Ozdoby zimowe

| 1 grudnia 2023 |

„Odmień swoje życie nie tylko z wiosną, ale również w środku zimy pomaluj oblodzone szybki”. Zdaniem wielu z nas zima to wymagająca pora roku. Stawia przed nami szereg wyzwań – musimy zmierzyć się z dotkliwym chłodem, szybko zapadającą ciemnością, brakiem energii i widokami, które często nie napawają optymizmem. Zimowe miesiące potrafią być malownicze, kiedy wszystko w około otula miękki śnieg, a szron osiada cicho na gałęziach, płotach i dachach. W obecnych czasach doświadczamy jednak więc szarych, wietrznych i wilgotnych dni, dlatego już teraz powinniśmy jak najlepiej przygotować nasze wnętrza na nadciągające miesiące. Ozdoby zimowe na okna nie tylko ocieplą atmosferę domowej przestrzeni, ale pozwolą wydobyć odpowiedni koloryt codzienności.

Zimowe ozdoby na okna kreują lepszą codzienność

Zimowe dekoracje okien nie tylko upiększają domową przestrzeń, ale także wpływają na lepszy nastrój domowników, bo gdy wnętrze wygląda estetycznie i przykuwa wzrok ciekawymi detalami, łatwiej zapomnieć o szarzyźnie na zewnątrz. Czasami wystarczą modne dekoracje okien – grube zasłony w nasyconych kolorach, finezyjnie upięte lekkie firany zwieńczone biżuteryjną klamrą czy rolety rzymskie, których forma sama w sobie zwraca uwagę i zachwyca. Jeśli jednak chcemy lepiej wejść w klimat i poczuć zimową, zjawiskową aurę, to powinniśmy sięgnąć po może nieco bardziej drobiazgowe, ale pełne uroku zimowe dekoracje na okna. Podkreślona intrygującymi elementami kompozycja wnętrza pozwoli odpowiednio dopieścić nasze zmysły i skutecznie poprawić samopoczucie.

Jak ozdobić okna na zimę?

Najjaśniejszym i najmocniejszym akcentem zimowej pory są Święta, które nadają radosny rytm wystrojowi wnętrza. Podobnie jest wiosną, kiedy w oczekiwaniu na Wielkanoc rodzą się oryginalne pomysły na ozdoby wielkanocne na okna i drzwi. Boże Narodzenie bez wątpienia wywiera duży wpływ na zimowe dekoracje okien – rozjaśniając zimowy mrok, w poszukiwaniu nadziei możemy zawiesić na oknie sznur lampek w ciepłym białym czy chłodnym odcieniu lub wybrać kolorowy zestaw. Na parapecie postawmy lampiony, świeczki pachnące cynamonem, piernikiem i jałowcem oraz latarenki w formie ośnieżonej chatki czy stajenki. W czasie, gdy skazani jesteśmy na długie wieczory, warto szukać jasnych punktów w przestrzeni, dlatego wszelkie migotliwe ozdoby zimowe na okna są jak najbardziej na miejscu.

Zimowe ozdoby na okna – niech blask zagości we wnętrzu

Obok subtelnych źródeł światła można także zdecydować się na pełne mocy i wyjątkowego stylu błyszczące zimowe dekoracje okien, żeby wprowadzić do wnętrza jeszcze więcej blasku i utrzymać fantastyczną atmosferę. Bombki o różnych kształtach i kolorach lub w jednej tonacji – srebrnej czy złotej, zawieszone na różnej długości stworzą czarującą girlandę, która elegancko wzbogaci wystrój. Kryształowe zawieszki przywodzą na myśl lodowe sople z krainy baśni, a szklane aniołki czy porcelanowe dzwoneczki wprowadzają więcej subtelności i sielskości do dekoracji. Warto również pomyśleć o kolorowych witrażach – w słoneczny dzień dodadzą odpowiedniego kolorytu pomieszczeniom, a barwne igrające ze sobą refleksy na pewno wywołają uśmiech na twarzach domowników. Elektryzujący efekt WOW w dekoracji zagwarantują połyskujące anielskie włosy czy tradycyjna lameta zawieszone w oknie zamiast firanek.

Magiczne ozdoby zimowe na okna

Ogromną rolę w dekorowaniu domowej przestrzeni odgrywa intrygujący kolor, dlatego warto wprowadzić go na salony i cieszyć się oszałamiającymi efektami. Należy wybrać niestandardową barwę i wydobyć jej głębię, aby stała się mocnym punktem wystroju. Kobaltowe dodatki do domu z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę jako wymarzone ozdoby zimowe na okna. Ten wyjątkowy odcień niebieskiego stanowi kwintesencję tego, co w zimie najlepsze – chłodny, ale szlachetny i intensywny pobudza wyobraźnię oraz podkreśla nietuzinkowy charakter. Kobaltowe żaluzje z aksamitu czy welurowe lub włochate poduszki na szerokim parapecie i wazon w tej niebanalnej barwie z zimowymi gałązkami, doniczka z gwiazdą betlejemską czy świeczniki w tym zjawiskowym odcieniu sprawią, że wnętrze zyska prawdziwie magiczne akcenty!

Naturalne zimowe dekoracje na okna

Jeśli wolimy być bliżej natury także w temacie wystroju, to na ożywczym spacerze powinniśmy poszukać świeżych, pachnących lasem iglastych gałązek oraz szyszek, a następnie w rodzinnym gronie przygotować zimowe wieńce. Przydadzą się suszone plastry pomarańczy i laski cynamonu oraz czerwone i zielone wstążki. Gdy ukończymy własnoręczne dzieło, możemy z dumą i satysfakcją zawiesić nasze zimowe dekoracje na okna. Czasami jednak, gdy wybierzemy odpowiednie przeszklenie – nieskazitelna szklana tafla oraz elegancki profil z widokiem na zimowe, ośnieżone pejzaże ogrodu czy lasu mogą stanowić najciekawszą wersję dekoracji, a wtedy zbędne są jakiekolwiek zimowe ozdoby na okna. Czasami mniej znaczy więcej i warto to rozważyć, bo odpowiednia perspektywa i naturalne światło we wnętrzu potrafią czynić cuda. Innowacyjne przeszklenie pozwala bezpiecznie i komfortowo zbliżyć się do zimy. Model PVC Morlite zachwyca designem i przekonuje funkcjonalnością – we wnętrzu jest ciepło, cicho i bezpiecznie, czyli otrzymujemy dokładnie to, o czym marzymy zimą. Hu hu ha, nasza zima… nie jest zła!