Niestety myślimy o tym dopiero, gdy nas okradną…

Wszystkie standardowe rozwiązania / alarmy/ proponowane przez rynek najlepiej znają oczywiście złodzieje. Dlatego oferta OknoPlus idzie w kierunku własnych, sobie tylko znanych zabezpieczeń. Jest oczywiste, że złodziej chce się dostać do naszego domu niezauważony i chce to zrobić cicho i jak najszybciej – MUSI jednak pokonać jakiś otwór do tego domu.

Prawdopodobnie będą to drzwi, okna lub właz na dach. Tradycyjne alarmy uruchamiane poprzez czujki /np. ruchu/ zaczynają zazwyczaj działać dopiero po sforsowaniu przez złodzieja jednego z możliwych wejść do domu. Daje mu to dużą przewagę czasową. Często mając w domu jakieś zwierzę musimy część / lub całość/ pomieszczeń zostawić bez zabezpieczenia alarmem.

Zamontowanie w oknach czujników otwarcia, bądź wyważenia okien lub drzwi jest rozwiązaniem niedrogim i bardzo skutecznym. Takie czujniki możemy zamontować praktycznie w każdym otworze. Następnie powinny one być oczywiście wpięte w ogólny system alarmowy z powiadomieniem. Aby wejść – złodziej musi go uruchomić. Nasz pies, czy inne zwierzątko mogą sobie spokojnie zostać wewnątrz. Dla dodatkowego zaskoczenia w kilku innych pomieszczeniach powinny być zamontowane dodatkowe czujniki np. ruchu. Zamontowanie czujnika otwarcia np. w jakichś drzwiach wewnętrznych lub drzwiczkach meblowych na pewno zaskoczy złodzieja.

OknoPlus proponuje w swojej ofercie również czujniki zbicia szyby w oknach.

Codziennie, wracając do swojego domu myślimy, że zastaniemy go takim jak go zostawiliśmy. I tak jest zazwyczaj, nawet przez kilka, kilkadziesiąt lat.

Niestety, niektórzy z nas wracając pewnego dnia i …..