Drzwi zewnętrzne aluminiowe STAR - OknoPlus

Energooszczędna gwiazda każdego projektu

Powiedzieć o nich po prostu „drzwi”, to jak nie powiedzieć nic! Najnowsze rozwiązania technologiczne i bogate wzornictwo, a do tego piękno, funkcjonalność, pełne bezpieczeństwo, komfort termiczny, ochrona przed deszczem oraz ponadprzeciętna estetyka wykonania. Drzwi zewnętrzne aluminiowe STAR, bo o nich mowa, otworzą przed Wami nie tylko domowe podwoje, ale zupełnie nowe spojrzenie na design. A ten, w połączeniu z wysokimi parametrami technicznymi, czyni z nich prawdziwą gwiazdę w naszej ofercie.

Co dokładnie kryje się w ich wnętrzu?

Ciepło i niskie rachunki? Postaw na drzwi zewnętrzne energooszczędne

Mówiąc o wysokiej jakości drzwi zewnętrznych aluminiowych wszystko zaczyna się poza tym, co widać! To od precyzyjnie dobranych komponentów i elementów konstrukcyjnych zależy bowiem komfort termiczny użytkowników oraz ich bezpieczeństwo. Panele nakładkowe zostały wykonane  z niezawodnej blachy aluminiowej (wewnętrzna o grubości 2mm, zewnętrzna o grubości 3mm) wypełnionej pianką PU G-60 kg/m³, a całość dodatkowo zabezpieczamy gumą dylatacyjną o grubości 4 mm. Efekt? Współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość 0,57 W/m²K w przypadku drzwi pełnych i 0,89 W/m²K  dla drzwi z pakietem szybowym. Imponujące? To dopiero początek!

Chcesz spać spokojnie? Wybierz drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Niezawodne drzwi zewnętrzne aluminiowe zatrzymają ciepło w domu, a nieproszonych gości pozostawią… na zewnątrz. Na straży domowego ogniska stoi tu niezawodna zasuwnica z wielopunktowym ryglowaniem, dzięki której drzwi zewnętrzne antywłamaniowe STAR zabezpieczone są zarówno w części środkowej, a także na górze i dole skrzydła. Takie trio chroni nie tylko przed sforsowaniem stolarki, ale negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – silnym wiatrem czy opadami deszczu. Drzwi zewnętrzne termoizolacyjne można dodatkowo wyposażyć w blokadę antywyważeniową oraz ruchomą rozetkę przeciwrozwierceniową.

Otwórz drzwi… swojej kreatywności!

Jak na prawdziwą gwiazdę przystało, drzwi zewnętrzne termoizolacyjne STAR idealnie odegrają główną rolę w każdym stylu kompozycyjnym. Szeroki wybór zaczyna się od koloru paneli – od okleiny drewnopodobnej, przez stonowane odcienie, na szerokiej gamie palety RAL kończąc. A właściwie dopiero zaczynając, bowiem w przypadku drzwi zewnętrznych energooszczędnych panel może zdobić aplikacja ze szczotkowanej stali nierdzewnej, dekoracyjne frezy oraz bogaty wachlarz szyb – barwionych w masie, refleksyjnych, weneckie lustro, piaskowanych i wiele innych. Jeśli dodamy do tego rozbudowany katalog pochwytów o różnorodnych kształtach i wielkościach zyskujemy pełną możliwość personalizacji wymarzonych drzwi – antywłamaniowych i energooszczędnych, a do tego wzorniczo doskonałych.

Czy to koniec możliwości kreacyjnych? Nic bardziej mylnego!

Drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami STAR gwarantują indywidualne podejście do otwierania i zamykania, a możliwości są naprawdę zaskakujące. Dobrze znany klucz można połączyć z pilotem, klawiaturą numeryczną, systemem Bluetooth czy czytnikiem linii papilarnych.

Planujesz zakup idealnych drzwi aluminiowych? Pamiętaj, że to one są wizytówką każdego domu, a dobre wrażenie… można zrobić tylko raz!

Tam, gdzie design spotyka technologię

Współczesna architektura stawia nie tylko na design czy niebanalne wzornictwo. W dobie zrównoważonego budownictwa kładziemy nacisk na efektywność energetyczną oraz ekonomiczną, a także najwyższą jakość naszych rozwiązań. Jakie opcje systemu i możliwości złożenia oferują drzwi zewnętrzne aluminiowe STAR?

Dostępne opcje systemu STAR

IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA Uf* PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZA OBCIĄŻENIE WIATREM WODOSZCZELNOŚĆ
GT drzwi Uf od 1,29 W/m2K Klasa 4;
norma PN-EN 12207
Klasa C5;
norma PN-EN 12210
Klasa E1350;
norma PN-EN 12208

*izolacyjność termiczna uzależniona jest od kombinacji złożeń profili oraz grubości wypełnienia.

Podstawowe złożenia

Niewidoczny strażnik funkcjonalności

Aby stolarka otworowa w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia, funkcjonalne klamki oraz pochwyty. Zobacz, jakie rozwiązania proponujemy dla drzwi energooszczędnych Alu STAR.

Zamki drzwiowe

Elektrozaczep (kontrola dostępu)

Zwora elektromagnetyczna

Montaż zarówno nawierzchniowy (na odpowiednich konsolach), jak i ukryty w ramie.

Klamki

Pochwyty

Uwaga: pochwyty M1, M2, M3 występują w wersji lakierowanej jak i ze stali szlachetnej. Pochwyt P45 występuje tylko w stali szlachetnej.

Samozamykacze

Szyby – źródło światła i dobrego samopoczucia

Pakiet szybowy pełni w drzwiach dwojaką funkcję. Ma niebagatelny wpływ na właściwości termoizolacyjne konstrukcji, a do tego stanowi doskonały element dekoracyjny. W tym przypadku nie ma miejsca na kompromisy! W drzwiach zewnętrznych energooszczędnych STAR przygotowaliśmy dla Ciebie:

 • Potrójny pakiet szybowy w standardzie (istnieje możliwość zastosowania innego typu wypełnienia);
 • U szyby – 0,5 W/m2K;
 • Ciepłą ramkę międzyszybową.

Różne warianty grubuści wypełnień: 14-72 mm.

Dobry design już od wejścia

Białe, brązowe czy drewniane? Jeszcze do niedawna wybór skrzydła drzwi kończył się na kilku standardowych możliwościach, które często nie pasowały do założeń projektowych budynku. Dziś na salony wchodzą nieszablonowe kolory, odważne zestawiania, niebanalne połączenia i przykuwające wzrok dekory! Klasyczna czerń? Wyraziste bordo? Ponadczasowa biel? A może elementy drewnopodobne? Do tego klamka czy pochwyt? Przeszklenie czy nie? Wybór należy do Ciebie, a my zadbamy o to, aby doskonałe parametry szły w parze z równie nienagannym designem.

System Alu STAR kompletny od A do Z

W przypadku wyboru niezawodnych drzwi na miarę XXI wieku liczy się każdy, nawet najmniejszy, detal. Sprawdź, co kryją w sobie innowacyjne drzwi aluminiowe STAR.

Konstrukcja i wyposażenie standardowe:

 • aluminiowa konstrukcja drzwi z profilu STAR, posiadającego najlepsze parametry izolacyjności termicznej spośród profili Aliplast, w kolorze z palety RAL,
 • panel obustronnie licowany,
 • zawiasy ukryte,
 • pakiet 4-szybowy przezroczysty Thermo Float (bezbarwny Planilux) i ramki międzyszybowe ALU,
 • aplikacje od strony zewnętrznej panelu,
 • klamka obustronna ze stali szlachetnej,
 • wkładka podstawowa (montażowa).

Dodatkowe możliwości:

 • Konstrukcja drzwi w okleinie drewnopodobnej,
 • Aplikacje z folii drewnopodobnej,
 • Aplikacje ze stali nierdzewnej szczotkowanej,
 • Do wyboru: szyba piaskowana, Satinovo, refleksyjna, barwiona w masie,
 • Wzór na szybie piaskowanej nawiązujący do aplikacji panelu,
 • Pochwyt ze stali szlachetnej szczotkowanej nawierzchniowy lub zlicowany,
 • Aplikacje od strony wewnętrznej panelu,
 • Dolna listwa zabezpieczająca ze stali szlachetnej,
 • Samozamykacz ukryty lub nawierzchniowy.

Bezpieczeństwo

Bezpieczne okucia

Mówiąc o bezpieczeństwie domowników, nie ma miejsca na żadne kompromisy, dlatego drzwi STAR zostały wyposażone w zasuwnicę firmy GU z wielopunktowym ryglowaniem. Dzięki temu skrzydło jest zabezpieczone nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale również na dole i na górze skrzydła.

Ciekawą alternatywę stanowi zasuwnica otwierana za pomocą napędu elektrycznego. Czym się wyróżnia?

OknoPlus w standardzie stosuje zasuwnicę firmy GU z wielopunktowym ryglowaniem. Dzięki temu drzwi są zabezpieczone nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale również na dole i na górze skrzydła. Opcjonalnie dostępna jest wersja zasuwnicy, która otwierana jest za pomocą napędu elektrycznego

 • Wybierając zasuwnicę Automatic z silnikiem oraz listwą Secure Connect 200, zyskujemy efekt jej automatycznego zaryglowania już po przymknięciu drzwi.
 • Ryglowanie następuje poprzez dwa masywne rygle, które automatycznie wysuwają się z zasuwnicy, natomiast odryglowanie następuje w momencie naciśnięcia klamki.
 • Rygle zapewniają optymalny docisk i szczelność, natomiast podłączenie listwy Secure Connect 200 odbywa się za pomocą zwykłego kabla z wtyczką 230V.
 • W zasuwnicy Automatic możliwe jest zastosowanie zapadki dzień-noc, którą oferujemy w standardzie. To dzięki temu elementowi nie musicie obawiać się zatrzaśnięcia drzwi wbrew waszej woli.

Bezpieczeństwo i szczelność drzwi zostały zagwarantowane przez: wielopunktowe ryglowanie zasuwnicy, blokadę antywyważeniową, klamkę z rozetką przeciwrozwierceniową, a także możliwość zastosowania wkładki patentowej klasy C oraz czujnika magnetycznego – kontaktronu, który sygnalizuje o ewentualnej próbie włamania. OknoPlus, jako jedyna firma na polskim rynku, montuje dodatkowo w standardzie 4-punktową blokadę skrzydła od strony zawiasów.

Panele nakładkowe

Panele nakładkowe w drzwiach Alu STAR zostały wykonane z blachy aluminiowej (zewnętrzna 3 mm, wewnętrzna 2 mm) wypełnionej pianką izolacyjną PU G-60 kg/m3, a całość wzmacnia guma dylatacyjną o grubości 4 mm. Całkowita grubość wypełnienia uzależniona jest od stosowanego systemu profilowego drzwi – w drzwiach aluminiowych STAR wynosi ona 90 mm. Dzięki nowoczesnej technologii współczynnik przenikania ciepła panelu nakładkowego osiąga wartości od 0,50 W/m2K (w zależności od wybranego modelu). Aplikacje ozdobne i ramki szyb wykonane są ze stali nierdzewnej o grubości 1,5 mm, które mogą być naklejane na powierzchnię panelu lub zlicowane z powierzchnią wypełnienia.  Dodatkową opcją są ozdobne frezowania na głębokość ok. 1,5 mm.

Sposoby otwierania i zamykania

Drzwi zewnętrzne STAR wyposażane są standardowo we wkładki montażowe, które po zakończeniu prac wykończeniowo-remontowych zostają wymienione dla zapewnienia domownikom maksymalnego bezpieczeństwa. W przypadku wyboru wkładek, warto postawić na te patentowe klasy C. Decydując o sposobie zamykania drzwi, masz do wyboru: patentowy klucz (wyposażony w kartę, na której zakodowane są dane do wykonania duplikatu), klucz RFID, pilot, klawiaturę, czytnik linii papilarnych lub system Bluetooth. Rozwiązania jutra? Mamy je już dziś!

Nasze drzwi wejściowe można wyposażyć również w innowacyjny czytnik UniLock – wielofunkcyjne rozwiązanie, które pozwala otwierać drzwi na 6 różnych sposobów:

 • dzięki odczytowi linii papilarnych;
 • po wpisaniu kodu na klawiaturze;
 • wykorzystując specjalny brelok lub kartę RFID;
 • NFC (zbliżeniowo);
 • smartfonem, poprzez Bluetooth lub za pomocą aplikacji SmartLock (w sieci domowej);
 • zdalnie, niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik, dzięki modułowi Wi-Fi GateWay.

Rodzaje zawiasów

Moda na minimalizm nie przemija, dlatego by jeszcze lepiej dopasować rozwiązania do nowoczesnych projektów domów, proponujemy niezwykle innowacyjne i modne zawiasy ukryte.

Pochwyty ze stali szlachetnej

A gdyby dobrze znana klamka nabrała nieco innego kształtu i stała się wyrazistym, oryginalnym elementem dekoracyjnym drzwi? Nic prostszego! Sprawdźcie bogatą ofertę pochwytów ze stali nierdzewnej, które otworzą przed Wami zupełnie nowe możliwości kompozycyjne!

Wybierając drzwi wejściowe pamiętaj:

 1. Podejmij decyzję, czy będą otwierać się do wewnątrz czy na zewnątrz;
 2. Określ kierunek otwierania lewy lub prawy;
 3. Zwróć uwagę na kierunek układania się słoi w panelach zawierających aplikacje drewnopodobne – pamiętaj, że w przypadku bram garażowych i rolet zewnętrznych, słoje na okleinach zazwyczaj układają się w poziomie;
 4. Chcąc podnieść komfort obsługi drzwi w całym domu, rozważ zastosowanie systemu klucza centralnego – jednym kluczem otworzysz wszystkie drzwi;
 5. Pochwyty za stali szlachetnej, zawierające elementy drewna, wykonane są z innego materiału niż okleiny i aplikacje drewnopodobne zastosowane m.in. w konstrukcjach PVC i ALU, tym samym mogą się one różnić co do faktury, koloru i struktury;
 6. Drzwi wyposażone są we wkładkę podstawową, którą należy wymienić na inną, własną, najlepiej patentową klasy B lub C. Ze względów bezpieczeństwa, montaż nowej wkładki powinien przebiegać pod nadzorem Właściciela.