Okna NorskStil o doskonałej izolacji cieplnej - OknoPlus

| 10 grudnia 2015 |

Stolarka okienna zapewnia optymalną izolację ciepła w budynku tylko wówczas, gdy jest dostosowana do panującego na danym terenie klimatu. Z myślą o trudnych warunkach atmosferycznych eksperci OknoPlus stworzyli nowy model okien pod nazwą NorskStil.

Model NorskStil powstał przy współpracy z norweskimi ekspertami, którzy specjalizują się w rozwiązaniach dedykowanych dla mroźnego skandynawskiego klimatu. Łącząc ich doświadczenie z najnowszymi technologiami, powstały okna, które doskonale sprawdzają się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Nowe okna wyposażone są w 6 komorowe profile klasy A o minimalnej grubości ścianek zewnętrznych 2,8 mm i szerokości zabudowy 82,5 mm. W standardzie przewidziano potrójne pakiety szybowe o grubości 48 mm o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt=74% oraz izolacyjności Ug = 0,5 W/m2K. Przy tych parametrach okno referencyjne NorskStil posiada współczynnik izolacyjności termicznej Uw = 0,7 W/m2K.

NorskStil – szeroka paleta kolorystyczna

Okna NorskStil dostępne są w wielu odmianach kolorystycznych, co pozwala z łatwością dopasować je do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. W standardzie wybierać można spośród najchętniej kupowanych w ostatnim czasie odcieni, takich jak: Montana, Tiama czy Vermont, z kolei z grupy acrylcolorów m.in.: antracytu i szarego.

W opcji rozszerzonej mogą Państwo wybierać spośród kilkudziesięciu folii drewnopodobnych, jednobarwnych oraz akryli. Znajdują się wśród nich zarówno stonowane odcienie, jak i te bardziej krzykliwe. Przykładowo zwolennicy klasycznego stylu mogą skorzystać z obustronnej okleiny drewnopodobnej, natomiast ci z Państwa, którzy preferują tradycyjną biel mogą zdecydować się na acrylcolor w tym właśnie odcieniu.

Osoby lubiące bardziej awangardowe rozwiązania mogą być zainteresowane połączeniem okleiny drewnopodobnej zastosowanej po stronie wewnętrznej i powłoki akrylowej na zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór okleiny utrzymanej w jednakowej kolorystyce z palety RAL, bądź innym kontrastowym odcieniu. Jeszcze innym rozwiązaniem są powłoki o metalicznej barwie, które do złudzenia przypominają stolarkę aluminiową.

Innowacyjna powłoka akrylowa

Profile wykorzystywane w modelu NorskStil mogą na Państwa życzenie zostać pokryte powłoką ze szkła akrylowego. Zapewniają one znacznie większą trwałość w porównaniu z tradycyjnymi oknami PVC, dzięki czemu stolarka zachowuje niezmienne właściwości przez długi czas.

W technologii tej płynne szkło łączone jest z płynnym PCV, co sprawia, że komponenty zespolone są w nierozerwalny sposób. Powłoka wykonana ze szkła akrylowego odbija większość padających na nią promieni słonecznych, przez co zjawisko nagrzewania zostaje zmarginalizowane. Co więcej, jej struktura jest znacznie bardziej odporna na zabrudzenia oraz łatwiejsza w pielęgnacji.

Doskonałe dopasowanie do potrzeb

Model NorskStil może być wyposażony w szereg innych, opcjonalnych rozwiązań, które pozwolą Państwu jeszcze lepiej dopasować stolarkę do własnych potrzeb. Możliwe jest m.in.:

  • Wykorzystanie potrójnego systemu uszczelek, który zabezpiecza przed nieszczelnością i umożliwia pracę okuć obwiedniowych w powstałej dzięki temu komorze suchej, co znacząco zwiększa ich wytrzymałość.
  • Wklejanie szyb w ramę skrzydła znakomicie poprawia parametry statyczne oraz ułatwia obsługę, dzięki czemu otwieranie i zamykanie staje się bardziej komfortowe.
  • Zastosowanie ukrytych zawiasów poprawiających estetykę oraz szczelność okien.
  • Wykorzystanie specjalnego kształtu ramy, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe.

Standardowe parametry techniczne NorskStil:

  • Uw – okna referencyjnego 1230 x 1480, RU, NorskStil – 0,7W/m2K.
  • Ug – pakietu szybowego 0,5 W/m2K.
  • Lt – przejrzystość szyby 74%.

Zobacz również: Reveal – nowa odsłona okien aluminiowych OknoPlus.