacji farmhouse? Salon musi być jasny!

Najlepszą ozdobą w każdym stylu jest eleganckie przeszklenie, które stanowi punkt kulminacyjny w klimacie modern farmhouse. Salon wyposażony w modną suwankę Reveal Slide o wąskich, eleganckich profilach otwiera się na ogród oraz słońce z lekkością i swobodą. Wystrój zyskuje głębię, a domownicy więcej energii i dobre samopoczucie. Rozmiar nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na efekt WOW w salonie w stylu modern farmhouse. Innowacyjna stolarka okienna ma bowiem do zaoferowania nie tylko duży format, ale też nietypowe kształty, które wzbudzają zachwyt w domownikach i budzą zazdrość sąsiadów! Nowoczesny dom przeszklony na pewno jest marzeniem wielu inwestorów, ale nie wszyscy podejmą się takiej inwestycji. Dlatego warto rozważyć designerskie okna trójkątne czy trapezowe do salonu w stylu farmhouse. Oryginalna forma podkreśli nietuzinkowy charakter pomieszczenia i zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Modern farmhouse – salon z duszą

Umiejętna zabawa konwencjami, przeplatanie różnych estetyk, oryginalny miks nowoczesności z tradycją dają niezwykły efekt. Salon w stylu modern farmhouse to wnętrze z duszą, pulsujące historią, nieustannie snujące piękną opowieść aranżacyjną. Farmhouse salon stanowi idealne miejsce do rodzinnych spotkań. Atmosfera serdeczności, bliskości i życzliwości jest wyczuwalna w każdym kącie. Kiedy zasiedzimy się w wygodnym fotelu, rozsmakujemy w rozmowie i domowych wypiekach, zapomnimy o telefonach, troskach, stresie. Jedynie malowniczy zachód słońca widoczny w szklanej tafli daje sygnał, że dzień dobiega końca i pora… na wspólny wieczorny seans filmowy!