Osiedle Królewskie w Myślenicach - OknoPlus

| 2 maja 2022 |

Podczas wznoszenia nowoczesnych budynków mieszkalnych nie ma miejsca na żadne kompromisy – zarówno w kontekście jakości, jak i designu wybieranych produktów. A to oznacza nieustanne poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań, innowacji technologicznych oraz ciekawszego wzornictwa. Nie inaczej było w przypadku Osiedla Królewskiego w Myślenicach. Inwestor, postawiony wcześniej przed dylematem: okna aluminiowe, drewniane czy PVC, decydował się na klasykę, jednak… zmienił zdanie, gdy poznał zalety rozwiązań OknoPlus. Odpowiedź na pytanie: okna aluminiowe, drewniane czy PVC okazała się niezwykle prosta. Ale zacznijmy od początku…

Mieszkać po królewsku!

„Osiedle królewskie”, nad budową którego czuwał NEW HOME Investments, to jedna z najciekawszych realizacji w tej okolicy. Będąc nieco na uboczu, zapewnia ciszę, spokój i zachwycające widoki, ale wystarczy zaledwie kilka minut, by znaleźć się w centrum miasta. Nie tylko doskonale wykorzystuje potencjał samej lokalizacji, ale oferuje nowoczesne mieszkania i apartamenty o wysokim standardzie. Oprócz idealnie przemyślanego projektu, który stawia na wygodę i funkcjonalność, gwarantuje najwyższą jakość materiałów – od innowacyjnego betonu komórkowego, przez ceramiczną dachówkę, bezpieczne drzwi, systemy SMART, aż po prawdziwą wisienkę na torcie niezawodności i designu – balkony francuskie i nowoczesne okna OknoPlus.

Okna aluminiowe, drewniane czy PVC? Oto jest pytanie!

Współczesna architektura przeszkleniami stoi. W nowoczesnych projektach tradycyjne rozwiązania zastępowane są przez szklane narożniki, całoszklane ściany o naprawdę monumentalnych wymiarach, czy wielkogabarytowe konstrukcje przesuwne, które łączą dom z ogrodem. Co w nich tak niezwykłego? Po pierwsze gwarantują wizualny efekt „wow”. Po drugie sprawiają, że wnętrza stają się ciepłe, jasne i przytulne. Po trzecie otwierają pomieszczenia na otaczającą zieleń, gwarantując tym samym piękne widoki. Co więcej, mogą pochwalić się całym wachlarzem praktycznych funkcjonalności: mają ogromny wpływ na komfort termiczny domowników, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu, chronią przed hałasem płynącym z zewnątrz, a do tego stoją na straży bezpieczeństwa dobytku. Innymi słowy – mają naprawdę ogrom zalet.

Gdy usłyszeliśmy o tym projekcie, od razu wiedzieliśmy, że okno PCV Morlite oraz aluminiowa kolekcja Reveal będą strzałem w dziesiątkę, ale… inwestor od zawsze stosował w swoich realizacjach okna o naturalnym usłojeniu. Pojawiły się zatem pytania: okna aluminiowe czy warto na nie postawić? Lepiej wybrać okna aluminiowe czy drewniane? Zdecydować się na okna drewniane czy PVC? Po przedstawieniu zalet naszych rozwiązań decyzja mogła być tylko jedna: Morlite i Reveal wchodzą do gry!

Rozwiązania na miarę XXI wieku

To, co wyróżnia propozycje OknoPlus na tle innych rozwiązań, to zupełna redefinicja znaczenia „okna premium”, w którym to nie cena decyduje o tym, czy rozwiązanie jest z najwyższej półki, a najwyższe parametry, bezapelacyjna jakość, szeroki wachlarz funkcjonalności oraz możliwość dostosowania nawet najmniejszego detalu do specyficznych wymagań projektu. A w tym przypadku Morlite i okna premium ALU Reveal nie mają sobie równych, dzięki czemu odpowiedź na pytanie: okna aluminiowe, drewniane czy PVC jest naprawdę prosta.

Uw na poziomie 0,7 W/m2K sprawia, że sprawdzą się doskonale w projektach domów energooszczędnych, a nawet pasywnych. Parametr przenikania ciepła znacznie wyprzeda bowiem wymagania WT 2021, które obowiązują od stycznia zeszłego roku (dla okien elewacyjnych wynosi 0,9 W/m2K). Dodając do tego wartość przenikania ciepła szyby na poziomie Ug = 0,5 W/m²K, współczynnik przepuszczalności energii przez okno g = 60% i współczynnik przenikania światła Lt na poziomie 77%, zyskujemy doświetlone naturalnym, niezniekształconym światłem wnętrza i więcej ciepła słonecznego. Dodatkowo, wysoka wiatro- i wodoszczelność sprawiają, że okna poradzą sobie z najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi.

Jednak parametry to tylko część sukcesu – drugą stanowi nowoczesny design, który doskonale dopełnia kompozycję Osiedla Królewskiego. W tym przypadku inwestor postawił na niezwykle modny antracyt, który tworzy wspaniałą całość z wszechobecnym bielem, drewnem i zielenią.

Czytaj również: Dom Optymalny – budownictwo nowoczesności.

Okna aluminiowe – czy warto coś do nich dodać? Otóż… tak!

Elewację Osiedla Królewskiego zdobi również zupełna nowość OknoPlus – balkon francuski Reveal. Nowoczesne profile aluminiowe DECALU w technologii SoEasy oraz technika montowania do ramy konstrukcji okiennej, wynoszą jakość i estetykę na zupełnie nowy poziom.

I tak Osiedle Królewskie w Myślenicach nabrało równie królewskiej oprawy!

Źródło zdjęć: NEW HOME Investments.