Hampton salon

| 30 października 2023 |

„Morze! Morze! Otwarte morze! Błękitne, świeże, zawsze wolne!” I taka też powinna być aranżacja domowej przestrzeni – otwarta, świeża, wolna od nadmiaru rzeczy. To właśnie uwalniająca prostota i witalna swoboda cechują salon w stylu hampton. Aranżacje naznaczone słońcem, duchem przygody i bliskością natury pozwalają odnaleźć więcej spokoju, harmonii i pozytywnej energii we wnętrzu. Jeśli marzy nam się komfortowy, jasny i niesztampowy zakątek w czterech ścianach, to niech stanie się nim nasz idealny salon. Styl hampton pomoże zamienić ten pokój dzienny w cichą i bezpieczną przystań, gdzie czas płynie w zgodzie z naszymi potrzebami.

Jak nadmorski klimat wpływa na aranżację wnętrza?

Poszukując lekkości, rześkości oraz słonecznej energii w domowej przestrzeni śmiało możemy zdecydować się na styl hampton. Salon urządzony w nadmorskim klimacie stanowi doskonałe połączenie wyrafinowanego luksusu i bezpretensjonalnej naturalności. Coraz częściej w temacie aranżacji wnętrz otwieramy nasze pomieszczenia na subtelne kolory, miękkie tkaniny, oryginalne dodatki. Pragniemy wystroju, który załagodzi trudy codziennego dnia, pozwoli odnaleźć ukojenie i umożliwi pielęgnowanie wewnętrznej równowagi.

Na fali pozytywnych emocji ustawmy nasz estetyczny kompas na styl hampton. Salon pełen świeżych, morskich odniesień pomoże nam wypłynąć na szerokie wody odprężenia i zwyczajnej, codziennej radości, a to przecież kwintesencja szczęśliwego życia.

Czy mały salon w stylu hampton może zrobić wielkie wrażenie?

Niezależnie od metrażu pokój dzienny może stać się prawdziwą oazą spokoju i przytulności. Bardzo ważna jest odpowiednia kolorystyka. Subtelne, jasne kolory idealnie rozjaśnią i optycznie powiększą mały salon w stylu hampton, podkreślając jego niebanalny wymiar. Biel, we wszystkich tonacjach, różne odcienie szarości, ciepły, radosny beż, a do tego niebieskie oraz kobaltowe dodatki do domu jako kontrapunkty dodające wystrojowi mocy i charakteru znakomicie współgrają z feerią świateł oraz marynistycznych detali. Jasne ściany idealnie komponują się z drewnianą podłogą czy drewnopodobnymi ramami ekologicznego okna Genesis, bo drewno, a także jego udana imitacja, to materiał, który wyjątkowo docenia nadmorski salon. Styl hampton charakteryzuje się delikatnymi barwami i potęgą naturalnych komponentów, dlatego nieustanie zachwyca bez względu na rozmiar i rodzaj pomieszczenia.

Jak wygląda salon w stylu new hampton?

Nowoczesny styl hampton to nieco świeższa odmiana nadmorskiej estetyki we wnętrzach. Nawiązania do minimalistycznej tradycji przełamane bardziej wyszukanymi odniesieniami to właśnie współczesny styl hampton. Salon w takim wydaniu będzie bardziej otwarty na kreatywne połączenia oraz innowacyjne rozwiązania. Czasami w jasnym, spokojnym wnętrzu można wpłynąć pod prąd, wprowadzając industrialne akcenty do dekoracji – czarne, loftowe lampy, betonowa podłoga, ceglana ściana to oryginalny twist, który pozwoli na udaną fuzję stylów. Salon w stylu new hampton potrafi również znakomicie uwydatnić luksusowy wymiar przestani. Odważnie możemy podryfować w stronę dodatków rodem z salonu w klimacie glamour – złote ramy obrazów, kryształowy żyrandol czy welurowa kanapa w kolorze viva magenta i szklany, owalny stolik na chromowanych nóżkach. Nowoczesny styl hampton jako twórcze podejście do tematu aranżacji pozwala popuścić wodze fantazji i po prostu… być na fali!

Jak wyznaczyć azymut w stylu hampton?

Współczesne projekty wnętrz obierają jeden, wspólny kurs. Nie zbacza z niego również salon w stylu hampton. Aranżacje dryfujące w stronę słońca, zieleni i widoków to istota każdego udanego wystroju. Żeby jak najlepiej wykorzystać dary natury we wnętrzu, warto wybrać niestandardowy rozmiar przeszklenia i zamontować imponujące estetyką oraz parametrami suwanka Reveal Slide. Elegancki, aluminiowy profil i nieskazitelna, szklana tafla umożliwią podziwianie słonecznego horyzontu i rozbudzą ciekawość świata, który pięknie zmienia się wraz z porami roku w przydomowym ogrodzie. Ciepło złotych promieni wypełnia swym drogocennym blaskiem serca domowników oraz wydobywa głębię z niepowtarzalnej aranżacji.

Salon, który pozwoli złapać wiatr w żagle!

Wyjątkową atmosferę wnętrza kreują właściwie dobrane kolory, funkcjonalne oraz komfortowe meble, a także oryginalne dodatki. Warto jednak pamiętać o zasadzie, że mniej znaczy więcej, żeby dekoracja nie utonęła pod natłokiem bibelotów, ale zabrała nasz duży czy mały salon w stylu hampton w piękny, aranżacyjny rejs. Odpowiednie detale mogą fantastycznie ożywić wystrój, więc należy je umiejętnie wyeksponować w pomieszczeniu. Poduszki w biało-granatowe pasy, błękitne zasłony, pleciony dywanik, marynistyczne obrazy, żyrandol w formie steru, zegar ukryty w ozdobnej kotwicy, muszelki z morskim piaskiem w słoiku, jutowe lampiony czy szklany wazon z żywymi kwiatami sprawią, że nadmorski klimat może zagościć w naszych czterech ścianach nawet jeśli morze oddalone jest od naszego mieszkania setki kilometrów.

Zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny styl hampton niemal pozwalają poczuć delikatną bryzę nad wiklinowym fotelem i słony smak wiatru tuż nad kanapą, bo na tym właśnie polega magia aranżacji i otwarcie się na naturę!