Sauna

| 5 czerwca 2023 |

W obecnych czasach coraz bardziej zależy nam na funkcjonalnym, estetycznym i komfortowym wymiarze prywatnej przestrzeni. Szukamy nowych rozwiązań, dzięki którym codzienne życie przestaje być zwykłą rutyną i wzbogaca się o piękne rytuały. Intymna strefa SPA, prywatna siłownia, kino domowe czy zadbany, przydomowy ogród to dziś jeszcze bardziej pożądane zjawiska. Niektórym marzy się także własna, domowa sauna. Warto zgłębić temat, bo może się okazać, że będzie to punkt wymarzonego relaksu i najlepszej regeneracji naszego organizmu. W tym pomieszczeniu jak w każdym innym powinniśmy zadbać przede wszystkim o funkcjonalność, ale również o wygląd. Odpowiednio dobrane okno do sauny wpłynie na doznania estetyczne i pomoże stworzyć dobry klimat w tak nietypowym pomieszczeniu.

Naśladując ludy Północy

Do tej pory przestrzeń domową traktowaliśmy bardzo prozaicznie – jako miejsce, gdzie jemy, śpimy, dbamy o higienę i skąd wychodzimy do pracy czy szkoły, żeby wrócić wieczorem i znów automatycznie powtarzać wszystkie czynności. To się zmieniło. Zaczęliśmy brać dobry przykład z sąsiadów i otworzyliśmy się na uroki codziennego życia. Skandynawowie mogliby narzekać na monotonię czy pogodę, ale tego nie robią. Najlepszą odpowiedzią na niepewne czasy i kiepskie warunki atmosferyczne jest zmiana podejścia. Świetny wystrój wnętrza wykorzystujący naturalne bogactwo słońca i zieleni oraz aktywność fizyczna bez względu na porę roku pobudza do działania i poprawia samopoczucie, a to przecież najważniejsze. To właśnie styl skandynawski wypromował wielkie przeszklenia jako niepodważalne atuty doskonałej aranżacji. Słoneczne promienie wpadające do pomieszczenia przez szklaną taflę, najlepiej w rozmiarze XXL, jak Reveal Slide, rozgrzewają nasze domy i… serca! Dekoracja zyskuje mocne punkty, a domownicy niższe rachunki i piękne, kojące widoki.

Relaksujący wpływ sauny na ludzki organizm

Sauna nie jest współczesnym wynalazkiem, ale obecnie przechodzi prawdziwy renesans. Finowie od lat praktykujący morsowanie, nordic walking czy właśnie seanse saunowe rozpropagowali ten sposób spędzania wolnego czasu, a my idąc ich śladem zaczęliśmy doceniać zdrowotne, a nawet terapeutyczne walory płynące z takiej formy aktywności.A Wysoka temperatura uwalnia hormony szczęścia, dzięki którym potrafimy się odpowiednio zrelaksować. Podczas takiej sesji odświeżamy ciało i umysł, odzyskujemy energię, zaczynamy postrzegać świat w jasnych barwach i zyskujemy lepsze samopoczucie. Sauna sprzyja rozluźnieniu napiętych mięśni, poprawia ukrwienie organów wewnętrznych, a nawet łagodzi objawy przemęczenia czy dolegliwości bólowe. W trosce o swoje zdrowie i nastrój, musimy także właściwie zatroszczyć się o te cztery ścian – czy będzie to sauna sucha, czy mokra? Z małym przeszkleniem, czy może sauna z oknem panoramicznym? Bez wątpienia powinniśmy odpowiednio zadbać o jej specyficzny mikroklimat i jak najlepiej dostosować warunki do naszych potrzeb.

Jakie okno do domowej sauny zapewni najlepszą funkcjonalność?

Planując budowę tego specjalnego, wymagającego szczególnej troski pomieszczenia, powinniśmy wybrać odpowiednie komponenty. Podobnie jak w łazience musimy zwrócić uwagę na parowanie okien od wewnątrz, kwestię szczelności oraz cyrkulacji powierza. Należałoby zastanowić się również nad wielkością przeszklenia i rozważyć wybór okna z wentylacją. Warto pamiętać, że drewniane ramy nie sprawdzą się w tych warunkach. Jeśli nie chcemy walczyć z pleśnią, grzybami czy skutkami wypaczenia, należy zdecydować się na okno panoramiczne do sauny czy choćby małe okienko, ale obowiązkowo o profilach plastikowych lub aluminiowych.

Sauna z oknem panoramicznym – efekt WOW gwarantowany

Wybierając okno do sauny, przede wszystkim stawiamy na najwyższą wartość parametrów technicznych. Dzięki nowoczesnym technologiom i dbałości o detale, nie rezygnujemy jednak ze świetnego wyglądu. Okno panoramiczne do sauny z pewnością zagwarantuje niesamowite wrażenia estetyczne. Innowacyjny model Morlite to wielkogabarytowe przeszklenie zgrabnie łączące elegancki design i znakomitą funkcjonalność. Będzie to bez wątpienia zachwycające dopełnienie każdej wyjątkowej aranżacji. Okno panoramiczne do sauny wpisuje się w modny eko-trend, bo dzisiejsze projekty architektoniczne kochają szklane tafle w rozmiarze XXL i z powodzeniem wykorzystują ich walory. Sauna z oknem to wyzwanie, ale współczesne rozwiązania nie pozwolą na niemiłe zaskoczenie. Zarówno w łazience, jak i w saunie użytkownicy docenią zalety okucia Comfort, które umożliwia efektywne wietrzenie bez niepotrzebnych strat ciepła, co zapewnia lepszy komfort.

Home sweet home

W obecnych czasach naznaczonych pandemią, piętno lock downu mocno odcisnęło się na naszych codziennych doświadczeniach. Dwa lata rygorystycznych obostrzeń sprawiły, że inaczej spojrzeliśmy na najbliższą przestrzeń. Dziś nasze domy przestały być klaustrofobiczne i zyskały dobry klimat do kreatywnego funkcjonowania, a my jeszcze bardziej otwieramy się na uroki życia, nawet jeśli pozostajemy w swoich czterech ścianach, bo teraz wszystko mamy na… wyciągnięcie ręki!