Niezawodne drzwi balkonowe – aluminiowe czy plastikowe?

Powiedzieć o nich „wielosezonowi wielozadaniowcy”, to jak nie powiedzieć nic. Jesienią i zimą stoją na straży domowego ciepła, wpuszczają do wnętrz drogocenne światło i dbają o niższe rachunki za ogrzewanie. Wiosną i latem zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, otwierają salon na ogród, a dzięki wpadającym do pomieszczeń promieniom słonecznym, wydobywają z aranżacji zupełnie nowy blask. Drzwi balkonowe – plastikowe lub aluminiowe, bo o nich mowa, mają przed sobą szereg zadań do spełnienia. Aby mogły wykonywać je należycie, należy wybrać te, które charakteryzuje najwyższa jakość, doskonałe parametry oraz niebanalny design. A materiał, z którego zostały wykonane? W dzisiejszych czasach ma zupełnie drugorzędne znaczenie!


Drzwi balkonowe – otwórz się na możliwości

Choć mogłoby się wydawać, że o plastikowych czy aluminiowych drzwiach balkonowych powiedziano już niemal wszystko, dziś na budowlaną i wnętrzarską scenę wkraczają rozwiązania, które niewiele mają wspólnego ze swoimi pierwowzorami. Nowoczesne drzwi balkonowe to nie tylko kolejny element architektoniczny, ale mocny punkt wzorniczy i funkcjonalny. Co to oznacza w praktyce?

Przed nowoczesną stolarką otworową postawiono szereg zadań i to nie zawsze oczywistych, a tym bardziej niekoniecznie widocznych na pierwszy rzut oka. Wysokiej jakości rozwiązania o wyśrubowanych parametrach termicznych dbają o energooszczędny charakter budynku, zapewniają przyjemną temperaturę nawet w niezwykle mroźne miesiące i sprawiają, że coraz rzadziej spoglądamy w stronę kaloryferów. Zatrzymują bowiem ciepło w pomieszczeniu i nie pozwalają mu wydostać się na zewnątrz. Efekt? Niższe rachunki za ogrzewanie i… zima znacznie łatwiejsza do przetrwania.

Ale to nie wszystko. Dobrej jakości drzwi balkonowe – aluminiowe lub plastikowe pozostawią na zewnątrz niechcianych gości – zarówno tych czyhających na nasze mienie, jak i tych w postaci uciążliwych hałasów miejskiej dżungli. Jest więc ciepło, cicho i bezpiecznie – do pełni szczęścia brakuje jeszcze… światła! Stawiając na najlepsze pakiety szybowe zyskujemy gwarancję odpowiedniego poziomu naświetlenia wnętrz, za co odwdzięczy nam się nie tylko samopoczucie, ale i kompozycja wnętrza. Otulona promieniami może pokazać się z zupełnie nowej, zaskakującej strony. A skoro o aranżacji pomieszczeń mowa…

Drzwi tarasowe/balkonowe jako element wystroju wnętrza

Cóż nam po funkcjonalnych rozwiązaniach, jeśli nie wpiszą się perfekcyjnie w estetykę i styl naszego domu. Na szczęście dziś nie trzeba wybierać między tym, co funkcjonalne, a tym, co estetyczne. Wielkoformatowe szyby, nienaganne profile, a do tego możliwość puszczenia wodzy kolorystycznej fantazji – mamy to! Odcienie z bogatej palety RAL? Okleina drewnopodobna do złudzenia przypominająca naturalny surowiec? A może klasyczna biel? Wybór należy do Ciebie!