Okna antracytowe - OknoPlus

| 20 września 2021 |

Wnętrza bez koloru są jak kwiaty bez zapachu – można co prawda chłonąć piękno oczami, ale nie da się poczuć ich wyjątkowości. O tym, że barwa to ważny element aranżacji, w dodatku czuły na modowe zawirowania, świat wnętrzarski wie od dawna. Rynek okien również reaguje na trendy, także kolorystyczne. Modne kolory okien 2021? Niektóre odcienie, a wśród nich antracyt, od kilku sezonów utrzymują się na podium, lecz czy okna antracytowe mają obecnie rywali?

Modne kolory okien 2021 – co się zmieniło w rozgrywkach barw

Czy jesień, tak jak w branży fashion, przynosi zmiany w kolorystycznych trendach okien? Widać pewne przetasowania… Brąz we wszystkich odcieniach, szczególnie ciemnych, wraca do modowych czołówek – takie wieści płyną z wybiegów. To kolor uniwersalny, zdobi wnętrza od lat, więc nic dziwnego, że znów bryluje na salonach.

Sporo emocji budzi jednak antracyt. Odkąd pojawił się na rynku stolarki otworowej, nie traci mocnej pozycji wśród modnych odcieni. Skąd ta sława? Antracytowe okna, dostępne także w OknoPlus, sprawdzają się w projektach każdej domowej strefy: relaksu, pracy, gościnnej… Mogą być brane pod uwagę, kiedy zastanawiamy się nad nowoczesnymi aranżacjami okien w salonie, kuchni, ale też sypialni.

Z natury do mody, czyli droga na szczyt

Co to właściwie za kolor? Antracyt, barwa niełatwa do opisania, wpisuje się w przestrzeń pomiędzy głęboką szarością a przygaszoną czernią. „Korzeniami” sięga głęboko, do natury, bo jego nazwa wzięła się od skały będącej rodzajem węgla kamiennego.

Ten kolor odbieramy jako elegancki i szlachetny; jest wręcz stworzony do przestrzeni nowoczesnych i może stanowić kolorystyczną oprawę dużych przeszkleń. Co jeszcze sprawia, że okna PVC czy aluminiowe, wsparte mocą jego wizualnego oddziaływania, cieszą się popularnością?

Cóż, antracyt dominuje w grupie kolorów, i nie da się go nie zauważyć. Ma siłę plastycznego przebicia, więc okna antracytowe raczej nie będą neutralnym elementem aranżacji…

Modny akcent w oknach PCV – antracyt dopełnia aranżację

Antracytowe profile to wyrazisty element kompozycji, stworzony, by robić mocne wrażenie. W linii Morlite z gamy okien PVC OknoPlus, w palecie kolorów standardowych, znajdziemy dwie wersje tego koloru: Antracyt i Antracyt Satin. Obie propozycje sprawdzą się w projektach stawiających na stylowy (a nawet surowy) sznyt, np. we wnętrzach industrialnych albo w loftach.

Miłośnicy okien aluminiowych odnajdą kolor antracytowy w kolekcji Reveal, np. Reveal Hide, stylistycznie współpracującej z minimalistyczną przestrzenią i bryłą.

Antracyt ma się zupełnie dobrze, jeśli chodzi o prym w modowych trendach okiennych, ale dzieli podium z innymi propozycjami. Jakie kolory okien są także hot?

Modne kolory okien – piękno drewna, urok wygody

Z czym kojarzy się drewno? Idąc tropem najprostszych, pojawiających się w pierwszej kolejności obrazów: z naturą, z ciepłem domowego ogniska i przytulną przestrzenią do życia. To właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego okleina drewnopodobna stała się konkurentką antracytu.

Profile okienne, których wygląd nawiązuje do piękna drewnianych faktur, ich rozmaitych barw, ciekawych żłobień i usłojenia, pozostają w modowej grze. Wybierane są zarówno do tradycyjnych, jak i do nowoczesnych wnętrz, np. w stylu skandynawskim, często jako element wspierający wizualne ocieplanie przestrzeni.

W przypadku okleiny drewnopodobnej popularność i bycie trendy wynikają nie tylko z estetyki. Niekiedy modę wspiera funkcjonalność. Tak jest i tu, okna z profilami inspirowanymi drewnem nie wymagają czasochłonnej konserwacji.

Bikolor – nie ograniczaj się w kreacji

Modne kolory okien 2021, czyli antracyt i odcienie drewna, to nie wszystko w temacie okiennych trendów, aktualnych także jesienią. Moda kocha kolor, ale jeszcze bardziej… dwa kolory, np. dobrane na zasadzie kontrastu. To nie tylko sposób na wzmocnienie siły kreacyjnego przekazu, ale też ulga, kiedy nie trzeba ograniczać się przy projektowaniu. Okna nie muszą być jednolite, taką możliwość daje bikolor.

Na czym polega ta technika? Gdyby pokusić się o próbę ujęcia jej w dwóch słowach, powiemy: na różnorodności. Inny sposób barwienia wewnątrz i na zewnątrz, a w rezultacie dwukolorowe okno i dwie koncepcje do zrealizowania. Klienci OknoPlus mogą zdecydować się na tę opcję i zestawić kolory ram, jak im duch kreacji podpowiada…

Czerń profili kontrastująca z jasną elewacją na zewnątrz, a wewnątrz np. antracyt w roli kluczowego detalu? Czemu nie? Dwukolorowe okna pozwalają na więcej swobody w tworzeniu wymarzonego miejsca.

Modne kolory okien 2021 a antracytowe okna – wybór należy do Ciebie!

Jesień sypie liśćmi, moda sypie trendami, okna… mienią się kolorami. Dobrze wprowadzić pod dach kolor lub bikolor – pośród barw łatwiej szukać inspiracji. Okna antracytowe (PCV i ALU), okleina drewnopodobna czy dopasowane (albo skontrastowane) barwowo ramy? A może biel, która opiera się modowym wahaniom, bo to siła i przywilej klasyki? Albo czerń, bardzo modna w świecie okien rok temu, ale nadal w czołówce trendów…  Wybierajmy tak, aby poczuć się w domu jeszcze lepiej.