Wietrzenie powierzchni mieszkalnych w domach, kamienicach czy blokach nie tylko pomaga w zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza, lecz przede wszystkim wpływa pozytywnie na samopoczucie domowników. Czynność ta jest niezwykle istotna, ponieważ chroni mieszkańców przed działaniem nadmiernie nagromadzonego dwutlenku węgla, kurzu oraz alergenów. Ponadto zapobiega problemom związanym ze zbyt dużym poziomem wilgoci w pomieszczeniach, a także ogranicza... Więcej »
Okno, jakie jest, każdy widzi! Ale czy na pewno? Pod designerską ramą, wielkoformatowym przeszkleniem czy wymarzonym odcieniem kryje się coś jeszcze. Cisi bohaterowie całej konstrukcji, strażnicy naszego komfortu i bezpieczeństwa, na co dzień niewidoczni, ale niezwykle istotni. Okucia obwiedniowe, bo o nich mowa, to wielofunkcjonalni specjaliści, od których w dużej mierze zależy, czy inwestycję w... Więcej »
Coraz częściej słyszymy w mediach o zagrożeniu związanym ze zmianami klimatycznymi i ich bezpośrednim wpływie na przyszłość naszej planety. Eksperci biją na alarm i już dziś apelują, by wybiegać myślami w przód i skierować swoją uwagę na proekologiczne rozwiązania, zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń oraz rozważne korzystanie z zasobów naturalnych. Na szczęście ich wysiłki nie idą na... Więcej »
W ostatnim czasie coraz większą popularnością w budownictwie cieszą się domy modułowe. Rozwiązanie to warto rozważyć z co najmniej kilku powodów. Proekologiczna inwestycja, oszczędność czasu czy niższe koszty utrzymania – plusy są widoczne gołym okiem. Finalny efekt uzależniony jest również od odpowiedniego wykończenia. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jakie okna do domów modułowych powinniśmy wybrać... Więcej »
Z montażem okien jest jak z montażem filmowym – jeśli jest kiepski, to nawet najwyższej jakości elementy dodatkowe nie będą w stanie uratować finalnego efektu. Zły montaż – stosując filmową analogię – może skończyć się dla nas prawdziwym horrorem, a przecież nie po to decydujemy się na wymianę lub instalację nowej stolarki otworowej. Jak doprowadzić... Więcej »
Wybierając stolarkę okienną, zwracamy uwagę na jej kolor, design, dbamy o wysokie parametry termoizolacyjne, akustyczne, a także o bezpieczeństwo. I gdy wydaje nam się, że współczynniki Uw, Lt, Ug opanowaliśmy do perfekcji, a o nowoczesnych oknach wiemy naprawdę sporo, pada kluczowe pytanie o komory w oknach. (profilach okiennych), a dokładnie o ich liczbę. Ten ukryty... Więcej »
Coraz częściej eksperymentujemy w kuchni – sięgamy po orientalne przyprawy, mieszamy i łączymy smaki, odkrywamy oryginalne przepisy. Ta otwartość na doświadczenie czegoś nowego przekłada się nie tylko na nasz dosłowny, kulinarny smak, ale i na ten estetyczny. Chętniej sięgamy bowiem po nieoczywiste, niezwykle nowoczesne i efektowne elementy wykończeniowe – i to nie tylko w formie... Więcej »
Wyobraź sobie letni poranek pełen słońca: wstajesz, przeciągasz się i wychodzisz z kawą na taras, by posłuchać śpiewu ptaków oraz nacieszyć oczy otaczającą Cię naturą. Tak może wyglądać Twoja codzienna rutyna! Od kilku sezonów najmodniejszym trendem architektonicznym jest bowiem otwieranie domu na ogród – w ten sposób każdego dnia możesz spokojnie odetchnąć świeżym powietrzem i... Więcej »
Eko-budownictwo to naprawdę gorący temat! Choć sceptycy twierdzili, że ten trend przeminie tak szybko, jak się pojawił, stało się zupełnie inaczej. Na szczęście! Okazało się bowiem, że ekologiczne domy to nie tylko kolejna cegiełka, którą możemy z dumą dołożyć do ochrony środowiska, ale również dobry uczynek dla domowego budżetu. Inwestycja w budownictwo efektywne energetycznie to... Więcej »
Kiedy myślimy o designerskich projektach domów nie potrafimy ich sobie wyobrazić bez dużych przeszkleń. Współczesna architektura i wielkoformatowe konstrukcje szklane stanowią harmonijną jedność. Utrzymane w minimalistycznym tonie całoszklane ściany zewnętrzne serwujące panoramiczne widoki, przestrzeń, ciepło i światło kradną serca oraz wywołują wypieki na twarzach użytkowników. Lecz jak to zwykle z zauroczeniami bywa – często jednocześnie... Więcej »
Drzwi zewnętrzne powinny przede wszystkim stać na straży spokoju domowników – zabezpieczać dom przed nieproszonymi gośćmi, chronić przed zimnem, deszczem, a do tego zatrzymywać we wnętrzach drogocenne ciepło. I choć ich funkcje od wieków pozostają bez zmian, na przestrzeni lat przeszły wielką metamorfozę wizualną: nie są już masywnymi wrotami wykonanymi z dębu lub cedru czy... Więcej »
Nowoczesna stolarka powinna cechować się nie tylko designerskim wyglądem i gwarantować energooszczędność na najwyższym poziomie, ale również zapewniać nam bezpieczeństwo. Na szczęście, dzięki innowacyjnemu podejściu producentów oraz zaawansowanej technologii, sforsowanie okien nie jest już tak łatwe jak kiedyś – blaszki utrudniające rozwiercenie, wzmocnione okucia, specjalne systemy zaczepów stoją dzielnie na straży naszego dobytku. Do tego... Więcej »
Trudno wyobrazić sobie salon czy pokój stołowy bez wpadających do wnętrza promieni słonecznych, dlatego miłośnicy światła i przestrzeni tak chętnie decydują się na okna w rozmiarze XXL. Takie rozwiązanie, bez dwóch zdań, będzie ozdobą samą w sobie – zwłaszcza, gdy postawimy na stolarkę, która maksymalnie wyeksponuje przeszklenie, a cienkie profile staną się tylko jego subtelnym... Więcej »
Choć mogło się wydawać, że eko-budownictwo to chwilowa moda, chwytliwy slogan i trend, który przeminie, dziś stało się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju rynku budowlanego. Rosnąca świadomość ekologiczna, odpowiedzialność za wspólną przyszłość, aż w końcu realne zyski, np. w postaci niższych rachunków za ogrzewanie mówią same za siebie. Szczególną rolę odgrywa tu wysokiej jakości stolarka... Więcej »
Nie ma dymu… domu bez okien! A te muszą łączyć w sobie pełną funkcjonalność, estetykę wykonania, dbałość o bezpieczeństwo domowników i ich komfort – zwłaszcza termiczny. Szukając sposobów aranżacji przeszkleń warto połączyć to, co efektowne z tym, co efektywne, a w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na rolety okienne zewnętrzne. Te różnią się sposobem montażu,... Więcej »
Posiadanie tarasu lub ogrodu jest luksusem, o którym marzy wielu z nas. Świeże powietrze, kontakt z naturą, kubek kawy w letni poranek – zalety takiego rozwiązania są oczywiste i nie trzeba nikogo do tego przekonywać. Żeby jednak móc rozkoszować się nim w pełni, warto zapewnić sobie odpowiednie „wejście” do naszej przydomowej strefy komfortu. Przeglądając aktualną... Więcej »
Funkcjonalne i designerskie zarazem! Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku drzwi frontowych to więcej niż pewne. Nowoczesny design, staranność wykonania i dbałość o detale stanowią istotne kwestie, jednak liczy się również to, co niewidoczne dla oka. Doskonałe parametry techniczne oraz nowoczesne systemy zabezpieczeń drzwi zewnętrznych pełnią kluczową rolę zarówno w trosce o... Więcej »
Śnieg, mróz, wiatr oraz wilgoć – w okresie jesienno-zimowym okna regularnie wystawiane są na ciężką próbę. Wymagamy od nich wiele, ale czy tyle samo uwagi poświęcamy zachowaniu ich w dobrym stanie i nienagannej kondycji? Nadchodząca wiosna to doskonały moment, by przyjrzeć się im dokładniej i dokonać małego przeglądu potencjalnych, sezonowych uszkodzeń. Być może dzięki temu... Więcej »
Jeszcze kilkanaście lat temu nie istniało coś takiego, jak trendy okienne. Prym wiodły popularne „plastiki” w białych ramach o dość wątpliwej estetyce i niezbyt zadowalających parametrach. Punktem zwrotnym stał się rozwój technologii oraz możliwość produkcji stolarki okiennej z innych niż PVC materiałów. Dziś clou nowoczesnych, wywołujących ekscytację domów stanowią znacznych rozmiarów okna. Inspiracje 2021 roku... Więcej »
Ta dyskusja trwa od lat. Jakie okna kupić – PVC czy aluminiowe? Oba rozwiązania mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, a my poddamy je rzetelnej analizie. Dokonując ostatecznych wyborów warto, poza preferencjami stricte estetycznymi, uwzględnić kwestie technologiczne oraz funkcjonalne. Poznajcie mocne strony obu opcji. Niestety, wiedza wielu osób na temat nowoczesnego budownictwa bazuje na stereotypach... Więcej »
Od 1 stycznia 2021 roku każdy nowo powstający dom jednorodzinny musi spełniać normy energooszczędności zawarte w przepisach WT21. Oznacza to m.in., że współczynnik przenikania ciepła dla wszystkich dostępnych na rynku okien elewacyjnych nie może przekroczyć 0,9 W/m2K. Nowelizacja nie dotyczy budynków, które już stoją. Warto jednak pamiętać, że również w ich przypadku wymiana stolarki to... Więcej »
Zapewne większość z nas pamięta drewniane okna, które przepuszczały do środka większość dźwięków z zewnątrz – łącznie ze świstem wiatru. W latach 90. ubiegłego stulecia rozpoczęły się okienne rewolucje, a stolarkę drewnianą zastąpiło PVC. Okna plastikowe uznawane były wówczas za uosobienie nowoczesności. W porównaniu do poprzedników wykazywały się dużo większą szczelnością i zatrzymywaniem ciepła w... Więcej »
Choć zwykło się mówić, że „do trzech razy sztuka”, w przypadku poszukiwania idealnej stolarki nie ma miejsca na błędy czy kompromisy. Jak wybrać okna do domu, by były zarówno jego ozdobą, jak i idealnym dopełnieniem energooszczędnego, ekologicznego i niezawodnego projektu? Zacznijmy od początku i przyjrzyjmy się podstawowym współczynnikom, które znajdziemy w opisach i na kartach... Więcej »
Do niedawna traktowane wyłącznie jako niezbędny element budowlany, którego wybór ograniczał się do rozmiaru i materiału wykonania. Dziś stanowią nieodłączny element aranżacji wnętrza i wykończenia idealnej elewacji. Modne okna, bo o nich mowa, otwierają przed inwestorem zupełnie nowe, nieznane dotąd możliwości kompozycyjne, gdzie główne role grają nie tylko parametry techniczne, ale i design. A zwłaszcza... Więcej »
Wraz z początkiem maja 2020 na rynku systemów okiennych pojawił się bezkonkurencyjny produkt OknoPlus wyznaczający nowe trendy dla całej branży. Reveal to aluminiowe okno klasy premium, jedyne w swoim rodzaju połączenie nowatorskiej technologii, unikatowego designu i… mile zaskakującej ceny. Nowa linia okien OknoPlus bazuje na nowoczesnych profilach aluminiowych DECALU w technologii So Easy, które w towarzystwie,... Więcej »
Już w przyszłym roku wchodzą w życie zmienione warunki techniczne, jakie muszą spełniać domy jednorodzinne w Polsce. Nowy standard zakłada między innymi, że współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może przekroczyć wartości 0,9 W/m2K. Okna, które spełniają takie warunki prezentuje OknoPlus. Warunki Techniczne 2021 to nowelizacja przepisów budowlanych, której celem jest ograniczanie strat energii... Więcej »
Stoisz przed kupnem nowych okien do domu? To wybór na lata, a mnogość modeli dostępnych na rynku oraz różnice między ich parametrami sprawiają, że wytypowanie tych najlepszych bywa nie lada wyzwaniem. Estetyka, koszt, funkcjonalność, komfort użytkowania – jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę wybierając okna? Poznajcie pięć istotnych elementów, które warto przeanalizować, by dokonać najlepszego... Więcej »
Dla wielu kuchnia to serce domu. Tu rano krzyżują się drogi domowników, popołudniowa kawa najbardziej smakuje, mają miejsce najlepsze towarzyskie spotkania i powstają najpyszniejsze popisowe dania. Projektując ją, powinniśmy pomyśleć nie tylko o efekcie wizualnym, ale także o funkcjonalności. Niezależnie od tego, o jakiej kuchni marzysz – nie zapominaj o oknie! Kuchnia to jedno z... Więcej »
Łagodne kształty, zgrabny profil, subtelny wygląd i prosta elegancja w każdym calu – tak minimalistyczny look pozwala na wiele. Nowoczesne okna z wąskimi, aluminiowymi ramami i dużymi przeszkleniami można stylizować na różne sposoby lub cieszyć się ich czystą formą i doskonałą oprawą tego, co widać za oknem. W modnych aranżacjach okiennych liczy się atrakcyjny widok,... Więcej »
Kilkanaście procent populacji ludzkiej to osoby z niepełnosprawnością. W Polsce jest ich kilka milionów, z czego wielu porusza się na wózkach inwalidzkich. Obchodzony 3 grudnia Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to dobra okazja ku temu, by pochylić się nad ich problemami. Jednym z nich jest wykończenie i aranżacja domu czy mieszkania – bez barier. OknoPlus proponuje... Więcej »
Ma być prosto, elegancko i funkcjonalnie. To podstawa stylu nowoczesnego, który nade wszystko kocha również światło, przestrzeń i komfort. Innowacyjne rozwiązania proponowane dziś przez producentów okien doskonale wpisują się w takie założenia. Oto, co sprawdza się w nowoczesnej architekturze i aranżacji… Zwarta, lekka bryła, gładkie powierzchnie, proste formy, stonowane kolory i duże tafle szkła w... Więcej »
Czy okna mogą być zbyt szczelne? Wydaje się to niemożliwe, a jednak… W dobie nacisku na minimalizowanie start energii, rozwoju techniki budowlanej i montowania coraz bardziej doskonałych uszczelek okiennych zapominamy, jak ważną rolę w wentylacji grawitacyjnej odgrywają naturalne mikrootwory w oknach i drzwiach czy porowate ściany. Uciekając od bólu głowy spowodowanym wysokimi rachunkami za ogrzewanie... Więcej »
Współczesna architektura uwielbia duże przestrzenie i proporcjonalnie dostosowane do nich przeszklenia. To one nadają bryle budynku charakter i lekkość, decydują o jego nowoczesnym designie, przyciągają wzrok i uwagę. Wykorzystując szklane konstrukcje przesuwne, by połączyć taras z pokojem dziennym, zyskujemy więcej miejsca na relaks, rodzinne posiłki i towarzyskie spotkania – nie zamykając się przy tym na... Więcej »
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5 metra, odchodzi do lamusa – coraz częściej można je zobaczyć na drugim planie. Przeszklenia rosną w oczach – zwiększa się ich powierzchnia i rola. To doskonały sposób na zatarcie granicy między tym, co wewnątrz i na zewnątrz, stworzenie „przestrzeni niedomkniętej”, oferującej dodatkowe miejsce na relaks. Nowoczesna architektura nie... Więcej »
Podobno najbardziej skuteczna jest czujność życzliwego sąsiada, ale dobrze sprawdzi się też osiedlowy monitoring, alarm czy elektroniczny programator czasowy. Równie doskonałym i niezastąpionym strażnikiem naszego dobytku w czasie wakacyjnego wyjazdu mogą być również bezpieczne okna. Na co zwrócić uwagę, by podczas wymarzonego urlopu zamiast o pozostawiony dobytek, martwić się jedynie o pogodę na jutro? Włamywacze... Więcej »
Wybór odpowiednich okien to jeden z wielu dylematów, przed którymi stajemy, realizując marzenia o własnym domu. Łatwo pogubić się w gąszczu parametrów, komponentów, modeli, dodatkowym wyposażeniu, a nawet w palecie kolorów. Na co zwrócić uwagę, by wybór okien nie przysporzył nam bólu głowy, a ich późniejsze użytkowanie – migreny? Materiał, czyli możliwości Drewniane, aluminiowe czy... Więcej »
Minimalizm w architekturze jest kontynuacją kierunku, który rozwinął się w sztuce w latach 60. XX wieku. Objawiał się ograniczeniem plastycznych środków wyrazu, upodobaniem do prostych, geometrycznych kształtów oraz wielkością i skalą. Architekci, wiernie wzorując się na artystach, już w latach 80. ubiegłego stulecia zaczęli tworzyć niespotykane kubiczne bryły budynków, obok których nie można było przejść... Więcej »
Mały element, którego nie zauważamy – oczywiście dopóki coś nie zacznie zgrzytać lub piszczeć, skrzydło przestanie się swobodnie zamykać, a my poczujemy chłodny powiew. Czasem traktujemy go jak ozdobny komponent, „okienną biżuterię”, która ułatwia jego otwarcie. A przecież ten „drobiazg” decyduje o funkcjonalności przeszkleń, zapewnia komfort ich użytkowania czy prawidłową cyrkulację powietrza. Może zniechęcić włamywacza... Więcej »
Czasy, w których drzwi wejściowe postrzegane były wyłącznie jako nieodzowny element budowlano-funkcjonalny odeszły do lamusa. Dziś, dzięki kreatywności projektantów, niemal nieograniczonym możliwościom materiałowym i doskonałym parametrom technicznym stają się swoistą wizytówką każdego domu. Wszak jak nas widzą, tak nas piszą, a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Ale… czy energooszczędne, bezpieczne i wytrzymałe drzwi zewnętrzne... Więcej »
Gdy patrzymy na szybę okienną, wszystko wydaje się jasne i… przejrzyste. A jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej jej właściwościom, przeszklenie ujawni pełnię swoich możliwości, oferując nam komfort i bezpieczeństwo. Duże okna nadają budynkowi charakter i otwierają go na otaczającą przestrzeń. Dzięki nim dom staje się nowoczesny, przestronny i elegancki. Wielkogabarytowe przeszklenia mogą być źródłem światła... Więcej »
Prywatność i intymność czy jasne, pełne naturalnego światła pomieszczenie? Wilgoć prowadząca do powstawania pleśni i grzybów czy dobra cyrkulacja powietrza? Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w blokach z „wielkiej płyty”, nie masz tego typu dylematów – twoja łazienka to zabudowane pomieszczenie pozbawione okna, ale jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto je mieć lub na co... Więcej »
To okna i drzwi w dużej mierze decydują o komforcie korzystania z danego pomieszczenia. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa i prywatności, temperaturę otoczenia, światło i akustykę we wnętrzu, a to bezpośrednio przekłada się na samopoczucie osób, które w nim przebywają. W przypadku przestrzeni biurowej komfort pracowników rzutuje z kolei na ich efektywność. Dlatego dobór systemów okienno-drzwiowych... Więcej »
Proste, przytulne i funkcjonalne wnętrza, które się nigdy nie starzeją – za to kochamy styl skandynawski, będący od lat „stałym punktem programu” w trendach aranżacyjnych. Ci, którzy się właśnie urządzają prawdopodobnie – w 7 przypadkach na 10 – postawią na taką stylistykę lub przynajmniej jej elementy. OknoPlus też na nią stawia i podpowiada, jakie okna... Więcej »
Duże okna są źródłem światła oraz zysków z energii słonecznej, ale również mogą być powodem przegrzania pomieszczeń. W zależności od wielkości okien i konstrukcji domu (występowania zadaszeń/balkonów nad oknami) zastanów się nad doborem szyb szczególnie od strony południowej i zachodniej. Climatop Family Compass Program Climatop Family Compass zaproponuje gotowe rozwiązanie biorąc pod uwagę Twoje preferencje komfortu,... Więcej »
Rok 2017 przyniesie wiele zmian w branży okiennej, zarówno pod względem nowych warunków technicznych, jak i dynamicznie zmieniających się trendów architektonicznych. Od tego sezonu będziemy budować cieplej, energooszczędnej, a przede wszystkim nowocześniej, mając na uwadze minimalizowanie strat energii, niższe rachunki za ogrzewanie oraz poszanowanie otaczającego nas środowiska. O tym, jak dostosować się nie tylko do... Więcej »
Ograniczanie zużycia energii w budynkach, a co za tym idzie ukłon w stronę ekologicznego stylu życia oraz poszanowania środowiska, jest jednym z najważniejszych założeń nowoczesnego budownictwa. W związku z tym, kraje członkowskie UE nieustannie pracują nad nowelizacją przepisów, które mają ten proces uporządkować i przyspieszyć. Rok 2017 jest więc istotny dla upowszechniania budowy domów o... Więcej »
Popularność nowoczesnej architektury powoli zmienia krajobraz polskich miast. Geometryczne bryły z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami coraz częściej zastępują budynki zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Zmiany te pociągają za sobą zupełnie nowe podejście zarówno do kwestii projektowania, jak i samego procesu budowy. Otwiera się także pole do działania dla producentów nowoczesnych materiałów budowlanych, które nie tylko... Więcej »
W kulturze polskiej dom rodzinny zajmuje niezwykle ważne miejsce. Jeżeli decydujemy się na jego budowę, zazwyczaj robimy to tylko raz. Jest zatem istotne, aby działając w ramach konkretnego budżetu, przyłożyć uwagę do każdego szczegółu, każdego elementu naszej perfekcyjnej konstrukcji. Wszystko po to, aby kolejne kilkadziesiąt lat spędzić w najbardziej optymalnym dla nas otoczeniu, które będzie... Więcej »
Nowoczesne bryły budynków nieodłącznie kojarzą się z dużymi przeszkleniami, które od kilku sezonów niegasnąco podbijają serca zarówno inwestorów, jak i architektów. Podjęcie decyzji o montażu wielkogabarytowego okna niesie jednak za sobą pewne wątpliwości – przy tak niestandardowym rozmiarze szyby należy bowiem zachować maksymalny stopień stabilności, bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Aby duża szyba nie stała się…... Więcej »
Czasy, kiedy charakterystykę dowolnego okna można było zamknąć w 3 słowach: rama, szyba i zawiasy już dawno odeszły do lamusa. Potężny postęp technologiczny nie ominął branży budowlanej, a w szczególności stolarki okiennej i drzwiowej. Umożliwił on m.in. dostosowanie oferty do bardzo zróżnicowanych potrzeb Klientów – zarówno do tych poszukujących wyłącznie najniższej ceny, jak i tych... Więcej »
Niestandardowe rozwiązania, w których specjalizuje się firma OknoPlus, to wynik nieustannego poszukiwania technologii zwiększających komfort i bezpieczeństwo Klientów. Innowacyjne okucia Comfort i ComfortPlus pozwalają na efektywne wietrzenie wnętrz, bezpieczne dla wszystkich domowników, także – czworonożnych pupili. Dokonując wyboru stolarki okiennej zwracamy uwagę przede wszystkim na rodzaj pakietu szybowego oraz profilu ramy okiennej. Te dwa czynniki... Więcej »
Przy wyborze okien, zazwyczaj decydują względy użytkowe i estetyczne. Dużą rolę w projektowaniu budynków mieszkalnych odgrywa również komfort i ergonomia użytkowania. Wszystkie te walory posiadają drzwi balkonowe z niskimi progami. Stosowane progi mają zazwyczaj około 20 mm wysokości. Budowa samych progów jest różna, od tworzywowych poprzez aluminium oraz połączenie obu tych materiałów. Gdzie tak naprawdę... Więcej »
Polecamy Państwa uwadze ciekawą analizę okien energooszczędnych wykonaną przez niezależny portal oknoekspert.com. Autor przeprowadza wnikliwą analizę okien energooszczędnych 10 renomowanych producentów stolarki PCV na podstawie opracowanych przez nich ofert na 15 konstrukcji. W badaniu uwzględniono m.in. nasz produkt – NorskStil! NorskStil spisał się znakomicie – m.in. wykazano, że mamy najlepszy stosunek ceny do „energooszczędności okien” –... Więcej »
Stolarka okienna zapewnia optymalną izolację ciepła w budynku tylko wówczas, gdy jest dostosowana do panującego na danym terenie klimatu. Z myślą o trudnych warunkach atmosferycznych eksperci OknoPlus stworzyli nowy model okien pod nazwą NorskStil. Model NorskStil powstał przy współpracy z norweskimi ekspertami, którzy specjalizują się w rozwiązaniach dedykowanych dla mroźnego skandynawskiego klimatu. Łącząc ich doświadczenie... Więcej »
Klasa profilu okna – klasyfikacja Na rynku okiennym dostępne są okna z profili klasy A, B lub C: profile klasy A – grubość ścianek kształtuje się na poziomie 2,8-3mm, profile klasy B – grubość ścianek poniżej 2,8mm, profile klasy C – grubość ścianek poniżej 2,5mm. Grubość ścianek zewnętrznych, konstrukcyjnych profilu ma bezpośredni wpływ na statykę,... Więcej »
Parowanie jest wynikiem procesu fizycznego. W przypadku, gdy wilgotność względna w pomieszczeniu przekracza 60% przy różnicy temperatur wewnątrz – zewnątrz 20°C, może wystąpić zjawisko fizyczne, polegające na okresowej kondensacji pary wodnej na szybach od wewnątrz lub od zewnątrz. Jest to proces naturalny i nie ma nic wspólnego z jakością produktu. Powstawanie wody na szybach okiennych... Więcej »
Zakup okien to poważny wydatek zatem decyzja o zakupie nie powinna być pochopna. Dobre okna powinny cechować się bezawaryjnością przez wiele, wiele lat. Przy zakupie okien, proponujemy zatem zapytać: – o klasę profilu (dopuszczalna na rynku UE – klasa A), – o grubość ścianek konstrukcyjnych (min. 2,8mm), o szerokość komór wewnętrznych (optymalnie 5mm), – jakie... Więcej »
Bardzo często wydaje nam się, że okno jako element konstrukcyjny budynku powinno zostać zamówione przez osobę z większym zmysłem technicznym, tj. przez mężczyznę. Otóż nie do końca. Przy prawidłowym zamawianiu powinniśmy uwzględnić wiele aspektów czysto estetycznych, na które częściej zwracają uwagę kobiety. Na etapie kiedy zostaną już uzgodnione szczegóły dotyczące wyposażenia i funkcji okien… Warto... Więcej »
Aby bezpiecznie i właściwie użytkować okna należy dbać o nie od momentu ich zakupu. Pamiętajmy, że podczas prac remontowych, dalszych prac budowlanych czy wykończeniowych okna, a więc okucia, ramy, szyby w sposób szczególny narażone są na zniszczenia. Nie liczmy na „dbałość o nie” przez kolejne ekipy budowlane! Jako właściciele winniśmy dołożyć wszelkich starań, aby uchronić... Więcej »
Niestety myślimy o tym dopiero, gdy nas okradną… Wszystkie standardowe rozwiązania / alarmy/ proponowane przez rynek najlepiej znają oczywiście złodzieje. Dlatego oferta OknoPlus idzie w kierunku własnych, sobie tylko znanych zabezpieczeń. Jest oczywiste, że złodziej chce się dostać do naszego domu niezauważony i chce to zrobić cicho i jak najszybciej – MUSI jednak pokonać jakiś... Więcej »
Jeśli mamy dość upału w domu podczas wakacji, a jednocześnie pragniemy zredukować straty ciepła zimą nie rezygnując ze zbawczego działania kilku promieni słonecznych – wybierzmy okna OknoPlus z szybami Climatop. To idealna propozycja dla wszystkich ceniących zrównoważone użytkowanie energii, ograniczenie zbędnych wydatków i komfort bez względu na temperaturę na zewnątrz. OknoPlus z szybami Climatop –... Więcej »
Okno jest bardzo specyficznym wyrobem – pozornie większość okien wygląda tak samo, bez względu na producenta. Wszyscy mają okna min. 5 komorowe, +/- takie same kolory w standardzie, podobne kształty profili… więc gdzie są te różnice? Jest ich zaskakująco dużo, jednak wiele bardzo istotnych elementów jest niewidocznych na „pierwszy rzut oka” Profile mogą być klasy... Więcej »
Czasy, kiedy w dziedzinie budownictwa i aranżacji wnętrz królowały schematy i standardowe rozwiązania, powoli odchodzą w niepamięć. Dowodem na to jest rosnąca z roku na rok popularność okien o nietypowych kształtach. Nietypowe okna o kształtach: trapezu, łuku czy koła firmy OknoPlus to sposób na połączenie indywidualizmu i oryginalności z najwyższej jakości elegancją. Kształtuj swój świat według... Więcej »
Wybierając okno zwracamy uwagę na wiele elementów, dbamy o detale. Dobra szyba, elegancka rama, stylowe dodatki, to jednak nie wszystko. Aby sprostać stawianym przez odbiorców wymaganiom technicznym i estetycznym, firma OknoPlus wprowadza do swojej oferty nowe okucia do okien Select. Teraz, dzięki ukrytym zawiasom, nasze okna będą idealne eleganckie w każdym calu. Od okuć okiennych... Więcej »
Okna energooszczędne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Firma OknoPlus, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna, ze specjalnym wypełnieniem THERMO. W trosce o środowisko i grubość portfela Zminimalizowanie strat energii i obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie to obecnie kwestie priorytetowe podczas budowy czy modernizacji domu. Przyczynia się do tego zarówno... Więcej »
Statystyki nie kłamią: z roku na rok zwiększa się liczba kradzieży i włamań do domów. Jest jednak sposób na przechytrzenie złodzieja – wybór i montaż bezpiecznych okien. Nowe okna z oferty firmy OknoPlus wyposażone zostały w okucie ActivPilot i kontaktrony, dlatego też są gwarancją najwyższego bezpieczeństwa, a także wysokiego komfortu użytkowania przez długie lata. Jak... Więcej »