Aranżacja kuchni

| 20 czerwca 2023 |

„Taka zawsze była moja rada: ucz się gotować, a więc próbuj nowych przepisów, wyciągaj wnioski z własnych błędów, bądź nieustraszona i przede wszystkim miej z tego zabawę!” Tak mówiła popularna i szanowana amerykańska kucharka oraz autorka książek kulinarnych Julia Child. Przygotowywanie jedzenia nie może być nudne i odtwórcze ani pozbawione radości czy pasji. Czasami warto poeksperymentować, spróbować czegoś nowego, zdać się na własny smak i intuicję. W takim ujęciu sztuka gotowania podobna jest do sztuki aranżacji, która również powinna być tworzona z pomysłem, wyobraźnią i entuzjazmem. Jeśli kuchnia jest sercem domu, to powinniśmy zadbać o właściwy rytm tego wyjątkowego pomieszczenia. Nowoczesny wystrój okien kuchennych z pewnością pomoże wykreować idealne miejsce do rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz wydobyć piękno i podkreślić funkcjonalność przestrzeni.

Okno kuchenne – aranżacje w ponadczasowym stylu

Myśląc o kuchni, pewnie już czujemy smak porannej kawy i przeżywamy radość ze wspólnego śniadania, bo to tutaj zaczyna się każdy dobry dzień. Jeśli wstaniemy odpowiednio wcześnie, a okno kuchenne skierowane jest na wschód, to mamy świetną okazję rozkoszować się błogim, cichym porankiem i z filiżanką w dłoni wypatrywać pierwszych promieni słońca wpadających do wnętrza. Sielankową atmosferę i romantyczny nastrój idealnie podkreślają jasne, zwiewne firanki. Aranżacje okna kuchennego w tradycyjnym stylu chętnie wybierają miłośnicy klasycznych rozwiązań, które niezależnie od trendów zawsze doskonale odnajdą się w domowej przestrzeni. Białe firany w duecie z beżowymi zasłonami sprawią, że przytulność i ciepło zagoszczą w naszej kuchni o każdej porze dnia i roku. Warto sięgnąć również po delikatne, transparentne tkaniny w pastelowych odcieniach, żeby uzyskać efekt lekkości i miękkości, co jest szczególnie pożądane w modnych wnętrzach skandynawskich. Można także pokusić się o koronkowe lub haftowane zazdrostki, a jeśli chcemy wprowadzić oryginalny twist, powinniśmy spróbować poeksperymentować z różnymi długościami oraz finezyjnymi upięciami firan czy zasłon, wykorzystując oryginalne klamry.

Funkcjonalne i stylowe aranżacje okna kuchennego

Słońce wpadające do kuchni od strony południowej czy zachodniej to z pewnością oczekiwany gość, ale jego intensywna obecność może niekiedy utrudniać funkcjonowanie w pomieszczeniu. Żeby przygotowywanie obiadu odbywało się w odpowiednich warunkach, można zaciągnąć roletę, która idealnie wpisuje się w nowoczesny wystrój okien kuchennych. Wybór jest naprawdę bogaty – od tradycyjnych, poprzez rzymskie do typu dzień/noc. To my decydujemy o materiale, wzorze, kolorze i przepuszczalności światła. Możemy więc precyzyjnie dopasować wszystkie właściwości wedle własnego „widzimisię” i stylu kuchni. To nawet prostsze niż umiejętne doprawienie zupy! Bezproblemowe w obsłudze, łatwe w czyszczeniu, a przy tym niepozbawione charakteru są idealnym pomysłem dla użytkowników, którzy cenią praktyczne i niebanalne rozwiązania. Neutralne barwy i prostota rolet dobrze odnajdą się w lubianym stylu boho.

Okno kuchenne – aranżacje bliżej natury

Współcześnie coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które harmonijnie łączą nas ze światem przyrody. Wybieramy naturalne materiały, ekologiczne produkty, zwracamy uwagę na sposób wykonania, stajemy się świadomymi użytkownikami przestrzeni. Nieco przewrotnie więc nowoczesny wystrój okien kuchennych to nie futurystyczne ozdoby czy wymyślne tworzywa, ale jedwabne lub bawełniane firany, lniane zasłony czy bambusowe rolety lub drewniane żaluzje, które idealnie odnajdą się w bezpretensjonalnych i swobodnych estetykach. Gdy okno kuchenne umieszczone jest tuż przy blacie i płynnie przechodzi w parapet, możemy ustawić tam skrzynki z ziołami czy rośliny doniczkowe w wiklinowych lub glinianych osłonkach i będzie to najpiękniejsza dekoracja.

Czy nowoczesny wystrój okien kuchennych może istnieć bez dekoracji?

Aranżacje okna kuchennego często pozbawione są… zdobień. Surowy wariant idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przydomowy ogród cieszy oko swoim naturalnym pięknem. Jeśli zależy nam na olśniewającym efekcie, możemy zdecydować się na budzące zachwyt okno rogowe w kuchni, dzięki któremu zyskamy lepszą perspektywę i panoramiczny widok. Modna i coraz bardziej pożądana jest kuchnia z jadalnią otwarta na salon, więc może warto otworzyć ją również na ogród i zaprosić zieleń do środka? Równie modna suwanka Reveal Slide lub eleganckie okno Morlite pomogą tego dokonać w najlepszym stylu!

Apetyt rośnie w miarę… aranżowania

Jeśli mamy ochotę pójść krok dalej, możemy wybrać wariant bicolor i profil wewnętrzny w intensywnym odcieniu, żeby pomieszczenie zyskało ciekawy smaczek. Aranżacje okna kuchennego powinniśmy potraktować jako dobrą zabawę. Może będzie to wykwintne danie główne, a może szalony deser? Tak czy inaczej, droga do naszego serca prowadzi przez żołądek, ale też przez… świetny wystrój!