Boho okno

| 12 kwietnia 2024 |

Wiosna to czas, kiedy większość z nas zaczyna czerpać siłę z budzącej się do życia natury. Słońce chętniej wygląda zza chmur i zagląda przez okna, a na twarzy mieszkańców coraz częściej maluje się uśmiech. Zieleń nabiera mocy, w ogrodzie pojawiają się pierwsze kwiaty, ptaki śpiewają radośnie. Otrząsamy się z resztek zimowej szarości i czujemy jak wzbiera w nas energia. Aż chce się działać! Rozglądamy się dookoła, zastanawiając się, jak oddać ten wyjątkowy stan ducha w dekoracji domowej przestrzeni. Trzeba coś zmienić, podkreślić naturalny urok wnętrza i otworzyć dom na piękno przyrody. Okno w stylu boho wydaje się propozycją wprost stworzoną do celebracji wiosny z całym jej kolorytem.

W jakim wnętrzu sprawdzi się okno boho?

W urządzaniu czterech ścian panuje jedna nadrzędna zasada – wystrój powinien przede wszystkim wpływać na poprawę nastroju lokatorów. W związku z tym warto zaufać intuicji i wykreować dekorację, która każdego dnia będzie dodawać nam otuchy w chwilach zwątpienia i rozbudzać ochotę do działania. Trendy wnętrzarskie dostrzegają zależność między doskonale zorganizowanym wnętrzem a duchową równowagą, dlatego z coraz większą uważnością stawiają na afirmację codziennego życia, co uwidacznia się w pomysłowych aranżacjach. Okna w stylu boho będą świetnym zwieńczeniem wystroju hołdującego naturze oraz śmiało sięgającego po artystyczne środki wyrazu.

Jak okna w stylu boho wpływają na przestrzeń?

Właściwa aranżacja okienna pozwala uzyskać lepszą perspektywę – odpowiednio wykorzystać widok i wprowadzić do środka słoneczny blask oraz przydomową zieleń. Są to atuty doskonałego wystroju, dzięki którym we wnętrzu zagości zmysłowa lekkość i pożądana harmonia. Żeby dobrze wykorzystać dary natury i własną kreatywność w urządzaniu czterech ścian, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest styl boho wnętrza i czy chcemy rozsmakować się w tej estetyce. Jeśli poczujemy, że oryginalny wymiar przestrzeni skąpanej w słońcu, nawiązującej do artystycznych osiągnięć i egzotycznych doświadczeń to coś dla nas, możemy z przekonaniem zabrać się do… tworzenia. Niekoniecznie musimy od razu cały dom zamieniać w swobodne siedlisko bohemy czy muzeum etniczne, wystarczy gdy swym niepowtarzalnym wyglądem już od progu gości i domowników będzie intrygował salon boho. Dopełnieniem wyjątkowego pomieszczenia stanie się eleganckie okno boho.

Jak wygląda okno w stylu boho?

W lubianej stylistyce japandi podkreślamy subtelny wymiar przestrzeni i naturalne materiały. Stonowane, jasne, harmonijne wnętrze ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Dzięki lekkości panującej w wystroju zyskujemy czas i miejsce na odpowiedni relaks i ukojenie nerwów. Każdy szczegół ma znaczenie i właściwe dla siebie miejsce w tej energetyzującej kompozycji. Podobnie wpływają na domowników ciekawie zaaranżowane okna. W stylu boho również zwracamy się w stronę wyzwalającej prostoty i siły natury. Przemyślana dekoracja sprawia, że w naszym domu panuje niepowtarzalny, ciepły klimat. Okno boho doceni naturalne tkaniny, jasne kolory i intrygujące akcenty, wielobarane wzory i faktury. Zwiewne zasłonki w kolorze przytulnego beżu wykonane z lnu lub bawełny, koronkowe firany w odcieniu złamanej bieli zawieszone na bambusowym karniszu, ręcznie robiona makrama, drewniane żaluzje czy pomarańczowa roleta, a nawet zielone rośliny w wiklinowych osłonkach dodadzą lekkości i charakteru wystrojowi. Delikatne okna w stylu boho sprawią, że każdego dnia będzie towarzyszył nam pozytywny vibe!

Czy okno boho może być saute?

Czasami najlepszą dekoracją okna jest… brak dekoracji. Szczególnie, gdy na zewnątrz króluje bujny ogród lub dom znajduje się w otulinie lasu. Jeśli okna wychodzą na południową czy zachodnią stronę możemy cieszyć się złotym blaskiem i feerią barw tuż przed zmrokiem, więc należy odpowiednio oprawić taki spektakl. Mogą to być drewnopodobne ramy w designerskim modelu Genesis, który pięknie odnajdzie się jako okno boho.

Ozdobą może być też intrygujący kształt lub imponujący rozmiar przeszklenia. Nietypowe okna wprowadzają twist w aranżacji i podkreślają niebanalny styl budynku. Warto rozważyć wielkogabarytowe propozycje, które subtelnie zacierają granicę między wnętrzem a światem przyrody. Modna suwanka Reveal Slide to idealne rozwiązanie dla poszukujących komfortu, funkcjonalności i estetyki na najwyższym poziomie i dla tych, którzy chcą być jak najbliżej natury.

Czy piękno i wygoda powinny iść w parze?

Zdecydowanie tak! Okno w stylu boho nie tylko powinno zachwycać wyglądem i dekoracją, ale musi także przekonywać tym, czego nie widać na pierwszy rzut oka – parametrami i jakością. Cóż nam po ciekawych dodatkach, gdy ramy się wypaczą, przez szczeliny ucieka ciepło, a chłód i wilgoć przenikają do środka. Wtedy najbardziej przytulna aranżacja traci swoją lekkość i moc oddziaływania. Dlatego zanim zabierzemy się do aranżowania wnętrza, warto dowiedzieć się jak wybrać okna do domu, żeby inwestycja cieszyła przez długie lata.