Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe - OknoPlus

| 12 maja 2019 |

Czasy, w których drzwi wejściowe postrzegane były wyłącznie jako nieodzowny element budowlano-funkcjonalny odeszły do lamusa. Dziś, dzięki kreatywności projektantów, niemal nieograniczonym możliwościom materiałowym i doskonałym parametrom technicznym stają się swoistą wizytówką każdego domu. Wszak jak nas widzą, tak nas piszą, a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Ale… czy energooszczędne, bezpieczne i wytrzymałe drzwi zewnętrzne mogą być równocześnie eleganckie i ciekawe wzorniczo?

We współczesnych projektach domów zauważalnie dominuje trend, w którym architekci dążą do łączenia nowatorskiego designu z funkcjonalnością i prostotą form. Bryła na miarę XXI wieku od razu przywodzi na myśl duże przeszklenia, minimalistyczne wykorzystanie barw i zdobniczą oszczędność, która nadaje projektowi niezwykle eleganckiego, a przede wszystkim nowoczesnego charakteru. Doskonałym dopełnieniem takiej stylistki są oryginalne, nieszablonowe i wyróżniające się drzwi wejściowe, które – zależnie od wykończenia – mogą podkreślać delikatny charakter fasady lub stanowić jej odważne, ekstrawaganckie uzupełnienie. A w tym przypadku… jest w czym wybierać!

Funkcjonalne aluminium

Aluminium to jeden z materiałów najchętniej wykorzystywanych przez architektów. Lekka, a jednocześnie trwała i odporna konstrukcja, łatwy w kształtowaniu materiał pozwalający urzeczywistnić śmiałe wizje projektantów i parametry wytrzymałościowe istotne pod względem odporności na włamanie – te zalety sprawiają, że aluminium jest coraz częściej wykorzystywane do produkcji drzwi wejściowych. Ale to nie wszystko – nowoczesna technologia pozwala także na w pełni zindywidualizowane podeście do designu, stanowiąc doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesne aranżacje i niebanalne rozwiązania wzornicze.

Kiedy projektowaliśmy drzwi zewnętrzne aluminiowe STAR, przyświecała nam jedna myśl: niech niemal jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia naszych Klientów – Tomasz Grabka, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.

Stworzone, by zachwycać

Elegancką, gładką i jednolitą powierzchnię skrzydła można z łatwością dostosować do najbardziej wymagających aranżacji. Ogromny wybór zaczyna się od koloru – od stonowanych, piaskowych odcieni, poprzez szeroką gamę palety RAL, aż po okleinę drewnopodobną. A to dopiero początek. Skrzydło możemy bowiem ozdobić aplikacją ze szczotkowanej stali nierdzewnej lub folii drewnopodobnej, dekoracyjnym frezowaniem lub przeszkleniem: przezroczystym, refleksyjnym, barwionym w masie, Satinovo, bezpiecznym, weneckim lustrem, piaskowanym (którego wzór może nawiązywać do aplikacji panelu), zaś powierzchnię drzwi wykończyć w aspekcie matowym, błyszczącym albo strukturalnym. Równie szerokie możliwości dają pochwyty – zlicowane lub nawierzchniowe, ze szczotkowanej stali szlachetnej, o różnorodnych wielkościach i kształtach.

Stworzone, by wyróżniać

To, co doskonale wyróżni nasz dom na tle innych budynków, to eleganckie, a zarazem wyraziste kontrasty. Jasną elewację możemy dopełnić skrzydłem drzwiowym w odcieniu modnego antracytu, wyrazistego bordo czy głębokiego brązu imitującego słoje naturalnego drewna. Uzyskany w ten sposób kontrast nada aranżacji niebywałej dynamiki i energii, będzie przykuwał wzrok i sam w sobie stanie się niebanalną ozdobą. Pamiętajmy jednak, że wykorzystanie zbyt wielu kolorów sprawi, że kompozycja może zostać odebrana jako chaotyczna i mało gustowna. Jeśli więc nie jesteśmy pewni ostatecznego efektu zestawienia wielu barw, rozważmy łagodniejszą alternatywę, która urozmaici projekt i wprowadzi do niego wzornictwo w spokojniejszym wydaniu. Ciekawym pomysłem będzie wybór stonowanego skrzydła, korespondującego z elewacją budynku, opatrzonego ozdobnym przeszkleniem, nowoczesną, drewnianą wstawką czy wyróżniający pochwytem.

Asortyment jest naprawdę bogaty. Możemy wybierać spośród wielu atrakcyjnych propozycji katalogowych lub zdecydować się na samodzielny projekt, dowolnie łącząc materiały, faktury i wykończenia. Dziś możliwości są naprawdę…otwarte! – Tomasz Grabka, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.

Stworzone, by chronić

Idealne drzwi wejściowe powinny łączyć w sobie wiele aspektów: piękno i estetykę, unikalny design, funkcjonalność, bezpieczeństwo, ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Panele nakładkowe w modelach STAR wykonane są z blachy aluminiowej: zewnętrznej o grubości 3 mm i wewnętrznej – 2 mm, wypełnionej twardą pianką izolacyjną PU, G-60 kg/m³. Dodatkowo od strony zewnętrznej między blachą a pianką stosuje się gumę dylatacyjną o grubości 4 mm. W ten sposób, dzięki nowoczesnej technologii, współczynnik przenikania ciepła osiąga wartości od 0,57 W/m²K w przypadku drzwi pełnych i 0,89 W/m²K – dla drzwi z pakietem szybowym – Tomasz Grabka, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.

Drzwi zewnętrzne łączą dwa światy – ciepłe i prywatne wnętrze naszego domu z ogólnodostępną sferą publiczną. Podobna fuzja zachodzi podczas produkcji samych drzwi – wysokie parametry użytkowe, zapewniające najwyższy stopień bezpieczeństwa łączą się z estetycznym wzornictwem, tworząc bezpieczną, funkcjonalną i piękną wizytówkę naszego domu.